4 ilość wyświetleń: 1710 wróć do listy

POLECANE PRODUKTY:

Zobacz również

artykuł-Poznaj odkurzacze dla właścicieli zwierząt!
Poznaj odkurzacze dla właścicieli zwierząt!

Pogryzione kapcie, błoto po...

artykuł-Od odkurzacza do czworonoga
Od odkurzacza do czworonoga

2020 to rok bez precedensu, wiadomo… w naszym...

2018-11-26

Odkurzacz dla posiadaczki psa, kotów i świnki morskiej :)

Ponieważ nie śledzę nowinek technicznych, sposób działania odkurzacza Thomas Cycloon Hybrid Pet&Friends był dla mnie wielką zagadką. Jako posiadaczka psa, kotów i świnki morskiej odniesienie nazwy do zwierząt, budowało we mnie nadzieję, że trafiłam na odkurzacz, który sprosta moim oczekiwaniom. A z racji ilości kurzu, piasku, niespodzianek znoszonych przez psa na łapach po spacerze, czy też wciąż wypadającego sianka z klatki kawii, oczekiwania te były wysokie.

Choć odkurzacz ma wygląd zwyczajnego modelu, kryje w sobie moc możliwości, które od razu podbiły moje serce (czworonożnych domowników chyba też). W końcu, jak go tu nie polubić, skoro:

 • To Ty decydujesz, jaki typ zbiornika (a przy tym i filtra) jest Ci potrzebny. Jeśli zależy Ci na dokładnym odkurzeniu mieszkania przy jednoczesnym nawilżeniu powietrza, zbiornik Aqua Fresh Air Box nada urządzeniu właściwości odkurzacza wodnego. Jeżeli zaś potrzebujesz szybkiej maszyny do wyczyszczenia dywanu, podłogi w kuchni lub tapicerki w samochodzie  - pomoże Ci drugi zbiornik. Cyklonowy, który po użyciu nie wymaga opłukiwania, mycia i suszenia. Dla mnie strzał w dziesiątkę.
   
 • Zabrudzenia w postaci sierści, piasku, liści, a nawet pasków sianka i słomy (gryzonie to wcale nie takie łatwe w utrzymaniu zwierzęta) znikają w otchłani odkurzacza bez większego trudu. Siła ssąca uniemożliwia zapychanie rury czy też końcówki, a cały brud trafia do zbiornika, którego nie trzeba myć. Dzięki temu oszczędzam swój czas.
 • Brak konieczności mycia pojemnika sprawia, ze nareszcie moje cztery kąty są czyste w ciągu całego dnia, a nie tylko przez chwilę. Kilkukrotne odkurzanie podłogi w domu jest równie proste co użycie zwykłej zmiotki, z tą różnicą, że odkurzacz robi to porządnie. Nie wznieca kurzu w powietrze, nie przesuwa niewidocznych kłaczków z miejsca na miejsce. Wszystko trafia do Thomasa, a ten nie wydaje się być specjalnie przejęty ilością wsysanych nieczystości.
   
 • Pracuje cicho i szybko. Choć zwierzaki na początku były zainteresowane nowym nabytkiem, o tyle jego włączenie nie wzbudziło w nich zainteresowania – zajęły swoje codzienne stanowiska do snu i odpoczynku, dzięki czemu mogłam dosłownie w parę chwil zaprowadzić w mieszkaniu porządek.
 • Pojemnik cyklonowy zawiera trzy komory – zarówno na duże zanieczyszczenia, jak i na drobniutki pył, co widać na załączonym zdjęciu. Jak wcześniej pisałam – mam wysokie wymagania, ze względu na dużą ilość czworonogów. Ponieważ brud musi przejść aż przez 12 różnych filtrów, odkurzacz jest w stanie odseparować nawet bardzo drobny i alergiczny pył.
 • Ma funkcję dodatkową jaką jest możliwość zbierania płynów. Podejrzewam, że każdy właściciel psa czy też kota, znalazł się kiedyś w sytuacji wymagającej interwencji mopa. Wylana z miski woda (i to przez nas samych, nie pupila), potrącenie kubka z herbatą, albo inne incydenty nie muszą oznaczać już latania ze ścierką i paniki o nasz wypielęgnowany parkiet lub panele. Thomas  jest w stanie wessać nawet 2,5 litra cieczy, również z dywanu, pozostawiając go suchym co do nitki!
 • Różnorodność końcówek. Thomas jest pod tym względem niezawodny. Przekonałam się o tym korzystając z poprzedniego modelu. Turboszczotka do piasku, szczotka do czyszczenia tapicerki z zalegającej sierści (ulga dla mojego samochodu), wąska końcówka do trudnodostępnych zakamarków, a także końcówka do codziennego użytku z wysuwaną szczotką w zależności od odkurzanej powierzchni podłoga/dywan, jak i tak do wciągania płynów zapewniają pełną paletę możliwości. Aż chce się odkurzać (nie tylko wtedy, kiedy po prostu trzeba).

Zwykło się mówić, że liczy się wnętrze. W przypadku odkurzacza Thomas Cycloon Hybrid Pet&Friends właśnie tak jest. Gdy weźmie się jeszcze pod uwagę jego niewielkie gabaryty, błyskawicznie chowający się kabel (i całkiem długi), a także bardzo intuicyjne użytkowanie, zyskujemy odkurzacz idealny. A także spokojny sen – bez zmartwień o zaniedbany dom.

Komentarze (4)

gi, 2018-12-13 10:51:22

o no widzę, że się nazbierało sierści ...


Bartosz, 2018-12-02 07:44:11

Dobre jest to ze nie trzeba myc filtra za kazdym razem, to własnie troche blokuje mnie przed zakupem odkurzacza wodnego, a taki to moge rozwazyc.


dusia-i, 2018-12-30 07:50:41

Chyba przy takim ZOO to potrzeba nie tylko dobrego odkurzacza, ale też sprzątania codziennie. Niby fajne, bo wesoło, ale troche wspolczuje takiego bałaganu ;);)


ju5, 2019-02-20 03:21:31

ja odkurzacz nie ma worka, ale pojemnik to od razu lepiej widać ile brudni i kurzu się można w nim znaleźć.


Napisz komentarz