0 ilość wyświetleń: 1486 wróć do listy

POLECANE PRODUKTY:

Zobacz również

artykuł-Dobry odkurzacz dla posiadaczy zwierząt
Dobry odkurzacz dla posiadaczy zwierząt

Odkurzacz perfect air animal pure...

artykuł-Thomas MultiClean X10 Parquet
Thomas MultiClean X10 Parquet

Thomas MultiClean X10 Parquet to marka odkurzacza...

2015-02-16

Wyczyść swój dom perfekcyjnie

Alergia to jedna z najszybciej rozwijających się chorób cywilizacyjnych. Jeszcze na początku ubiegłego stulecia cierpiało na nią zaledwie 1 proc. populacji, dzisiaj z jej objawiamy zmaga się blisko 25-30 proc. ludzi na świecie.

W Polsce szacuje się, że ten problem dotyka prawie połowy społeczeństwa. Jednym ze sposób na zminimalizowanie dolegliwości jest utrzymanie czystości w pomieszczeniu, ponieważ kurz, roztocza, sierść psów i kotów uczulają nas najczęściej.

- Większość z nas nie ma świadomości, jak bardzo zanieczyszczone są tekstylia, którymi otaczamy się w domach. Kanapę można wyprać, dywan wytrzepać, ale np. materace, z którymi mamy bezpośredni kontakt przez kilka godzin dziennie, w większości domów, nie są nigdy czyszczone – mówi Piotr Ossoliński, country sales manager w firmie Robert Thomas, produkującej m.in. odkurzacze i akcesoria do czyszczenia wnętrz.

Obecnie na rynku nie brakuje sprzętów AGD, które pomogą w utrzymaniu perfekcyjnej czystości. Jak wybrać ten najlepszy? Pierwszym kryterium powinno być szukanie rozwiązań, które zmniejszą kontakt z zanieczyszczeniami. To ważne, gdyż pyłki i sierść zgormadzone w worku lub pojemniku odkurzacza cyklonowego trzeba prędzej czy później wyrzucić. Wtedy styczność z tak dużą ilością zanieczyszczeń może spowodować silną reakcje alergiczną. Poza tym, ruchy powietrza, dzięki którym śmieci zasysane są do środka odkurzacza, powodują, że część pyłków z worka wydostaje się na zewnątrz, nie tylko zanieczyszczając ponownie mieszkanie, ale również powodując nieprzyjemny zapach.

- Dlatego w odkurzaczach Thomas perfect air allergy pure i Thomas perfect air animal pure oraz w wielu innych odkurzaczach Thomas wprowadziliśmy filtry wodne – podkreśla Piotr Ossoliński. Filtr aqua pure ma opatentowany system dysz, które zwilżają zassane zanieczyszczenia już na wlocie do pojemnika filtra wodnego. Dzięki nawilżeniu zanieczyszczenia błyskawicznie wiążą z wodą drobinki kurzu i sierści, które nie wydostają się na zewnątrz, a zawiesinę, która pozostaje po czyszczeniu, można szybko wylać, pozbywając się kurzu raz na zawsze.  

Dzięki badaniom rynku oraz obserwacjom stwierdziliśmy, że większość użytkowników docenia zalety filtra wodnego, lecz równocześnie nie jest zadowolona z konieczności mycia i suszenia pojemnika filtra wodnego. Dlatego też w naszych nowych produktah z serii perfect air oraz Aqua+ uprościliśmy konstrukcję pojemnika  filtra wodnego by bardzo łatwo można było go umyć i wysuszyć, przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich jego właściwości filtracyjnych. Wiemy, że nasz sprzęt używany jest kilka razy w tygodniu, dlatego musi być bardzo funkcjonalny – dodaje Ossoliński.

Przyczyny powstania alergii wciąż pozostają nieznane, jednak szereg badań potwierdziło, że dbanie o czystość pomieszczeń, w których spędzamy wiele godzin dziennie, to podstawowe narzędzie w walce z przewlekłym katarem czy uczuleniem.

Sprzęt dobrze dobrany

Odpowiednio zaprojektowany system dysz nawilżających w odkurzaczach Thomas sprawia, że skuteczność ich działania wynosi ponad 99,95 proc. Ponadto w modelach pefrect air allergy pure i perfect air animal pure poziom filtracji zaniczyszczeń zwiększa filtr HEPA13  oraz dodatkowe filtry dopasowane do potrzeb odbiorców. Dla alergików – w modelu allergy pure - przygotowano m.in. specjalne, dodatkowe filtry  przeciwpyłkowe, a dla posiadaczy zwierząt w modelu animal pure dodano filtr z węglem aktywowanym, który pochłania nieprzyjemne zapachy.

Komentarze (0)

Napisz komentarz