3 ilość wyświetleń: 1180 wróć do listy

POLECANE PRODUKTY:

Zobacz również

artykuł-Porządek w domu pełnym zwierząt
Porządek w domu pełnym zwierząt

Zasady i porady związane z utrzymaniem...

artykuł-5 sposobów na lśniące mieszkanie pedantki
5 sposobów na lśniące mieszkanie pedantki

Utrzymanie porządku w domu ze...

2016-07-15

Lifehack: rożne zastosowanie papierowego ręcznika

W zasadzie w każdym domu znajdziemy rolkę papierowych ręczników. Standardowe zastosowanie znane jest każdemu, ale ten prosty wynalazek ma szereg innych, bardzo praktycznych i pomysłowych zastosowań. Oto i one:

1.Odtłuszczanie potraw – osobiście nawet jeśli smażę lub piekę z użyciem tłuszczu, to przed przełożeniem potrawy na talerz, kładę na chwil kilka produkt tuż po usmażeniu na papierowy ręcznik by odsączyć tłuszcz.

2. Papierowy ręcznik pomoże nam ochronić przed zarysowaniami garnki, patelnie czy szkło. Wystarczy poprzekładać je papierowymi ręcznikami.

3. Dla mnie ręczniki nieocenione są przy niwelowaniu nieprzyjemnego zapachu z kosza na śmieci – mając pieluszkowe dziecko jest to bardzo istotna kwestia, ułatwiająca życie i oddychanie ;) Na dno kosza na śmieci wysypuję sodę oczyszczoną, która pochłania zapachy, a na nią kładę warstwę ręcznika papierowego, który pochłania wilgoć i zabezpiecza sodę przed rozsypaniem się po wyciągnięciu worka.

4. Osuszanie książek – uwielbiam czytać książki, zwłaszcza wygodnie leżąc. Często jednak zamiast odstawiać napoje na szafkę, trzymam je na kolanach przy książce. Jak nie trudno się domyślić, bywały sytuacje, po których moje ulubione lektury nie wyglądały już tak samo. Z pomocą przychodzą tu oczywiście ręczniki papierowe, którymi wystarczy przełożyć strony by pozbyć się wilgoci.

5. Gumowe jedzenie z mikrofalówki? Owiń warzywa w wilgotny ręcznik i podgrzej. Dzięki wilgoci wydobywającej się z ręcznika, potrawa nie będzie miała konsystencji gumy.

6. Pomagają zachować świeżość warzyw – by sałata czy szczypiorek nie zepsuły się w lodówce, wystarczy owinąć je w ręcznik, który wchłonie wilgoć i przedłuży „żywotność” zieleninie. Jeśli chcemy by zioła dłużej nadawały się do spożycia to połóżmy je dla odmiany na wilgotnym ręczniku :)

7. Dzieci lubią rysować, moja córka powoli odkrywa jaki ubaw jest przy rysowaniu abstrakcyjnych obrazów za pomocą kredek świecowych … oczywiście najlepiej jeśli płótnem jest biała koszulka taty. Na szczęście kredki te są z wosku, a wosk można wyprasować. Materiał przełóż ręcznikiem papierowym i przyłóż żelazko. Cały wosk powinien pozostać na ręczniku.

8. Rolka ręcznika może także być praktycznym odświeżaczem powietrza – wystarczy ją skroplić olejkiem zapachowym.

9. Tekturowa rolka – gdy zużyjesz całe papierowe ręczniki, nie wyrzucaj rolki:

  1. możesz jej użyć jako ochrony dla długich świec
  2. jeśli masz w domu chomiczka lub myszki to tunele z takich rolek urozmaicą Twoim pupilom codzienność :)
  3. organizer na bransoletki – wystarczy ładnie okleić taśmą i mamy jedno miejsce na wszystkie bransoletki.

10.Pomoc „ogrodnika” – dni są coraz cieplejsze, a będąc większość czasu poza domem nie jestem w stanie kontrolować nawodnienia swoich roślin balkonowych, dlatego na dno doniczki wkładam kilka listków papierowego ręcznika, który po podlaniu wchłania nadmiar wody i powoli oddaje wilgoć jak ziemia jest już sucha.

 

 

Komentarze (3)

Daria29, 2016-07-20 19:34:25

dobry patent z tą mikrofalą :) kiedyś robiłam tak kukurydzę i wyszła super


lucia, 2016-07-22 10:52:07

a ja zawsze przed włożeniem czegoś do lodówki osuszam to ręcznikiem


kana, 2016-10-31 19:43:54

ja praktycznie do wszystkiego uzywam ręczników papierowych, w kuchni, sprzątanie łazienki, wycieranie kurzu. Jakiś ściereczek itp. nie lubię, wolę użyć ręcznika i brudny wyrzucić.


Napisz komentarz