2 ilość wyświetleń: 1290 wróć do listy

POLECANE PRODUKTY:

Zobacz również

artykuł-Poznaj odkurzacze dla właścicieli zwierząt!
Poznaj odkurzacze dla właścicieli zwierząt!

Pogryzione kapcie, błoto po...

artykuł-Od odkurzacza do czworonoga
Od odkurzacza do czworonoga

2020 to rok bez precedensu, wiadomo… w naszym...

2016-06-23

Czyste mieszkanie - czyli słów kilka o tym jak zmieniłem świat

Podejrzewam, że każdy z nas lubi usiąść na kanapie z dobrą książką i kubkiem ulubionej herbaty, spoglądając na wysprzątane mieszkanie. Dopiero wtedy człowiek potrafi się zrelaksować. Młodej osobie, która stara się łączyć życie zawodowe z prywatnym, takie chwile nieraz bywają obce. W moim przypadku, sprzątanie mieszkania, w tym utrzymywanie podłóg w czystości, przeszło kilka etapów. Na początku były to tradycyjne zmagania twardą szczotką ze ścierką, w międzyczasie pojawił się na moment odkurzacz parowy, a od pewnego czasu używałem zwykłego mopa. Jako, że z natury jestem gadżeciarzem i fanem nowych technologii, moje poszukiwania doprowadziły mnie do odkurzacza Thomas Auqa+ Multiclean X10 Parquet. 

Na początku starałem się porównywać go do mojego obecnego odkurzacza, ale po kilku spojrzeniach, stwierdziłem, że nie ma to sensu. W oczy rzucają się jego rozmiary, ilość końcówek, solidność wykonania oraz na pewno bardzo pomysłowa rzecz, z którą wcześniej nie miałem do czynienia, włącznik na rurze. Po dokładnym zapoznaniu się z instrukcją i odpowiednio przygotowanym odkurzaczu, zacząłem. Jakie miłe było moje zaskoczenie, gdy pomimo mojego niemałego wzrostu, przy użytkowaniu specjalnie schylać się nie musiałem. Do tej pory, odkurzanie z reguły wiązało się u mnie z bólem pleców. W wypadku Thomasa, prawidłową ergonomię zapewnia regulowana długość rury oraz wygodna rączka. 

Kolejną rzeczą, o której już wspomniałem, jest bogaty wybór końcówek. Nieważne czy mamy zamiar odkurzyć półki, kanapę, materac czy sięgnąć odkurzaczem w wąskie szczeliny, znajdzie się na to odpowiedni element wyposażenia. Dodatkowo dwie najczęściej używane końcówki, można osadzić w obudowie. Lekko zakurzona podłoga? Nie ma problemu, Thomas został wyposażony w stopniowy włącznik, umożliwiający odpowiedni dobór mocy. W wypadku standardowego odkurzania, powinien wystarczyć pierwszy lub drugi stopień, jednak gdy w grę wchodzi odkurzanie na mokro, zalecana jest najwyższa moc.

Można uznać, że większość funkcji jakie oferuje Thomas, znajdują się na wyposażeniu większości produktów oferowanych obecnie na rynku. Jednak należy wspomnieć o możliwości, która szczerze urzeka i w połączeniu z zaletami powyżej, tworzy z tego odkurzacza nieprzeciętne urządzenie. Mowa tutaj o opcji odkurzania na mokro. Do tej pory mycie paneli zajmowało mi sporo czasu. W wypadku Thomasa, wszystko sprowadza się do jednego etapu, odkurzania i jednoczesnego mycia podłogi. Dodatkowo nie trzeba nawet czekać, aż panele wyschną, gdyż brudna woda jest od razu z powierzchni zasysana do zbiornika.

Thomas może z początku przyprawić o zawrót głowy. Wiele w nim elementów, które można zdemontować, duża ilość końcówek, dwa zbiorniki na wodę. Jednak po kilku użyciach, zaczyna się rozumieć zasadę działania tego urządzenia. Miłym zaskoczeniem był fakt, iż oba zbiorniki po użytkowaniu, można swobodnie wyjąć, całkowicie rozłożyć i dokładnie wymyć. Tak samo sprawa ma się z filtrami, które można wypłukać pod bieżącą wodą. Mamy w tym momencie pewność, że nasz odkurzacz nie stanie się źródłem nieprzyjemnych zapachów. Thomas Auqa+ Multiclean X10 Parquet to dla mnie przede wszystkim ergonomia i elastyczność. Pomimo swoich rozmiarów, dobrze porusza się po panelach czy kafelkach, a długi kabel zagwarantuje, że nawet w nieco większym mieszkaniu, nie będziemy musieli przepinać go pomiędzy gniazdkami.

 

Komentarze (2)

lola, 2016-06-30 22:00:26

ciekawy ten włącznik w uchwycie, nie trzeba się schylać


OLA, 2016-07-09 09:44:11

Odkurzanie i mycie w jednym fajna sprawa


Napisz komentarz