2 ilość wyświetleń: 3019 wróć do listy

Zobacz również

artykuł-Poznaj odkurzacze dla właścicieli zwierząt!
Poznaj odkurzacze dla właścicieli zwierząt!

Pogryzione kapcie, błoto po...

artykuł-Od odkurzacza do czworonoga
Od odkurzacza do czworonoga

2020 to rok bez precedensu, wiadomo… w naszym...

2015-10-16

Do wyboru, do koloru...ale co do czego?

W wyposażeniu standardowym możemy znaleźć kilka rodzajów końcówek. Ich przeznaczenie z czasem wydaje się oczywiste, na początku jednak może przysporzyć pewne trudności. Dlatego dzisiaj krótko opiszę co służy do czego. Artykuł można potraktować jako wstęp do dalszych części, w których będę już się skupiać na danym rodzaju szczotki i tym, jak sobie poradziła ze swoją rolą.

Szczotka do podłóg drewnianych/parkietów
Wykonana z końskiego włosia, z możliwością obrotu o 360 stopni. Posiada przełącznik opcji dywan/parkiet (z czytelnym oznaczeniem obrazkami dywanu i parkietu), więc nawet zagubiony użytkownik domyśli się, w która stronę nacisnąć przycisk. O tradycyjnym zamiataniu parkietu mogę już zapomnieć-po co kurzyć, niszczyć parkiet sztucznym włosiem albo tracić czas, skoro z odkurzaczem będzie higieniczniej, a przede wszystkim szybciej?

Turboszczotka do dywanów
Dzięki wałkowi zasilanemu siłą ciągu odkurzacza, trudne zabrudzenia, uporczywa sierść czy piach   
nie stanowią dla niej (i dla mnie!) żadnego problemu. Zgrzyt wciąganego piachu, uderzający o plastikową obudowę szczotki potrafi przestraszyć, ale efekt odkurzania wręcz przeciwnie-może zachwycić. Użytkując odkurzacz zwykły, nie tylko piasek czasami odskakiwał i rozpryskiwał się po całym domu, ale i siła ciągu pozostawiała wiele do życzenia. A każdy kto ma zwierzaka dobrze wie, że piach nawet pomimo najdokładniejszego wytarcia psich łap, zawsze będzie się gdzieś przemycał...

Ssawko-szczotka do mebli
Zakurzona klawiatura, delikatna warstwa materaca, czy wysoka półka? Co odkurzyć najpierw? Przypominam sobie moje planowanie harmonogramu sprzątania...najlepiej cały dzień, jeśli chciało się posprzątać dom porządnie. A teraz? Mogłabym sprzątać codziennie. Tylko kurzu jak na złość brak...

Ssawka szczelinowa
Nie ma domu bez zakamarków. Kąty, rogi kanapy, szpara pod łóżkiem albo zagięcia obić-zawsze znajdzie się jakieś miejsce, w którym zbiera się kurz i brud, o którym nie wiemy. A może inaczej- o którym dobrze wiemy, ale nie widzimy, więc nie chcemy za bardzo tam zaglądać. I słusznie. Thomas zrobi to za nas, i to bez większego wysiłku.

Szczotka do usuwania sierści z tapicerki
Ach ta sierść. Zawsze znajdzie drogę, zawsze gdzieś się zawieruszy. Tapicerka działa na nią jak magnes. Jak koc z polaru i jak psie legowisko. Szczotka z sierścią radzi sobie naprawdę świetnie. Oczywiście nie wyzbiera każdego najmniejszego włoska, ale efekt „przed” i „po” jest naprawdę imponujący. Wiem, wiem, napisać można wszystko.

W zestawie dołączone są jeszcze dwie szczotki służące do odkurzania „na mokro”. Ssawka do prania tapicerki, oraz prania dywanów- te jednak omówię w jeszcze innym artykule.

A dla tych, którzy chcą i oczekują więcej, interesującymi mogą wydać się takie dodatki jak:

  • turboszczotka do tapicerki,
  • szczotka do odkurzania i mycia podłóg drewnianych (w tym parkietów),
  • ssawka do przetykania syfonów

Komentarze (2)

jula, 2015-10-26 17:19:50

Dobre podsumowanie dostępnych rodzajów szczotek. Zawsze dołączanych jest ich kilka do zestawu, a i tak z reguły korzystamy z jednej i każda szczotka to inna funkcja.


Ina222, 2015-11-02 15:53:59

Kiedyś myślałam, że turboszczotki to jakiś wymysł, aby naciągnąć do zakupu dodatkowych akcesoriów, ale naprawdę było warto. Jak każdy właściciel zwierzaka mam dość sierści, mimo wielkiej miłości do swoich futrzaków, sierść potrafi być wszędzie , i nie ma co się czarować, trzeba regularnie sprzątać, a i tak nie masz gwarancji, że uda się Tobie dokładnie wszystko wyczyścić.


Napisz komentarz