1 ilość wyświetleń: 9510 wróć do listy

Zobacz również

artykuł-Poznaj odkurzacze dla właścicieli zwierząt!
Poznaj odkurzacze dla właścicieli zwierząt!

Pogryzione kapcie, błoto po...

artykuł-Od odkurzacza do czworonoga
Od odkurzacza do czworonoga

2020 to rok bez precedensu, wiadomo… w naszym...

2015-11-10

Jak wyprać kanapę z THOMASEM?

W pokoju dziecięcym mamy kanapę, która ma dziesięć lat i chyba nigdy nie została jeszcze wyprana. Powodem, dla którego postanowiliśmy to zmienić jest chęć wystawienia jej na sprzedaż.


Co należy przygotować?

  • odkurzacz - wlej wodę z płynem do prania tapicerki do pojemnika na czystą wodę (płyn był w zestawie z odkurzaczem);
  • końcówki do odkurzacza - będzie potrzebna ssawka do odkurzania tapicerki, ssawka szczelinowa oraz  końcówki do prania tapicerki; 
  • środki na plamy - może być soda oczyszczona, jednak na plamy polecam specjalne mydełko do odplamiania.

Takie mydełka są rewelacyjne, można je kupić w prawie w każdym supermarkecie. Stosuję je do wszystkiego, w szczególności  do plam na ubraniach. Na opakowaniu jest napisane, że też doskonale nadają się do plam na dywanie czy tapicerce.

Krok 1: Od czego zacząć ?

Jeżeli mamy do czynienia z kanapą, która nigdy nie była odkurzona ani wyprana, to najlepiej zacząć najpierw od porządnego odkurzenia. 

W tym celu użyłam specjalnej szczotki do tapicerki, dł. 190 mm ( na zdjęciu) oraz ssawki szczelinowej o długości 360 mm. Moc ssania szczotki do tapicerki była bardzo dobra, czułam jak zasysa obicie kanapy. Za pomocą drugiej końcówki bez problemu udało mi się odkurzyć każdą szczelinę w kanapie. Koniecznie należy opróżnić pojemnik na brudną wodę, chyba nie muszę przekonywać dlaczego - widać na zdjęciach.


Krok 2:

Nakładamy środki na plamy i pozostawiamy na chwilę ( w tym czasie proponuję odkurzyć mieszkanie :) ). W moim przypadku jest to zazwyczaj odkurzanie i mycie jednocześnie. Od kiedy mam mój nowy odkurzacz Multi Clean x10 parquet, ani razu nie użyłam mopa. I nie tęsknię za nim ;)


Krok 3: Teraz możemy odkurzyć na mokro 

  • Wykorzystałam do tego specjalną ssawkę do prania tapicerki. Montuje się ją bardzo szybko, gdyż nie wymaga założenia rury.
  • Wlałam wodę z płynem do zbiornika na czystą wodę  i zaczęłam prać tapicerkę tzn. odkurzać na mokro. 

Uwaga ( ! ) Producent podaje, że w trybie odkurzania piorącego możliwe jest wgłębne czyszczenie dywanów, mebli tapicerowanych i twardych podłóg. W jednym cyklu roboczym rozpylany jest pod ciśnieniem środek czyszczący, usuwany jest brud, wykonywane jest wgłębne czyszczenie i odsysanie brudnej wody. 

W trakcie prania tapicerki kanapy najbardziej byłam zszokowana kolorem zasysanej wody, którą widać w samej ssawce. Największe zdziwienie wywołała we mnie jednak zawartość pojemnika z wodą, po zakończeniu sprzątania. Ocenę czy odkurzanie piorące z THOMASEM jest wartościowe, zostawiam Wam - moim zdaniem zdjęcia z pojemnikiem z brudną wodą mówią same za siebie. 

Mam nadzieję, że wcześniej dałam się poznać z dobrej strony i zobaczyliście, że dbam o porządek w naszym mieszkaniu. Po prostu czasami nawet częste sprzątanie, ale bez specjalnego sprzętu, przynosi tylko powierzchowne efekty. Myjąc tapicerkę/obicia mebli pozbywamy się plam, przebarwień i innych dodatków, których nie przywieźliśmy z kanapą ze sklepu.

Ja jestem na pewno zadowolona i z czystym sumieniem mogę wystawić moją kanapę na sprzedaż, chwaląc jej dobry stan.

Komentarze (1)

April, 2015-11-19 16:19:55

Bardzo przydatne, sama bym chętnie wyprała swoją kanapę, niestety materiałowe meble są przyjemne do siedzenia, leżenia ale trudniejsze w utrzymaniu czystości. Kanapa skóropodobna lub skórzana jest o wiele łatwiejsza w utrzymaniu w czystości, ale nie jest tak milutka do leżenia.


Napisz komentarz