5 ilość wyświetleń: 675 wróć do listy

Zobacz również

Hybrydowy domownik na medal

Odkurzacz ze świecącą szczotką, dwoma...

Thomas DryBox Amfibia – nowość w domu

Każdy nowy sprzęt w domu to oczywiście...

2020-03-20

Stop nawet najmniejszym zanieczyszczeniom

Stop nawet najmniejszym zanieczyszczeniom

Rynek odkurzaczy oferuje wiele różnych produktów – tradycyjne odkurzacze workowe, bezworkowe, pionowe czy roboty sprzątające. Wśród nich możemy znaleźć także odkurzacze z filtrem wodnym oraz odkurzacze piorące z filtrem wodnym. Chociaż popularność klasycznych, workowych modeli jest wciąż duża, to badania pokazują, że odkurzacze z filtrem wodnym cieszą się sporym zainteresowaniem. Niewątpliwie wpływ na taki stan rzeczy ma fakt, że tego typu sprzęt posiada istotne zalety, których nie mają inne typy odkurzaczy.

3 razy „TAK” – najważniejsze zalety odkurzaczy z filtrem wodnym

Badania CAWI przeprowadzone przez markę Thomas pokazały, że odkurzacze z filtrem wodnym mają trzy nadrzędne zalety: 

 1. Usuwają alergeny – 54,8% badanych uważa, że jest to cecha najistotniejsza.  

 2. Wyłapują nawet najmniejsze zanieczyszczenia –  21,3% uznało, że jest to druga najważniejsza zaleta.

 3. Usuwają sierść – 22,9% ankietowanych stwierdziło, że ta zaleta znajduje się na trzecim miejscu.

Wśród innych zalet badani wskazali także fakt, że odkurzacze wodne oczyszczają powietrze i odświeżają je. Nie bez znaczenia dla badanych był fakt, że tego typu sprzęt nie wymaga wymiany worków. Niemniej najważniejszymi zaletami dla badanych są usuwanie alergenów i zanieczyszczeń. 

W walce o zdrowy i czysty dom

Źródeł zanieczyszczeń powietrza jest naprawdę wiele. Światowa Organizacja Zdrowia definiuje zanieczyszczenia jako substancje, które mogą negatywnie wpłynąć na stan zdrowia ludzi, zwierząt, a także innych elementów środowiska, jak woda czy gleba. Zanieczyszczenia, które znajdują się w powietrzu należą do tych najbardziej niebezpiecznych. Dzieje się tak, ponieważ mogą z łatwością się przemieszczać i skazić w zasadzie wszystkie elementy środowiska naturalnego, a także odbić się negatywnie na ludzkim zdrowiu. 

Niestety, całkowite pozbycie się zanieczyszczeń z powietrza jest praktycznie niemożliwe. Ważne jednak jest to, aby minimalizować ich ilość, a co za tym idzie łagodzić ich negatywne skutki. Według badanych fakt, że odkurzacze wodne usuwają alergeny i „wyłapują nawet najmniejsze zanieczyszczenia” to dwie najważniejsze zalety tego rodzaju sprzętu. Co za tym idzie, można uznać odkurzacz z filtrem wodnym za istotnego sprzymierzeńca w walce o czysty i zdrowy dom.

Postaw na czystość i higienę!

Sprzątanie za pomocą tradycyjnego odkurzacza jest czymś zupełnie innym niż sprzątanie z wykorzystaniem odkurzacza z filtrem wodnym. Przede wszystkim istotną różnicą jest fakt, że brud, kurz i wszelkie zanieczyszczenia znajdują się stale w nieszczelnym worku, z którego mogą z łatwością przedostać się z powrotem na zewnątrz. Tego typu sprzątanie przypomina błędne koło – sprzątamy, aby pozbyć się zanieczyszczeń, ale de facto efekt jest mizerny. Inaczej jest w przypadku odkurzaczy z filtrem wodnym. Wszelkie zanieczyszczenia, zebrane z powierzchni mieszkania i powietrza, lądują na koniec sprzątania w kanalizacji.

Dodatkowo odkurzacze wodne, takie jak Thomas, zawsze są wyposażone w zestaw filtrów, wśród których (w zależności od modelu) można wymienić: 

 • wodne lub cyklonowe, 

 • specjalne filtry higieniczne, 

 • filtry HEPA 13, 

 • mikro-filtry powietrza wylotowego,

 • filtry przeciwpyłkowych zintegrowanych z filtrami osuszającymi, 

 • filtry zabezpieczających z węglem aktywowanym, 

 • filtry osuszających,

 • filtry zabezpieczających.

W walce o czysty dom bez alergenów i zanieczyszczeń może pomóc także odkurzacz piorący z filtrem wodnym, dzięki któremu możemy także zadbać o czystość tapicerek, dywanów czy wykładzin, o których na co dzień często zapominamy. Warto podkreślić, że tekstylia są także siedliskiem bakterii czy alergenów. 

Sprzątaj na zdrowie 

Trzeba dodać, że najbardziej efektywne i dokładne sprzątanie jest wtedy, kiedy stawiamy na dobrej jakości sprzęt,  który sobie radzi ze wszystkimi zagrożeniami, takimi jak bakterie, pyłki, alergeny czy brud. Warto więc postawić na odkurzacz, który nie tylko się cieszy zaufaniem i dobrą reputacją wśród użytkowników, lecz także faktycznie jest w stanie pomóc nam w skutecznym pozbyciu się zanieczyszczeń. Dzięki temu mamy o wiele większą szansę na to, aby nasz dom stał się ostoją bezpieczeństwa i zdrowia.

 

Komentarze (5)

Weronika, 2020-03-11 01:12:31

Już niedługo na świecie pojawi się moja córeczka i chcę jak najlepiej przygotować na to moje mieszkanie właśnie pod kątem czystości i zdrowego powietrza. Pomocny artykuł


Radek, 2020-03-13 01:13:03

Mam odkurzacz z filtrem HEPA 13 i radzi sobie na prawdę nieźle. Co prawda ja nie jestem alergikiem więc tego bezpośrednio nie odczuwam ale moje dziecko już tak i zauważyłem, że śpi spokojniej odkąd regularnie odkurzamy.


Jarosław, 2020-05-26 10:20:05

Dla mnie największą zaletą dla tych odkurzaczy jest całkowite usuwanie psiej sierści, zaden, którego wcześniej używałem nie zbierał sierści tak jak ten z filtrem wodnym


Banka, 2020-07-21 18:56:19

Odkąd odkurzam bez worka to zauważyłam, że powietrze w moim domu jest dużo czystsze, tzn w powietrzu nie unosi się już ten charakterystyczny, nieprzyjemny zapach, który zwykle jest przy odkurzaniu z workami, poza tym z filtrem wodnym te alergeny i brud się na bieżąco wyrzuca bo trzeba go czyścić więc nic nie zalega.


Elena, 2020-07-21 18:57:55

Fajnie, że w dzisiejszych czasach mamy taki wybór odkurzaczy i rozwiązań, które nam-alergikom ułatwiają życie. Oby więcej takich artykułów. Pozdrawiam!;)


Napisz komentarz