5 ilość wyświetleń: 519 wróć do listy

Zobacz również

Hybrydowy domownik na medal

Odkurzacz ze świecącą szczotką, dwoma...

Thomas DryBox Amfibia – nowość w domu

Każdy nowy sprzęt w domu to oczywiście...

2020-01-27
artykuł-Odkurzacz - urządzenie nie tylko do podłóg

Odkurzacz - urządzenie nie tylko do podłóg

Odkurzanie to jedna z tych podstawowych czynności domowych, bez której nie można mówić o efektywnym sprzątaniu. Odkurzacz jest tym urządzeniem, które kupujemy z myślą o sprzątaniu podłóg i rozważając zakup konkretnego modelu, sprawdzamy czy oferowane
w zestawie szczotki będą odpowiednie do naszych podłóg.
 

Co z pozostałymi końcówkami i ssawkami, które są na wyposażeniu? Warto dokładniej im się przyjrzeć, ponieważ odkurzacz to świetne urządzenie, które ułatwi nam utrzymanie w czystości nie tylko paneli czy dywanów, ale również wielu innych miejsc w naszym domu. 

 

Szczotki i ssawki Thomas

 

Niewątpliwą zaletą odkurzaczy Thomas jest bardzo duży wybór różnorodnych szczotek i ssawek. Na wyposażeniu oprócz szczotek do podłóg jest zawsze kilka dodatkowych ssawek, które można nałożyć na rurę teleskopową, ale również bezpośrednio na wąż. Warto podkreślić, że różne końcówki pasują do wszystkich odkurzaczy Thomas (pracujących na 230 V), więc jeśli któraś z ssawek Wam się spodoba, a nie mam jej na wyposażeniu Waszego modelu, możecie ją po prostu dokupić.

 

Odkurzanie tapicerowanych mebli

 

Nie znam lepszego sposobu na wyczyszczenie materiałowych mebli - jak po prostu ich odkurzenie. Zaletą i jednocześnie minusem materiałowych pokryć (szczególnie jeśli są ciemne) jest to, że nie widać na nich kurzu :), choć wiadomo, że on jest. Posiadaczom wodnych modeli Thomas polecam zacząć odkurzanie właśnie od mebli i po ich wyczyszczeniu zajrzeć do filtra - z pewnością przeżyjecie szok - jakie ilości kurzu, na którym siedzieliście, nagromadziły się na kanapie czy krzesłach. Do powierzchni tapicerowanych doskonale nadaje się ssawka Thomas do tapicerki. Jej obrzeża zakończone są materiałem, co w połączeniu z wysoką mocą ssącą bardzo dobrze zbiera wszelkie zanieczyszczenia, a dodatkowo lekko “szczotkuje” materiałową powierzchnię. Zalety tej końcówki docenią z pewnością właściciele zwierząt, gdyż ssawka doskonale zbiera sierść z materiału. Szczeliny w kanapie najlepiej wyczyści wąska ssawka szczelinowa. W ofercie Thomas znajdziecie dwie takie ssawki o różnych długościach. Ja w modelu MultiClean X10 na wyposażeniu mam ssawką dłuższą, która moim zdaniem jest świetna - ssawka o długości 36 cm jest idealna do wielu zastosowań np. do listew przypodłogowych.

 

Odkurzanie materaca

Tak, materac również można, a nawet warto regularnie odkurzać. Najlepiej specjalnie dedykowaną ssawką do materacy. Została ona tak zaprojektowana, aby jak najdokładniej zebrać drobinki kurzu znajdujące się na powierzchni materaca. Otwór wlotowy jest dość wąski, ale jednocześnie szeroki i zakończony materiałem - dzięki temu siła ssania jest naprawdę bardzo wysoka, a końcówkę bardzo dobrze prowadzi się po materacu. Ssawkę do materaca można również używać do odkurzania tapicerowanych mebli.   

 

Odkurzanie mebli i …

 

Ssawka meblowa jest chyba najbardziej uniwersalna, ponieważ nadaje się do czyszczenia wielu różnych powierzchni. Szczotka Thomas ma średnicę 32 mm i jej miękkie włosie doskonale nadaje się nie tylko do odkurzania mebli, ale takich miejsc jak listwy przypodłogowe, a nawet klawiatura komputera. Dzięki szerokiej średnicy ssawki wszelkie powierzchnię odkurza się naprawdę szybko. 

 

Opisałam tylko wybrane, moje ulubione końcówki, warto jednak dodać, że w swojej ofercie Thomas ma jeszcze wiele innych ciekawych ssawek, niespotykanych u innych producentów np. ssawka do przetykania syfonów czy ssawka do grzejników. 

 

Komentarze (5)

Róża, 2020-01-29 10:48:26

Faktycznie systematycznie odkurzam tapicerkę, ale nie wpadłam na to, żeby odkurzać materac. Znając życie pewnie tam jest najwięcej kurzu i bakterii.


Baliaczka, 2020-01-30 10:55:21

Moją ulubioną końcówką, którą w sumie używam najczęściej jest turboszczotka do dywanów i wykładzin, jak dla mnie mega uniwersalna i dokładna.


Malwina, 2020-02-01 08:41:53

Listwy przypodłogowe, niby taki drobiazg, a tak często pomijany w sprzątaniu. Nawet sobie ciężko wyobrazić ile przy takich listwach osiada kurzu. Zazwyczaj to bagatelizowałam ale raz stwierdziłam, że je wyczyszczę i byłam w szoku ile brudu i kurzu się na nich znalazło. To samo jest jeśli chodzi o sufit. Trzeba regularnie zaglądać z odkurzaczem w takie zakamarki, zwłaszcza jak się jest alegikiem


Monika, 2020-03-02 16:53:27

Fajny artykuł. Mam tego typu odkurzacz i zamierzam sobie właśnie dokupić dodatkowe końcówki. Myślę przede wszystkim o ssawce szczelinowej do czyszczenia przestrzeni między klapami kanapy i ssawce do odkurzania grzejników.


Cherry, 2020-03-01 01:57:20

Największą frajdę sprawia mi czyszczenie tapicerki bo w tym przypadku widać największą różnicę. U mnie po takim wyczyszczeniu kanapa i fotele zmieniły kolor z beżowego na biały. I nie trzeba się jakoś specjalnie męczyć bo szczotka jest wygodna w użyciu, a odkurzacz robi wszystko za nas


Napisz komentarz