FAQ

Czy do dokurzaczy serii Aqua+ można stosować worki?

Tak, odkurzacze te można używać jako workowe,- w przypadku kinieczności tzw „szybkiego odkurzania” ,  stosując komplet worków DustBag Set99, nr 787243. Zestaw ten zawiera uchwyt do mocowania worków w odkurzaczu, 5 worków MicroPoor® .

Czy odkurzacze Aqua+ sprzedawane sa z workami?

Standardowo znajduje się:

- Thomas Pet&Family- uchwyt ddo mocowania worka  + worek

Thomas Multiclean X10 Parquet – uchwyt do mocowania worka + Worek XXL (6l)

Co to jest Hygiene Bag 99 / Hygiene Box 99

Jest to specjalny pojemnik, który służy do przechowywania worka oraz jednocześnie montuje się go w odkurzaczu w miejscu pojemnika filtra wodnego. Zawiera on: pojemnik filtr z węglem aktywowanym oraz 3 worki MicroPoor®.

Jakie worki należy stosować do pojemnika Hygiene Bag99 / Hygiene Box99?

Do pojemnika jest przewidziany komplet worków Thomas Hygiene-Filter Set, nr 787246. Zawiera on 4 worki MicroPoor®, filtr powietrza wylotowego oraz filtr z węglem aktywowanym do pojemnika.

Jaka jest różnica pomiędzy zestawami worków Dust Bag Set (787243) a Hygiene-Filter Set99?

Dust Bag Set99 jest przewidziany do montazy w bezpośrednio w odkurzaczu, natomiast Hygiene-Filter Set99 służy do mocowania w pojemniku Hygiene Bag99.  Różnią się także wyposażeniem:

Dust Bag Set – 5 worków MicroPoor® + uchwyt do mocowania w odkurzaczu

Hygiene-Filter Set99 – 4 worki MicroPoor®+ filtr powietrza wylotowego + filtr z węglem atywowanym.

Jak często należy czyścić filtry ?

Nie rzadziej niz raz na rok. Jednak zależy to od częstotliwości odkurzania, rodzaju kurzu itp. Jeżeli filtry mimo płukania nie odzyskują niebieskiego koloru lub spada moc odkurzacza, wówczas filtry należy wymienić na nowe.

Ile wynosi gwarancja na odkurzacze Thomas?

Okres gwarancji fabrycznej na wszystkie odkurzacze Thoma swynosi 24 miesiące.

Co to jest „Gwarancja 6+”

„Gwarancja 6+” jest to bezpłatny program firmy Thomas umożliwiający przedłużenie gwarancji na urządzenia Thomas o 6 miesięcy (w sumie do 30 m-cy). Aby otrzymac przedłużenie gwarancji wystarczy zarejestrować urzadzenie na stronie www.thomas-register.net . Do rejestracji konieczne są: numer seryjny urzadzenia oraz dowód zakupu.

Jakie szczotki można stosować w odkurzaczach Thomas?

Można stosować wszystkie szczotki o średnicy rur 35 mm.

Do czego służy szczotka AquaStealth?

Szczotka AquaStealth służy do jednoczesnego odkurzania, zmywania i osuszania podłóg drewnianych (parkiet, drewno) i podłog laminowanych lub podłóg z terakoty (z wyrównanymi do powierzchni płytek fugami).

Co to jest i do czego służy płyn Thomas ProTexF?

Jest to płyn sprzedawany w butelkach ze spryskiwaczem, o poj. 500ml. Słuzy on do regeneracji / zmiękczania włókien dywanów / tapicerki po praniu. Przywraca on naturalna sprężystośc włókien.

Czy w odkurzaczach serii perfect air można stosowac worki na kurz?

Tak, w tej serii jest możliwość zamontowania worka.

Czy można dokupić worki xxl do odkurzacza Thomas Muticlean X10?

Tak, żestaw ten nazywa sie Dust Bag Set XXL (nr 787253). Zestaw zawiera 2 woki XXL MicroPoor® o poj. 6l oraz uchwyt do mocowania worka w odkurzczu.

Dlaczego w odkurzaczu Pet&Family nie ma filtru HEPA?

Opatentowana konstrukcja filtra wodnego – szczególnie dysz nawilżających – powoduje, że poziom filtracji na poziomie filtra wodnego jest wystarczający. Zastosowanie filtrów HEPA nie zwieksza poziomu filtracji.

Na czym polega zasada działania filtra wodnego?

Filtr wodny jest pojemnikiem wypełnionym wodą, do którego są zasysane zanieczyszczenia, a następnie mieszane z wodą tak, że nie wydostają się na zewnątrz. Zasadę działania filtra wodnego Thomas Aqua + / Aqua Pure przedstawia poniższy rysunek

Co to jest system dysz nawilżających i do czego one służą?

Dysze nawilżające sa opatentowanym rozwiązaniem firmy Thomas. Mają one za zadanie – juz na wlocie do pojemnika filtra wodnego – zwilżyć wszelkie zasysane zanieczyszczenia. Dzieki temu stają sie one wilgotne, przez co szybciej opadaja na powierzchnie wody i się z nią mieszają. Dzięki temu wszelkie drobiny kurzu są związane w wodzie i nie wydostaja się na zewnątrz.

Na czym polega nawilżanie powietrza w odkurzaczach Thomas? Czy można je stosowac tak, jak nawilżacze?

Nawilżanie powietrza jest możliwe tylko w trakcie odkurzania i nie należy stosować odkurzacza jak tradycyjnego nawilżacza. Dzięki podwójnemu obiegowi powietrza oczyszczone z zanieczyszczeń w filtrze wodnym oraz osuszone przez system filtrów osuszających (niebieskie gąbki) powietrze wydostaje się na zewnątrz przez wyloty w górnej części pokrywy. Mimo filtrów osuszających, ktore zatrzymują wiekszość drobinek wody samo powietrze jest lekko nawilżone, jednoczesnie pozbawione wszlekich zapachów zwiazanych z kurzem.