3 ilość wyświetleń: 29 wróć do listy

Zobacz również

Amfibia -turbosprzęt do turboporządków

Sprzątanie domu nie jest prostą sprawą...

2020-05-21
artykuł-THOMAS AQUA+ MULTICLEAN X10 PARQUET VS. rodzina i remont

THOMAS AQUA+ MULTICLEAN X10 PARQUET VS. rodzina i remont

To już trzeci miesiąc w domu rodziców! Jeszcze początkiem roku było to nie do pomyślenia, a teraz dziękuję wszechświatowi za tę możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu. 

I chociaż przy remoncie, rodzinnym uwielbieniu do majsterkowania, biegającym w kółko psie i dwójce dzieci  codziennie w ruch idzie nasz nowy odkurzacz THOMAS AQUA+ MULTICLEAN X10 PARQUET to właśnie inwestycja w niego zwraca się jak żadna inna!

 

Odkurzamy codziennie, wieczorem lub rano, ja lub mama. Wspomniany sprzęt radzi sobie z terakotą na tarasie, wiekowym parkietem w pokojach (ta specjalna do parkietów jest genialna!)  i płytkami w łazience. Pozwala też odkurzać, zmywać i osuszać jednocześnie, w deszczowe dni jesteśmy mu za to szczególnie wdzięczni! Co ciekawe, radzi sobie dobrze z wykładzinami, a że najmłodszy członek naszej rodziny właśnie zaczął raczkować, czystość dywanów jest dla nas bardzo ważna. Filtr wodny pozwala na sprytne zatrzymywanie zassanej zawartości w wodzie (jej ilość zawsze szokuje…), a po odkurzeniu powietrze jest wyraźnie świeższe. Przy okazji porządne odkurzenie trafiło się też naszym samochodom, tam to dopiero było dużo sierści…!

 

 A jak to wszystko się zaczęło? 

Początkiem marca podjęliśmy z mężem decyzję, że czas najwyższy zrealizować nasz mini plan i wyremontować sobie własny pokój i małą łazienkę w domu rodziców. Planowanie działań to moja broszka, i w planach nasze roboty prezentowały się idealnie. Przy dobrych układach na jesień mielibyśmy wszystko wykończone, a zimą można by było jechać z dziećmi i psem na weekend na wieś bez zbędnego zawracania głowy rodzicom.

 

Żeby dopiąć sprawy organizacyjne zdecydowaliśmy się spędzić u rodziców pierwszy tydzień marca. Śmiałyśmy się z mamą, że obie lubimy zarządzać pracami, a ona dodatkowo, jakby przewidując bieg wydarzeń, zaopatrzyła się w… odkurzacz. Ta kobieta wiedziała, co robi, choć wtedy jeszcze nikt tego nie podejrzewał!

 

Bo w międzyczasie… wydarzył się koronawirus. I wiadomo, na wsi bezpieczniej niż w mieście, dzieci i pies mają wybieg, powietrze świeższe i wirusów jakby mniej, a las blisko. Wraz z mężem na szybko załatwiliśmy tu łącze internetowe i tak on pracuje, ja zajmuję się dziećmi, z remontem ledwo rozgrzebanym, i całą rodziną u boku. A co za tym idzie, częstszym sprzątaniem wszystkich powierzchni… na szczęście z Thomasem idzie to bezproblemowo.

 

Mąż śmieje się ze mnie, że dawno tak ochoczo nie odkurzałam, ale przyznaję – tradycyjny odkurzacz workowy to absolutnie co innego, a ja wolę sprzątać widząc efekty. Bo naprawdę teraz przy niewielkim wysiłku i bez biegania za wszystkimi z mopem mam czyste podłogi bez smug, a dywan wyprany wręcz lepiej niż w pralni. Dzięki temu, że odkurzacz pracuje cicho, nie boję się, że obudzę dzieci. Już planujemy, że po skończonym remoncie zakupimy kolejne dodatki – na pewno szczotkę do mebli, być może też materaców, może i ssawkę, aby przetkać syfony w całym domu… a może zakupię też cały taki odkurzacz do swojego mieszkania, i wtedy na pewno zostanę perfekcyjną panią domu!

 

Komentarze (3)

Paulina, 2020-05-26 10:21:30

Widzę, że nie jestem jedyną osobą, która przez tą nową rzeczywistość przeniosła się do domu rodzinnego. W takich chwilach docenia się podwórko i duży dom w przeciwieństwie do mieszkania, Mniej zarazków i sprząta się też jakoś przyjemniej;)


Maksymilian, 2020-05-26 10:21:55

Ja jestem na szczęście już świeżo po remoncie i kupiłem podobny odkurzacz. Zależało mi na tym żeby był przede wszystkim delikatny jeśli chodzi o podłogi bo o drewniane panele trzeba dbać już od samego początku, Szczotki do odkurzania i mycia musza być delikatne więc zakup tego typu odkurzacza był zdaje się dobrym pomysłem.


Andzia, 2020-05-26 10:22:16

Jeśli chodzi o dzieci to faktycznie dobrze sprawić sobie dobry odkurzacz bo brzdące chodzą praktycznie wszędzie, nie da się ich upilnować. Ja się staram jak mogę ale jest ciężko, bez możliwości odkurzania i czyszczenia na mokro podłóg i dywanów bym sobie nie poradziła.


Napisz komentarz