3 ilość wyświetleń: 600 wróć do listy

Zobacz również

Hybrydowy domownik na medal

Odkurzacz ze świecącą szczotką, dwoma...

Thomas DryBox Amfibia – nowość w domu

Każdy nowy sprzęt w domu to oczywiście...

2020-06-19
artykuł-Twin XT - spraw najlepszy prezent swoim domownikom

Twin XT - spraw najlepszy prezent swoim domownikom

Czerwiec to początek lata i Dzień Ojca ???? a jaki prezent sprawić Tacie, który jest najbardziej praktycznym człowiekiem, jakiego znasz? Chętnie podzielę się moimi zeszłorocznymi doświadczeniami z wyboru prezentu, ponieważ mój prywatny Tata nigdy nie był zainteresowany podarkami dla idei, zawsze wolał coś przydatnego. A jako, że od niedawna jest szczęśliwym emerytem i dziadkiem zakochanym we wnukach, wybór padł na… odkurzacz! A wybrałyśmy go razem z mamą, ha!

Czynniki, które musiałyśmy wziąć pod uwagę, były następujące:

- alergia starszego wnuka na kurz

- raczkujący młodszy wnuk

- kot gubiący sierść, zwłaszcza o tej porze roku.

Ponadto odkurzacz musiał:

- być kompaktowy, nie za wielki, ale z długim kablem

- mieć takie koła, które nie porysują domowego parkietu

Wymogi były teoretycznie oczywiste, jednak przeglądanie internetu okazało się nie takie znowu proste, bo wybór ogromny, a jakość trudno ocenić na odległość. Po wielu dyskusjach wśród członków rodziny okazało się, że parę osób poleca odkurzacze niemieckiej marki Thomas – wielu o niej słyszało, a jedna ciocia używała od paru lat i chwaliła.

Okej, zatem Thomas, ale jaki? Wybór wciąż był spory, opinii wiele. Po selekcji i wstępnym wyborze mniejszych modeli zdecydowałyśmy się na Thomas TWIN XT. Po roku mogę powiedzieć, że był to strzał w dziesiątkę!

Odkurzacz, który zakupiłyśmy, prezentuje się bardzo elegancko i ma wszystkie poszukiwane przez nas cechy. Jest lekki i łatwo się nim manewruje, a odkurzanie stało się taty ulubioną czynnością (bo wie, że jego kobiety nie do końca lubią tę część porządków…). I tak po odkurzaniu Thomasem dom pachnie świeżością. Starszy wnuk chętniej przyjeżdża do dziadka, bo w powietrzu nie ma już drażniącego zapachu kurzu. Młodszy już nie raczkuje, ale kiedy jeszcze był na tym etapie, nie trzeba było go „prać” natychmiast po wzięciu z podłogi. Kocur zadowolony, bo częściej może wylegiwać się na domowej kanapie.

Thomas TWIN XT posiada filtr wodny, który łapie kurz i skutecznie go zatrzymuje, nawilżając i odświeżając powietrze. Zabezpieczone gumą koła nie rysują parkietu, a co więcej – dodatkowa szczotka sprawnie go czyści. Kocią sierść zbiera szczotka do tapicerki, a specjalna ssawka dosięga to, co zostaje w szczelinach. W wyposażeniu podstawowym są też ssawki – jedna do prania dywanów, druga do tapicerki.

Zakupiony odkurzacz stał się prezentem dla całego domu – polecamy serdecznie jako prezent na różne okazje!

 

 

Komentarze (3)

Melisa, 2020-06-29 22:18:50

Dobry pomysł na dzień ojca po warunkiem, że ten lubi sprzątać. Fajna opcja z ssawką do tapicerki bo można od razu też wyczyścić auto w środku, z czego akurat mój tata byłby bardzo zadowolony;)


Tomek, 2020-06-29 22:19:10

Moi rodzice mieszkają na wsi, mają spory dom, dużo do sprzątania i obstawiam, że taki odkurzacz by się im przydał, tylko trzeba by było ich nauczyć jak z nim pracować, bo o filtrach wodnych to praktycznie nie słyszeli.


Majorka, 2020-07-21 18:38:46

Moja mama z takiego prezentu byłaby zachwycona, w domu pełno kurzu, dywany pasowało by odkurzyć na mokro, nie mówiąc już o ogromnej ilości sierści w całym domu, bo mają golden retrievera. Dzięki za podsunięcie pomysłu, ale w tym przypadku dla mamy!


Napisz komentarz