2 ilość wyświetleń: 3810 wróć do listy

POLECANE PRODUKTY:

Zobacz również

artykuł-Poznaj odkurzacze dla właścicieli zwierząt!
Poznaj odkurzacze dla właścicieli zwierząt!

Pogryzione kapcie, błoto po...

artykuł-Od odkurzacza do czworonoga
Od odkurzacza do czworonoga

2020 to rok bez precedensu, wiadomo… w naszym...

2016-09-09

Odkurzanie trudno dostępnych miejsc

Z zasady pewne prace porządkowe wykonujemy codziennie, jak np. zbieranie brudnych naczyń i ich zmywanie. Okien już raczej nie myjemy codziennie, a nawet nie co tydzień. A jak wygląda sprawa z odkurzaniem? Standardowo podczas „przeciętnego odkurzania” czyścimy tylko powierzchnię podłogi, co warto podkreślić, powierzchnię dostępnej podłogi. Z reguły nie odsuwamy wszystkich mebli, a przecież dobrze wiemy jakie „kotki kurzu” i brudów lubią się tam gromadzić.

Oczywiste jest, że nie da się utrzymać każdego z „kątków mieszkania” w sterylnej czystości, ale wykorzystanie możliwości, jakie dają nam różnorodne akcesoria Thomas oraz zastosowanie kilku sprawdzonych porad, może nam istotnie pomóc i sprawić, że trudno dostępne miejsca będą z chęcią i częściej przez nas podczas porządków „odwiedzane”.

Wyższe partie mebli

Usunięcie kurzu z wyższych partii mebli wymaga od nas: wzięcia krzesła, przygotowania ściereczki, wytarcia brudu i … ponownego wejścia na krzesło, gdyż jeśli rzadziej czyścimy takie powierzchnie, to z pewnością kurzu nagromadziło się tam więcej. A co powiecie na odkurzanie wyższych partii mebli? Z Thomasem jest to możliwe, a do tego szybsze i wygodniejsze.

 • Thomas dzięki długiej rurze teleskopowej i szczotce do mebli może sięgnąć do nawet trudno dostępnych i wyższych partii mebli.
 • Szczotka z obrotowym przegubem, pozwala wygodnie, pod każdym kątem dotrzeć do wysokich półek aby np. odkurzyć książki (taka szczotka dostępna jest w standardowym wyposażeniu m.in. w modelach: Thomas Perfect Air Allergy PureThomas Perfect Air Animal Pure, Thomas Perfect Air Feel Fresh X3).
 • Szczotka do mebli o dużej średnicy, która nie rysuje mebli, dokładnie i szybko zbiera kurz z dużej powierzchni. Wystarczy tylko kilka ruchów i cały kurz jest zebrany (szczotka jest dostępna jako dodatkowe akcesorium, pasujące do wszystkich modeli odkurzaczy Thomas).
 • Jeśli macie bardzo wysokie meble, które trudno wyczyścić, dobrym pomysłem jest wyłożenie takiej powierzchni gazetą i raz na jakiś czas ostrożne jej zbieranie. Wystarczy zgnieść brudną gazetę z kurzem i wyłożyć nową. Będzie to wygodniejsze i szybsze, szczególnie w kuchni, gdzie kurz może być dodatkowo zmieszany z oparami powstałymi podczas gotowania.

Dodatkowo ssawka do mebli Thomas (ssawka z obrotowym przegubem lub ssawka do mebli) będzie idealna do czyszczenie m.in..:

 • żyrandoli, lamp,
 • listew przypodłogowych,
 • górnych część drzwi oraz ościeżnicy,
 • półek w szafie na których trzymamy obuwie.

Podłoga pod i za meblami

Wybierając meble z reguły nie zwracamy uwagi na wysokość jaka tworzy się pomiędzy podłogą, a bryłą mebla. Jeśli pozwala ona na swobodne wjechanie odkurzaczem pod mebel i zebranie kurzu, to znacznie ułatwia to nam bieżące utrzymanie czystości. Co jeśli przerwa jaka tworzy się pomiędzy podłogą a meblem utrudnia swobodne odkurzenie powierzchni znajdującej się pod nim? Z pomocą przychodzi Thomas.

 • Wąska ssawka szczelinowa, dzięki swojemu kształtowi i długości może swobodnie zmieścić się po mebel i wessać kurz i brud jaki zgromadził się pod meblem (długa ssawka szczelinowa dostępna jest w standardowym wyposażeniu m.in. w modelach: Thomas Aqua+ Multiclean X10 Parquet, Thomas Aqua+ Pet & Family, Thomas Aqua+ Allergy & Family).
 • Jeśli powstała przestrzeń jest bardzo wąska, ssawkę należy skierować wylotem powietrza do przestrzeni, siła ssąca odkurzacza Thomas zbierze możliwą do usunięcia ilość kurzu.
 • Aby wygodnie odkurzać przestrzeń znajdującą się za meblem, warto meble mieć na stałe trochę odsunięte od ściany. Dzięki temu możliwe będzie skorzystanie z długiej ssawki i szybkie zebranie nagromadzonego kurzu, dodatkowo ściany będą chronione przed przypadkowym porysowanie i uszkodzeniem przez mebel.

Długa ssawka szczelinowa Thomas świetnie sprawdzi się do odkurzania m.in.:

 • podłogi za pralką,
 • powierzchni za kaloryferem,
 • listew podłogowych szafy przesuwnej.

 

Komentarze (2)

Natka, 2016-09-14 10:57:14

dobry pomysł z tym odsunięciem mebli od ściany trochę, no bo ile tam się gromadzi kurzu jak się raz na jakiś czas odkurza. I racja kupiłam łóżko - takie ładne i piękne, ale bardzo niskie, tak bardzo, że muszę prawie na leżąco wjeżdżać tam odkurzaczem. I wow - naprawdę fajnie wygląda ta długa ssawka. ile ma cm ?


Redakcja Idealny Odkurzacz, 2016-09-15 00:40:30

Dłuższa ssawka szczelinowa Thomas ma 360 mm, doskonale nadaje się do odkurzania trudno dostępnych miejsc.


Napisz komentarz