1 ilość wyświetleń: 1640 wróć do listy

Zobacz również

artykuł-Poznaj odkurzacze dla właścicieli zwierząt!
Poznaj odkurzacze dla właścicieli zwierząt!

Pogryzione kapcie, błoto po...

artykuł-Od odkurzacza do czworonoga
Od odkurzacza do czworonoga

2020 to rok bez precedensu, wiadomo… w naszym...

2016-01-21
artykuł-Odkurzacz wodny-10 powodów, dla których warto!

Odkurzacz wodny-10 powodów, dla których warto!

Piszę ten artykuł z myślą o osobach, które mają wątpliwości i negatywne nastawienie odnośnie takich cudów techniki jak odkurzacz wodny. Bo przecież co on niby takiego ma? Chwyt marketingowy, przereklamowany produkt i zbędny wydatek. Niecałe pół roku temu sama tak myślałam. A teraz? Cieszę się, że zmieniłam zdanie. Albo inaczej: cieszę się, że mogłam użytkować Thomasa, żeby móc zmienić zdanie.

1. Widoczne efekty
Teoretycznie zwykły odkurzacz też może stworzyć wrażenie czystości. Ale będzie to jedynie wrażenie. Być może to świadomość, że prócz widocznego brudu, jest usuwane również to, czego gołym okiem nie zobaczymy. Czystość, która bije po oczach to często iluzja reklam. Ale jak się okazuje, sprzątanie za pomocą odkurzacza wodnego, pozwala osiągnąć nie gorsze efekty, niż te z reklamy.

2. Wszechstronność
Odkurzyć dywan, podłogę, klawiaturę, materac, zakamarki w kanapie czy pajęczynę na suficie potrafi większość odkurzaczy. Wessać wylaną wodę? Na pewno o wiele mniej. A wyprać dywan bądź tapicerkę? „Odsierścić” ulubiony fotel za pomocą specjalnej szczotki, której użycie nawet nie wymaga wysiłku z naszej strony. I wszystko za pomocą jednego urządzenia. 

3. Powietrze
To chyba ten aspekt, który zawsze mnie zniechęcał do odkurzania. Charakterystyczny zapach. Może nie nieprzyjemny, ale ostry i drażniący. Nos i oko, które w dość krótkim czasie zaczynało łzawić. Czasem widoczny pył, gdy spojrzało się na przestrzeń przez promień słońca padającego na ścianę . Teraz ten zapach jest tylko wspomnieniem. Kurz osadza się o wiele rzadziej, a powietrze po sprzątaniu domu jest o wiele przyjemniejsze dla zmysłów. 

4. Wygoda
Długość kabla pozwalająca odkurzyć całe mieszkanie, bez przepinania kabla. Długość rury, którą dopasowujesz do swojego wzrostu, by jak najmniej zginać kręgosłup. Końcówki, które poradzą sobie z każdego rodzaju zabrudzeniem, przy minimalnej ilości wysiłku z Twojej strony. Miejsce zaczepu na szczotkę, aby w środku nocy nie budził Cię łoskot obsuwającej się na podłogę rury. Poręczny uchwyt, dzięki któremu sprawnie i pewnie możesz przenieść odkurzacz z domu do samochodu. Gdzie nie tylko odkurzysz siedzenia ale i nawet upierzesz tapicerkę.

5. Oszczędność czasu
Kiedyś na odkurzenie dywanu, który był dosłownie „nabity” psią sierścią, poświęcałam 30 minut szorowania końcówką odkurzacza. Efekt i tak był ledwie zadowalający. Teraz, zmieniam końcówkę, i na tą samą czynność poświęcam 5 minut. Bez użycia siły, nerwów i ciężaru ciała, tak aby zabrudzenia schodziły porządniej...A widok mojego czarnego psa polegującego na kremowym dywanie przestał mnie denerwować.

6.Zdrowie
To chyba aż nazbyt oczywiste. Nawilżone i oczyszczone powietrze, odkurzacz nie zmuszający kręgosłupa do schylania się i końcówki, dzięki którym odkurzanie staje się proste-a nam nie skacze ciśnienie. 

7. Ekonomiczność
Nie musisz inwestować w worki do odkurzaczy ani filtry, bo jeśli dbasz o nie prawidłowo, wystarczą na długie lata. Przeciętna moc spokojnie radzi sobie nawet z cięższymi zabrudzeniami, jak piach. A rozpuszczanie kurzu w wodzie skutecznie zmniejsza jego ilość. Zabijając roztocza, które są jego źródłem, coraz rzadziej używasz preparatów usuwających go z mebli.

8.Prostota obsługi
Początkowo byłam przerażona. A co, jeśli popsuję, nacisnę zły przycisk, źle zmontuję, bądź naleję za mało wody? W praktyce okazało się, że wszystko jest tak proste i oczywiste, że instrukcja została użyta tylko raz i to tylko w ramach asekuracji.

9.Dobre nawyki
Gdy Twoja praca daje efekty, szczególnie gdy nie wymaga zbyt wielkiego wysiłku, zaczyna sprawiać ci przyjemność. To jedyne wytłumaczenie tego, dlaczego odkurzanie stało się moim ulubionym zajęciem, podczas którego stale się uśmiecham.
A regularnie sprzątany dom, to czysty dom.

10.Jesteś eko
Wszystkie nieczystości wylewasz do kanalizacji. Co prawda zużywasz wodę (choć jej ilość jest naprawdę niewielka), ale z drugiej strony nie marnujesz papieru, z którego tworzy się worki do odkurzaczy. O ilości kurzu, która wydobywa się w momencie wyrzucenia jej na śmietnik nie wspomnę. Jak i podczas próby wyjęcia jej z odkurzacza.

Komentarze (1)

Joasia, 2016-02-15 14:35:57

Odkurzacz niczym "Zen" ;)


Napisz komentarz