2 ilość wyświetleń: 6484 wróć do listy

POLECANE PRODUKTY:

Zobacz również

Hybrydowy domownik na medal

Odkurzacz ze świecącą szczotką, dwoma...

Thomas DryBox Amfibia – nowość w domu

Każdy nowy sprzęt w domu to oczywiście...

2016-09-04

Jak wybrałam swój idealny model odkurzacza Thomas?

Swoją przygodę z Thomasem miałam przyjemność rozpocząć od testowania modelu Aqua+ Pet&Family.  Jest to odkurzacz dedykowany właścicielom zwierząt, którzy borykają się z wszechobecną sierścią. To ten model uświadomił mi różnicę pomiędzy odkurzaniem, a odkurzaniem za pomocą Thomasa.

Z tego względu, że miałam okazję poznać dokładnie ten odkurzacz, myśląc o zakupie własnego Thomasa, rozważałam wybór właśnie tego modelu. Jednak im bliżej byłam ostatecznej decyzji dotyczącej zakupu, tym bardziej zastanawiałam się, czy być może inny model Thomasa nie będzie w mojej sytuacji lepszym rozwiązaniem. Nie mam żadnego zwierzaka, więc turboszczotka (dostępna w standardowym wyposażeniu Aqua+ Pet&Family, doskonała do usuwania sierści czy piasku z dywanów) nie będzie mi potrzebna. Co więcej, nie mam w domu dywanów, więc zalet tej końcówki nie będę nawet miała szans wykorzystać. To może w takim razie, lepszy w mojej sytuacji będzie model  Aqua+ Multiclean X10 Parquet ?

Tak rozpoczęła się moja „analiza” doboru odkurzacza do moich potrzeb. Funkcją modelu Aqua+ Pet&Family, która mnie zauroczyła, było jednoczesne odkurzanie i mycie podłogi. Rozproszony strumień wody wymieszany ze specjalnym płynem (niepieniącym się), wystarczy delikatnie i miarowo dozować, a jednocześnie wykonywać ruchy „do siebie” specjalną końcówką do podłóg twardych. Końcówka ta jest wyposażona w gumę, która działa na zasadzie „ściągaczki” i z połączeniem siły ssącej odkurzacza zasysa i jednocześnie zbiera brud i wodę z powierzchni. Przewagą takiego sposobu mycia podłogi nad standardowym „mopowaniem” jest to, że brudna woda jest od razu zasysana, a kolejny fragment podłogi myty jest przy wykorzystaniu nowej partii czystej wody. Byłam zachwycona! Takiej możliwości odkurzacza do tej pory nie znałam i wiedziałam, że zakupiony przeze mnie model, musi koniecznie taką opcję posiadać. Idąc tropem tej funkcjonalności trafiłam na model Aqua+ Multiclean X10 Parquet.

Okazało się, że ten Thomas, nie tylko taką funkcję posiada, a nawet oferuje coś więcej. W standardowym wyposażeniu oprócz końcówki do mycia podłóg twardych, posiada końcówkę AquaStealth, która dedykowana jest do mycia podłóg wymagających specjalnego traktowania – parkietów. Końcówka delikatnie czyści, a dzięki umieszczonej w niej mikrofibrze pielęgnuje powierzchnię parkietu. Obecnie parkietu czy deski podłogowej nie posiadam, ale ta końcówka dobrze nadaje się również do płytek z wysokim połyskiem czy paneli. Jeśli w standardowym wyposażeniu mogę otrzymać dodatkową końcówkę związaną z funkcją odkurzacza, która jest dla mnie ważna, to dlaczego nie warto wybrać modelu, który ją oferuje?

Dość istotną różnicą pomiędzy modelem Aqua+ Pet&Family, a Multiclean X10 Parquet, której nie uświadomiłam sobie od razu, jest rodzaj zastosowanego w obydwu modelach węża. W przypadku Multicelan X10 Parquet opis dotyczący tej części odkurzacza brzmi „wąż zintegrowany z przewodem doprowadzającym wodę, w materiałowej osłonie”, dla Aqua+ Pet&Family „wąż ssący”, „wąż doprowadzający wodę”. Pomimo tego, że poznałam wcześniej jeden z tych modeli, wczytując się w różnice jakie pomiędzy nimi występują, nie zrozumiałam dokładnie od razu „co autor miał na myśli” pisząc o cechach węża.

W modelu, który już znałam, skorzystanie z  funkcji myjąco-piorących odkurzacza, wymaga dołączenia do standardowego węża elementów doprowadzających wodę, a dokładnie rurki, którą się doczepia i skręca w uchwycie węża oraz za pomocą plastikowych kółeczek przymocowuje się do rury. Wówczas cały „system” odpowiadający za dostarczanie wody znajduje się na zewnętrz węża.

Niemniej jednak takie rozwiązanie przyjęłam za standardowe przyjęte w odkurzaczach Thomas i nawet nie przypuszczałam, że może wyglądać to inaczej. Co prawda przygotowanie odkurzacza Aqua+ Pet&Family do odkurzania/mycia na mokro nie jest bardzo czasochłonne, nie mniej jednak wymaga chwili i do tego oznacza kolejną część odkurzacza, którą gdzieś trzeba przechowywać. Okazało się, że w przypadku modelu Multiclean X10 Parquet dołączanie systemu doprowadzającego wodę nie jest konieczne, ponieważ system jest już ukryty wewnątrz samego węża. Skorzystanie z funkcji mycia wymaga jedynie połączenia węża z urządzeniem. Sam wąż jest również inny, gdyż owinięty jest materiałową osłoną i wydaje mi się, że jest przez to bardziej giętki i elastyczny.  

Kiedy poznałam te różnice, jakie występują pomiędzy tymi modelami, już nie miałam wątpliwości, który model chcę, wiedziałam, że wyborem idealnym dla mnie będzie Aqua+ Multiclean X10 Parquet. Posiada wszystkie zalety wygodnego modelu odkurzacza wielofunkcyjnego. Czyli okazuje się, że wybór dobrego – czyli takiego w sam raz dla nas odkurzacza, wcale nie jest taki oczywisty jak nam się wydaje. Warto dokładnie poznać cechy każdego z modeli Thomas, aby być w jak największym stopniu usatysfakcjonowanym z dokonanego zakupu. 

Komentarze (2)

Ania, 2016-10-11 10:12:56

też bym wybrała ten z rurą z system już w środku


ina, 2017-02-24 20:57:55

dobrze opisana podstawowa roznica, wprost to nie wynika z opisów


Napisz komentarz