3 ilość wyświetleń: 2616 wróć do listy

POLECANE PRODUKTY:

Zobacz również

artykuł-Poznaj odkurzacze dla właścicieli zwierząt!
Poznaj odkurzacze dla właścicieli zwierząt!

Pogryzione kapcie, błoto po...

artykuł-Od odkurzacza do czworonoga
Od odkurzacza do czworonoga

2020 to rok bez precedensu, wiadomo… w naszym...

2017-03-01

Najciekawsze końcówki odkurzacza Thomas Aqua+ Multiclean X10 Parquet

Zaletą odkurzaczy Thomas Aqua jest nie tylko doskonały system filtracji, duża moc ssąca ale również szereg przydatnych akcesoriów i końcówek, które sprawiają, że odkurzacz zyskuje na swojej funkcjonalności.

Jedną z moich ulubionych końcówek do odkurzacza, jest okrągła końcówka do mebli. Jej największą zaletą jest to, że ma dużą średnicę, dzięki temu bardzo sprawnie można nią odkurzyć duże powierzchnie. W moim przypadku doskonale sprawdza się podczas odkurzania szafek, po których chodzi kot. Taki sposób jest dla mnie wygodniejszy niż wycieranie szafek ścierką, ponieważ dzięki mocy ssącej sierść oraz kurz są od razu zasysane i nie opadają na niższe partie mebli lub na podłogę. Warto podkreślić, że użyte w niej włosie jest bezpieczne dla powierzchni mebli. Przy pomocy tej końcówki czyszczę również takie miejsca jak górne części drzwi oraz ościeżnic, żyrandole czy kratki wentylacyjne.

Posiadaczom zwierząt, ale nie tylko im, z pewnością spodoba się szczotka do tapicerki. Wygląda niepozornie, ale w zetknięciu z materiałem pełnym sierści, kurzu doskonale usuwa wszystkie zanieczyszczenia. Szczotka jest zakończona materiałem, dzięki któremu bardzo dobrze zbiera brud i kieruje go do otworu ssącego.

Wąska, szczelinowa końcówka doskonale sprawdzi się podczas czyszczenia miejsc trudnodostępnych. Miejsc za meblami, kanapą czy za pralką. W porównaniu z innymi podobnymi końcówkami, ta  wyróżnia się swoją długością.

Fani funkcji myjących mają do dyspozycji dwa rodzaje akcesoriów: szczotkę Aqua Stealth oraz tzw. końcówkę do podłóg twardych. Obydwie służą do jednoczesnego odkurzania oraz zmywania podłogi. To w takim razie czy się one różnią?

W najprostszych słowach Aqua Stealth służy dodatkowo do wycierania, ponieważ zwilżona nakładka z mikrofibry zmywa odkurzoną powierzchnię. W zależności od rodzaju powierzchni należy wybrać inny rodzaj nakładki: ta do mycia parkietów, w kolorze biało-szarym jest bardzo miękka, dedykowana jest do delikatnego zmywania podłóg drewnianych, w kolorze biało-niebieskim, służy do mycia podłóg twardych (kamień, terakota) posiada  twardsze włókna, co umożliwia usuwanie np. zaschniętych plam.

W końcówce do podłóg twardych – gumowa "wycieraczka" zbiera wszelkie zabrudzenia, które są wciągane do pojemnika filtra wodnego. Jeśli nie mam za dużo czasu, a chcę jednocześnie odkurzyć i umyć podłogę wybieram końcówkę do podłóg twardych. Ma ona spory wlot, dzięki któremu nawet dość spore brudy, okruchy są zasysane do wnętrza odkurzacza. W końcówce Aqua Stealth ten otwór jest mniejszy i jej użycie polecam raczej do mycia i pielęgnacji podłóg, które uprzednio odkurzyliśmy. 

Oczywiście opisałem tylko wybrane moje ulubione końcówki. Thomas oferuje wiele ciekawych akcesoriów, które sprawiają, że odkurzacz nie jest tylko doskonałym urządzeniem do podłóg, ale staje się multifunkcjonalnym sprzętem do czyszczenia wielu innych powierzchni i przedmiotów. W ofercie znajdziecie np. końcówkę do odkurzania materacy, szczotkę do parkietów czy nawet ssawkę do przetykania syfonów. 

Komentarze (3)

gośka, 2017-03-10 08:48:18

bardzo profesjonalnie wyglądają te końcówki do mycia


witka, 2017-03-31 20:04:24

dobrze się odkurza tą końcówką do tapicerki, ona dobrze ściąga sierść


lila27, 2017-04-11 11:04:08

ciekawie wyglądają te końcówki, ta do tapicerki ciekawi mi, bo widzę, że ma chyba spory wlot powietrza, to raczej dobrze trzyma się materiału i wciąga kurz z wewnątrz kanapy na nie tylko z wierzchu.


Napisz komentarz