O marce ThomasThomas – nowy wymiar czystości.

SOLID CLEANING BY WATER IS IN OUR DNA!Robert Thomas i jego idea, która ruszyła w świat

Na początku XX wieku Siegerland dynamicznie się rozwijał, a branża metalowa miała się świetnie w tym bogatym w złoża żelaza regionie. Właśnie w tym czasie Robert Thomas stworzył niezwykle funkcjonalny produkt: solidną bańkę na mleko wykonaną z formowanej blachy stalowej.

Rozpoczęła się masowa wysyłka, a produkty Roberta Thomasa wędrowały już m.in. do Ameryki Południowej i na Daleki Wschód, gdzie – daleko poza granicami Niemiec – zasłynęły pod marką ROTHO. Działająca od wielu lat RHOTO jest dziś znakiem towarowym znanym na całym świecie i sygnuje systemy uznane w branży cegieł i bloczków budowlanych, wykorzystywane w blisko 50 krajach. Każdego dnia ROTHO potwierdza swoją pozycję światowego lidera, dostarczając przeszło 1000 rozwiązań systemowych w swojej branży.


Wiedza i doświadczenie przyniosły nowe rozwiązania: gięcie blachy i połączenie wody oraz technologii elektrycznej.

W latach pięćdziesiątych rozwój wysokiej jakości wodoodpornych urządzeń zasilanych elektrycznie doprowadził do pojawienia się na rynku pralek bębnowych i wirnikowych, a system technologii wirowania wykorzystujący działanie siły odśrodkowej okazał się znacznym ułatwieniem dla gospodarstw domowych. Dzięki temu THOMAS zyskał sławę i rozpoczął działalność również we współpracy z już znanymi markami, m.in. AEG, Bauknecht czy Siemens.


Kolejne pokolenia rodziny Roberta Thomasa planują:  nowy wymiar czystości w gospodarstwie domowym

Zrodzony w USA pomysł stworzenia urządzeń mających funkcję prania nie tylko na sucho, ale także na mokro, okazał się dla marki THOMAS fascynującym wyzwaniem. Wizja wprowadzenia innowacyjnego produktu okazała się jednak niewystarczająca: podjęto decyzję o przygotowaniu oferty najlepszych na świecie, efektywnych urządzeń dla domu.


THOMAS – Odkurzanie odświeżająco inne

Idea stała się czymś więcej:

powstał specjalny produkt, który trudno nazwać po prostu odkurzaczem. Urządzenie, które nie tylko czyści suche i mokre zabrudzenia,  pierze i usuwa plamy z dywanów i podłóg i tapicerek, ale też zbiera rozlane płyny,  zmywa i osusza podłogi, filtruje powietrza i – co równie ważne – neutralizuje nieprzyjemne zapachy z pomieszczeń.


Technologia AQUA - serce filozofii THOMAS

Higieniczna czystość to za mało. Liczy się czystość dla zdrowia.

Czy wiesz, że jeden metr sześcienny powietrza w pomieszczeniu może zawierać nawet miliard cząsteczek kurzu pełnych alergenów, bakterii i pyłów?


Technologia THOMAS AQUA (Fine Dust Prevention) chroni przed konsekwencjami na zdrowie przebywania wśród drobinek kurzu i alergenów.

  • Pył zassany do odkurzacza zostaje uwięziony w wodzie dzięki specjalnemu systemowi dysz i gromadzi się w pojemniku filtra AQUA.
  • Powietrze oddawane do pomieszczenia jest oczyszczone. Kurz i nieprzyjemne zapachy nie przenikają na zewnątrz.
  • Efekt: świeżość i czystość, które można poczuć.

THOMAS AQUA+ - niemiecka technologia innowacji.

Szybko zauważono, że wśród użytkowników marki THOMAS istnieją dwie grupy o szczególnych wymaganiach dotyczących higieny:

  • Właściciele zwierząt, którzy oczekują, że odkurzacz pozwoli pozbyć się zwierzęcej sierści, posłuży do czyszczenia plam na dywanach i tapicerce, a przy tym pomoże zmywać podłogi i usunie nieprzyjemne zapachy.
  • Osoby dbające o zdrowie, wrażliwe na pyły i alergicy chcący usunąć drobinki kurzu unoszące się w domu.


THOMAS – najwyższa jakość niemieckich produktów  znana na całym świecie

Instytut badań opinii YouGov potwierdza:

gwarancja jakości „Made in Germany” jest numerem 1 wśród konsumentów na całym świecie. Urządzenia THOMAS od samego początku powstawały w Niemczech – od pojawienia się idei do etapu właściwej produkcji, co jest kolejnym powodem sukcesu marki, zwłaszcza na terenie Europy.