2 ilość wyświetleń: 3858 wróć do listy

POLECANE PRODUKTY:

Zobacz również

artykuł-Poznaj odkurzacze dla właścicieli zwierząt!
Poznaj odkurzacze dla właścicieli zwierząt!

Pogryzione kapcie, błoto po...

artykuł-Od odkurzacza do czworonoga
Od odkurzacza do czworonoga

2020 to rok bez precedensu, wiadomo… w naszym...

2017-05-08

Czyszczenie kanapy

Odkurzaczem najczęściej czyścimy podłogi, ale to również odkurzacz sprawdzi się najlepiej, jeśli chcemy dokładnie wyczyścić tapicerowane meble, takie jak kanapa lub sofa.

Meble tapicerowane materiałem są o wiele bardziej przytulne niż tapicerowane skórą, ale ich wadą jest to, że kurz nie tylko osadza się na powierzchni tkaniny, ale również wnika z jej strukturę. Na skórzanej powierzchni kurz jest od razu widoczny, wystarczy przetrzeć powierzchnię mebla, aby pozbyć się brudu i kurzu. W przypadku materiału, z jednej strony plusem jest to, że kurzu na pierwszy rzut oka nie widać, co nie oznacza, że go nie ma, gdyż jest on osadzony na tkaninie.

Co takiego ma Thomas, co przydatne jest w czyszczeniu kanapy?

  1. Wysoka moc ssąca.
  2. Końcówka do tapicerki.
  3. Końcówka do materaca.  
  4. Funkcja piorąca.

Wysoka moc ssąca

Podstawowa cecha odkurzacza, która pozwala pozbyć się kurzu nie tylko z powierzchni tkaniny, ale również częściowo z wewnątrz jej struktury. Thomas daje możliwość regulacji siły ssania – podczas odkurzania kanapy, polecam użyć trybu ECO (2 kreski) lub najmocniejszej siły (3 kreski). W przypadku materiału, w którego wbijają się sierść i włosy najlepiej od razu odkurzać w funkcji najmocniejszej mocy ssącej.

Końcówka do tapicerki

Końcówka na dość duży otwór wlotowy, dzięki czemu możliwe jest szybkie odkurzenie dość dużej powierzchni. Zastosowany u wlotu czerwony materiał ma za zadanie zbierać zanieczyszczenia z powierzchni, końcówka pracuje w taki sposób, że odkurzając powierzchnię np. pełną sierści „roluje ją” w większe partie i dopiero potem z dużą mocą zasysa.

Końcówka do materaca

Końcówka, która w swojej nazwie dedykowana jest do materacy, w przypadku kanapy, moim zdaniem doskonale sprawdzi się do usunięcia zabrudzeń, okruszków, które zgromadziły się w przestrzeniach części kanapy (np. pomiędzy oparciem, a siedziskiem).

Funkcja piorąca

Pranie tapicerki polega na przejechaniu dedykowaną końcówką powierzchni materiału, przy jednoczesnym dozowaniu płynu Thomas rozcieńczonego z wodą. Płyn jest rozprowadzony po powierzchni materiału i zaraz jest z dużą mocą zasysany przez odkurzacz. Na powierzchni materiału zostaje widoczny delikatny ślad wilgotnego materiału. Efekt czyszczenia jest nie tylko widoczny na powierzchni mebla, ale również w szaroburym kolorze wody w zbiorniku. 

Komentarze (2)

czeska, 2017-05-24 15:59:51

mega duzo kurzu się zbiera w kanapie z materiału.


małgosia, 2017-05-25 13:21:02

ciekawa ta wąska końcówka do szczelin w kanapie, tam zawsze zbierają się okruszki , włosy itp.


Napisz komentarz