2 ilość wyświetleń: 4125 wróć do listy

Zobacz również

Hybrydowy domownik na medal

Odkurzacz ze świecącą szczotką, dwoma...

Thomas DryBox Amfibia – nowość w domu

Każdy nowy sprzęt w domu to oczywiście...

2015-10-14
artykuł-Mały odkurzacz

Mały odkurzacz

Każdy, kto przywiązuje wagę na wystroju swojego domu lub mieszkania, doskonale zdaje sobie sprawę, że nie wszystkie niezbędne lub przydatne przedmioty mają oprócz swojej wartości użytkowej, wartość aranżacyjną. Znajdują się w domu jedynie z tego względu, że spełniają w nim istotną funkcję. To tej grupy z pewnością możemy zaliczyć wszystkie przedmioty, które na co dzień pozwalają nam utrzymać czystość lub wykonywać inne standardowe domowe czynności, np. wiadro, mop, deska do prasowania, żelazko oraz odkurzacz. Oczywiste jest, że jakby niestandardowe i nowoczesne było wiadro z mopem, to nigdy nie będzie stanowić ono pożądanego elementu wystroju. Współczesne sprzęty małego AGD są tak projektowanie, aby były jak najbardziej estetyczne, o ile ekspres do kawy, czajnik elektryczny mogą być dopełnieniem wystroju kuchni, o tyle odkurzacza lub żelazka z reguły  nie chcemy eksponować i trzymać „na wierzchu”.

Dlatego szukamy dla nich odpowiedniego miejsca gdzie możemy je przechowywać. W tym względzie bez wątpienia dużo łatwiej mają właściciele domów, gdzie często znajduje się osobne pomieszczenie gospodarcze, w którym można przechowywać wiadra, mop, odkurzacz itp. Trochę trudniej znaleźć przestrzeń na te wszystkie przedmioty w mieszkaniu. Miejscem, które jest najczęściej w tym celu wykorzystywane jest szafa znajdująca się w przedpokoju. Im więcej domowników, mniejsze mieszkanie, tym wiadomo że miejsce przeznaczone na tego typu sprzęty musi być ograniczone. Właśnie  z tego względu, aby możliwe było pomieszczenie wszystkiego, muszą to być przedmioty o ograniczonej wielkości: małe wiadro, skręcany mop, mały odkurzacz. Należy pamiętać, że odkurzacz to nie tylko samo elektroniczne urządzenie, ale również niezbędna rura, końcówka ssąca, bardzo często nie tylko jedna, ale wiele różnych końcówek, dla których również powinno znaleźć się miejsce.

Z tego właśnie względu, wielkość odkurzacza stała się jedną z istotnych cech, które mają znaczenie w procesie wyboru konkretnego modelu odkurzacza. Mały odkurzacz to dużo większe możliwości jego przechowywania. Dużo łatwiej znaleźć dla niego miejsce w szafie, a nawet jeśli nie będzie on chowany to i tak będzie zabierał mniej przestrzeni. Mały odkurzacz to z reguły również lżejszy odkurzacz. Przydatny w pomieszczeniach, gdzie konieczne jest jego częste podnoszenie lub przenoszenie, np. tam gdzie są progi lub schody. Schowanie odkurzacza wymaga najczęściej również jego podniesienia, dlatego mniejszy i lżejszy odkurzacz doskonale sprawdzi się w przypadku osób starszych.

Mały czy niemały, każdy odkurzacz powinien przede wszystkim dobrze spełniać swoją podstawową funkcję, czyli zasysać kurz i brud. Jednak nie zawsze jest to takie oczywiste, ponieważ można spotkać wiele opinii, że mały model odkurzacza ma jednocześnie mniejszą moc silnika, a często również moc ssania. Czy zgoda na mały odkurzacz musi jednocześnie oznaczać przymus posiadania odkurzacza o małej mocy? Zdecydowanie nie musi! Na rynku dostępnych jest wiele małych odkurzaczy, które mają bardzo dobrą moc ssania.

Odkurzacze marki THOMAS z serii Crooser: THOMAS CrooSer Parquet Plus, THOMAS CrooSer Animal Plus, THOMAS CrooSer Eco Plus są doskonałym przykładem małych i mocnych odkurzaczy. Crooser to bez wątpienia mały odkurzacz, gdyż jego wymiary to: długość 420 mm, szerokość 250 mm i wysokość 230 mm. Jego waga to 4,7 kg, jednak wydaje się on jeszcze lżejszy, ponieważ dzięki skrętnym o 360 stopni kółkom jest on zwinny i bardzo dobrze się przemieszcza po powierzchni podłogi lub dywanu. Odkurzacz posiada teleskopową rurę, którą można bardzo szybko i bez wysiłku złożyć i schować. Ten mały odkurzacz posiada wiele różnorodnych końcówek, które dzięki pomyślanemu uchwytowi Vario-Clip można mocować w dwóch miejscach: przy rączce lub  z tyłu odkurzacza. Dzięki temu praktycznemu rozwiązaniu nie tylko wszystkie  potrzebne w trakcie odkurzania akcesoria są w razie potrzeby pod ręką, ale również do ich przechowywania nie jest potrzebne dodatkowe miejsce w szafie.

Komentarze (2)

yola, 2015-10-28 07:21:54

Jak dla mnie ważne jest aby odkurzacz był na tyle niski, aby zmieścił się w sypialni pod łóżkiem.


Róża, 2016-02-18 11:56:32

Ja nie mam bardzo dużego mieszkania, ale jest ono dwupoziomowe i wnoszenie odkurzacza na poddasze jest dość irytujące, przyjrzę się chyba temu modelowi - skoro lekki, ale mocny.


Napisz komentarz