1 ilość wyświetleń: 1738 wróć do listy

Zobacz również

artykuł-Poznaj odkurzacze dla właścicieli zwierząt!
Poznaj odkurzacze dla właścicieli zwierząt!

Pogryzione kapcie, błoto po...

artykuł-Od odkurzacza do czworonoga
Od odkurzacza do czworonoga

2020 to rok bez precedensu, wiadomo… w naszym...

2016-02-29

Subiektywnie - plusy i minusy odkurzacza wodnego

Komu można polecić odkurzacz Thomas Aqua Pet&Family ?

Każdy produkt jest skierowany do określonej grupy osób, tak samo jest z testowanym przeze mnie odkurzaczem Thomas Aqua Pet&Family. W mojej opinii „idealny odkurzacz” to taki, który przede wszystkim pasuje do jego użytkownika i posiada takie funkcje, które dla danej osoby są istotne i pożądane. Ja przyznam, że ten odkurzacz „mnie kupił”, na tyle, że spojrzałam na odkurzanie z innej perspektywy - z nudnej czynności, dzięki „tym wszystkim ekstrasom”, odkurzanie stało się fajnym zajęciem, takim, którego efekty wyraźnie widać.

Jednak zdaję sobie sprawę, że nie każdemu mogą podobać się wszystkie aspekty związane z jego użytkowaniem. Postaram się w tym artykule wymienić wszystko to, co moim subiektywnym zdaniem jest w odkurzaczu na plus, co na mnie zrobiło pozytywne wrażenie, co mi szczególnie przypadło do gustu, ale i wszystko to, co trochę mi przeszkadzało podczas użytkowania odkurzacza.

Na ile te negatywne aspekty mają znaczenie, zależy już od konkretnej osoby … dla mnie plusy mają dużo większe znaczenie i w ogólnej ocenie znacznie przewyższają minusy. Moje uznanie zdobyły nie tylko cechy związane z funkcjonalnością odkurzacza, ale również inne drobne rzeczy, z punktu samego procesu użytkowania odkurzacza mniej istotne, ale jednak przyjemne. 

Plusy
 • Funkcja mycia podłogi - podłoga jest od razu sucha, nie ma smug i zacieków jak po mopie. Przewagę takiego sposobu mycia widać najlepiej na kafelkach z wysokim połyskiem. Tak idealnie czystej powierzchni bez smug  nigdy nie uzyskałam myjąc mopem. Fakt, że woda jest od razu zasysana, powoduje że powierzchnia nie musi wysychać i nie robią się smugi. 
 • Intuicyjne „Klik” (prawidłowy montaż każdego z elementów oznajmiany jest sygnałem „klik”, od razu wiadomo, że wszystko jest poprawnie zamontowane).
 • Zapach płynu dla funkcji prania/czyszczenia (delikatny, kojarzy się ze świeżością), szybko staje się neutralny.
 • Czytelna instrukcja użytkowania (podzielona na funkcje odkurzacza, pokazująca krok po kroku jakie czynności wykonać, dużo przejrzystych ilustracji).
 • Duża ilość innych, niż standardowo dodawane do odkurzaczy końcówek (bardzo długa końcówka szczelinowa, duża końcówka do mebli, końcówka do materacy, do sierści, turboszczotka).
 • Końcówka do materacy świetnie sprawdza się podczas odkurzaniu szczelin w kanapie/sofie (lepiej niż standardowe końcówki szczelinowe).
 • Końcówka szczelinowa - bardzo, bardzo długa idealna do czyszcenia kurzu za meblami i pod meblami.
Plus/Minus
 • Wielkość – odkurzacz nie jest bardzo duży (jak jeszcze go nie widziałam, wydawało mi się, że takie wielofunkcyjne odkurzacze są większe – także zaskoczyłam się pozytywnie), ale nie jest to również malutki odkurzacz, który można przechowywać w każdej szafie, miejsce zajmuje nie tylko samo urządzenie, ale również torba z wieloma końcówkami.  
Minusy
 • Pierwsze wrażenie, że odkurzacz jest dość skomplikowany (szybko mija, po zapoznaniu się z instrukcją).
 • Po użyciu w funkcji mycia/prania, w wężykach pozostaje trochę wody z płynem i podczas demontażu pozostałości wody mogą się wylać na podłogę (trzeba ostrożnie demontować).
 • Trzeba trochę siły włożyć, aby wymienić końcówki (końcówki silnie się „trzymają” rury, jeśli odkurzacz używany był chwilę wcześniej w funkcji prania/mycia na mokro)
 • Automatyczne zwijanie kabla – dla jednych może to być plus, a ja wolę aby była możliwość zwijania za pomocą przycisku. 
 • Pojemnik na wodę z płynem – jego pojemność mogłaby być większa, aby można było jednorazowo umyć większą powierzchnię; przez to, że od spodu pojemnik ma nierówną powierzchnię, wlewając wodę z płynem trzeba go o coś oprzeć, gdyż nie może on swobodnie stać. 

 

Komentarze (1)

Pual, 2016-03-30 09:28:12

Racja, co racja każdy odkurzacz wodny wydaje się bardzo na początku skomplikowany, a potem okazuje się, że to jest bardzo proste, ale niestety instrukcje trzeba przeczytać :)


Napisz komentarz