6 ilość wyświetleń: 667 wróć do listy

Zobacz również

artykuł-Poznaj odkurzacze dla właścicieli zwierząt!
Poznaj odkurzacze dla właścicieli zwierząt!

Pogryzione kapcie, błoto po...

artykuł-Od odkurzacza do czworonoga
Od odkurzacza do czworonoga

2020 to rok bez precedensu, wiadomo… w naszym...

2019-08-27
artykuł-5 sposobów na lśniące mieszkanie pedantki

5 sposobów na lśniące mieszkanie pedantki

Utrzymanie porządku w domu ze zwierzętami nie jest proste. Szczególnie jeśli ma się pedantyczne zapędy i przeszkadzają nawet krzywo ułożone książki na półce. Jak usprawnić sprzątanie, by cieszyć się życiem ze zwierzętami w czyściutkim domu? Oto 5 moich sposobów na lśniące mieszkanie!

1. OD RAZU. Niby wydaje się to proste, ale w rezultacie nie zawsze takie jest. Regularne porządki to jednak klucz do czystego mieszkania. Zacznij od małych rzeczy. Zjadłeś obiad – pozmywaj po sobie od razu. Twój pies zostawił ślady mokrych łapek w korytarzu – zetrzyj je od razu. „OD RAZU” ma w tym przypadku magiczną moc! Sprzątanie na bieżąco zajmie ci tylko chwilkę i dzięki niemu, nie będzie musiał poświęcać całej soboty na doprowadzenie domu do ładu.

2. Porządny sprzęt. Po co kupować kilka odkurzaczy, zmiotek, szczotek do prania wykładzin itp. skoro wszystkie te przyrządy można zamienić w jeden? U mnie tym numerem uno okazał się   Thomas Cycloon Hybrid AMFIBIA. Markę Thomas testuję już od kilku miesięcy. Bardzo zadowolona z użytkowania odkurzacza Cycloon Hybrid Led Parquet, postanowiłam sprawdzić i Amfibię, o której ostatnio tak głośno. To prawdziwy killer brudu. Odkurza zwierzęcą sierść i wszelkie okruszki z mikroskopijną dokładnością. Do tego posiada mnóstwo końcówek, które docierają w najmniejsze zakamarki i funkcję prania – moje tapicerki nigdy nie były tak czyste!

3. Dobre nawyki. Tu odwołam się do własnych doświadczeń i wychowywania czworonogów. Jeśli chcesz mieć porządek, już od pierwszych dni razem ucz swojego kota/psa tego, co mu wolno a czego nie. To kluczowy element waszej relacji. Pies powinien wiedzieć, że po spacerze należy grzecznie poczekać i dać sobie umyć łapy. Mimo całej naszej miłości do zwierząt, musimy stawiać granice. Kocie spacery po stole w jadalni to nie jest najlepszy pomysł… Jeśli chcemy mieć porządek, musimy dbać o dyscyplinę naszych milusińskich i nie ulegać im nadmiernie. 

4. Ład. By sprzątać efektywnie, wszystkie przedmioty powinny mieć swoje stałe miejsce. Nie sztuką jest wrzucić wszystko do jednej szuflady – za chwilę będziemy w niej czegoś szukać i znów zrobi się bałagan. Do tego stracimy mnóstwo czasu na znajdywanie podstawowych rzeczy, jak np. nożyczki. Warto przypisać rzeczy do konkretnych szafek, półek, pudełeczek i konsekwentnie nie rzucać niczego w kąt, tylko odkładać w przeznaczone do tego miejsce.

5. Regularne porządki. Jeśli założysz sobie, że w każdą sobotę poświęcisz 2 godziny na dokładne porządki i będziesz się tego planu trzymać, to nigdy nie zajmie ci to więcej czasu. Aby nie doprowadzić do chaosu w swoim mieszkaniu, wystarczy działać według czterech powyższych punktów, a raz w tygodniu zająć się dokładnym wymiataniem brudu – odkurzaniem wszystkich zakamarków, myciem podług, itp. Jeśli będziesz trzymać się tego planu, to w twoim domu bałagan nie zdąży się zrobić. 

Komentarze (6)

Magda, 2019-08-29 08:09:46

U mnie niestety z tą regularnością jest problem. Pracuję po 10, czasem nawet 12 godzin dziennie więc zostaje tylko sobota. Ale odkurzacz mam też wielofunkcyjny i jakoś da się przeżyć;)


Sabina_91, 2019-08-29 08:22:43

Nawet jak się regularnie sprząta mieszkanie czy dom i ma się zwierzęta to i tak trzeba przeznaczyć przynajmniej dzień w tygodniu na gruntowne sprzątanie. Ja znajduje sierść nawet pod dywanem i do dziś nie wiem jak moje psy to robią...ale posprzątać trzeba.


Julita, 2019-09-18 15:38:17

Uczenie moich kotów dobrych nawyków działa ale tylko jak jesteśmy w domu. Kiedy jesteśmy w pracy moje dwa dachowce czują się bardzo swobodnie, na tyle że chodzą załatwić swoje potrzeby do kuwety, a potem od razu na blat, bawią się owocami na stole, chowają skarby np w sofie. Zainstalowaliśmy kamerki i jak kiedyś oglądałam co się dzieje to aż nie mogłam uwierzyć. Teraz sprzątam wszystko dużo dokładniej i chowam jedzenie, do którego mogą mieć dostęp.


Lidka, 2019-10-30 16:57:15

Ja staram się sprzątać właśnie od razu i faktycznie prościej jest jeśli ma się do tego jakiś konkretny sprzęt. Bo ciężko posprzątać sierść od razu jak nie ma się pod ręką takiego odkurzacza, który dobrze ją posprząta. Ja dopiero o niedawna mam taki odkurzacz i dopiero teraz doceniam te wszystkie różne szczotki, a najbardziej tą do tapicerki.


Greta, 2019-12-30 15:04:51

Od nowego roku mam postanowienie, że będę się stosować do tych zasad i zobaczymy co z tego wyjdzie. Dostałam już odkurzacz pod choinkę więc teraz będzie jakoś łatwiej mi się zabrać do regularnych porządków.


Anka90, 2020-01-05 09:05:39

Każdy ma w domu szufladę z bibelotami i pierdółkami, w której są rzeczy, które kiedy są potrzebne są nie do znalezienia. Ja mam takich szuflad conajmniej trzy więc przydałoby mi się wprowadzić taki ład ale od nowego roku szykują się zmiany, odkurzacza na taki hybrydowy również;)


Napisz komentarz