3 ilość wyświetleń: 382 wróć do listy

Zobacz również

artykuł-Poznaj odkurzacze dla właścicieli zwierząt!
Poznaj odkurzacze dla właścicieli zwierząt!

Pogryzione kapcie, błoto po...

artykuł-Od odkurzacza do czworonoga
Od odkurzacza do czworonoga

2020 to rok bez precedensu, wiadomo… w naszym...

2020-03-27
artykuł-Czas wiosennych porządków

Czas wiosennych porządków

Wiosna w końcu przyszła, a ja podniosłam się z zimowego letargu, a wraz ze mną tumany kurzu, którego – wstyd się przyznać – nie ruszałam przez całą zimę. Dopiero teraz, gdy słońce zaczęło przyświecać w okna, zauważyłam jakie piętno odcisnęły trzy miesiące z dziećmi, psami, jednym kotem, chomikiem i mężem. Zwierzaki po powrocie ze spaceru zostawały błotne ślady na dywanach, dzieci urządzały sobie wyścigi, rujnując błyszczący niegdyś parkiet, ja rozlałam kawę na podłogę, i to nie raz, a mąż… wdeptał w wykładzinę szarlotkę. Na wszystkie te nieszczęścia reagowałam natychmiastowo, ale daleko mi było do perfekcyjnej pani domu. Tak więc gdy usiadłam ze ściereczką i przyglądnęłam się ogromowi pracy, jaki jest przede mną, początkowo padł na mnie blady strach. Później jednak postanowiłam podejść do tego jak do projektu i podzielić sprzątanie na mniejsze części. I był to strzał w dziesiątkę.

Wiosenne porządki pogrupowałam w sekcje, zakładając, że z każdą z nich poradzę sobie w ciągu jednego dnia:

- uporządkowanie ubrań i innych rzeczy, które pałętały się po domu przez całą zimę;

- posprzątanie blatów i półek w pokojach;

- wysprzątanie łazienki;

- wysprzątanie kuchni;

- umycie okien;

- dokładne odkurzenie i wypranie dywanów oraz wyczyszczenie parkietów.

Sprzątanie szło mi całkiem sprawnie, nawet pomimo dzieciaków, bawiących się w Indian przez trzy dni z rzędu (pożałowałam zakupu namiotu tipi) oraz psiaków, dopominających się naprzemiennie spaceru i jedzenia. Mając w pamięci zeszłoroczne wiosenne porządki, kiedy to na ręcznym szorowaniu parkietów i dywanów zjadłam zęby i zdarłam paznokcie, uzbroiłam się w odkurzacz piorący Thomas Aqua+ Multiclean X10 Parquet. Urządzenie wprost stworzone dla mnie. Dzięki jego wielofunkcyjności mogłam w mgnieniu oka porządnie odkurzyć i dogłębnie odplamić dywan oraz, co jest dla mnie magią, za pomocą szczotki AquaStealth oczyścić, zmyć i osuszyć parkiet jednocześnie! Na dodatek cały kurz, brud oraz sierść dzięki dwóm oddzielnym obiegom powietrza oraz filtrowi wodnemu AQUA+ zostają zassane, a nie unoszą się w powietrzu, jak to bywa przy tradycyjnych odkurzaczach workowych. Po zakończeniu ostatniego etapu wiosennych porządków naszła mnie tylko jedna smutna myśl : ile ja czasu i energii zmarnowałam w latach ubiegłych na bezsensowne ręczne wcieranie brudu w dywan i szorowanie parkietu? Dużo, ale pocieszam się, że na pewno mniej niż na czytanie książek, które mi się nie podobały, ale nie wypada tak odstawić w połowie treści na półkę.

Tegoroczne porządki wiosenne poszły mi całkiem gładko, ale i tak obiecałam sobie, że od teraz będę regularnie sprzątać, gruntownie przynajmniej raz w miesiącu, aby uniknąć takiego sezonowego odgruzowywania domu. Czy dotrzymam słowa? Pewnie nie. Na szczęście jest odkurzacz piorący Thomas Multiclean.

Komentarze (3)

Daria, 2020-04-23 11:34:46

Ja też zawsze sobie zakładam, że zacznę wiosenne porządki odpowiednio wcześniej, żeby mieć mniej zaraz przed świątecznym gotowaniem. Efekty są takie, że zawsze robię wszystko na ostatnią chwilę, czyli nie wiem w co ręce włożyć;)


Kinga, 2020-04-23 11:35:08

Mam zwykły odkurzacz workowy, w dodatku już całkiem wiekowy i nigdy nie wiem czy najpierw się powinno wytrzeć kurze z blatów i mebli, a potem odkurzać podłogi odkurzaczem czy odwrotnie. Próbowałam już w sumie obu wariantów i efekt był taki sam, mnóstwo kurzu w powietrzu. Być może taki typ odkurzacza z filtrem by się u mnie sprawdził.


Xymena, 2020-05-26 10:18:33

Sprzątanie z takim odkurzaczem wydaje się całkiem satysfakcjonujące. Muszę w końcu się zdecydować na zakup, co roku przed świętami przy sprzątaniu wszystkiego obiecuję sobie, że tym razem sprawię sobie odkurzacz piorący i mam nadzieję, że w tym roku dotrzymam słowa.


Napisz komentarz