1 ilość wyświetleń: 5643 wróć do listy

Zobacz również

Hybrydowy domownik na medal

Odkurzacz ze świecącą szczotką, dwoma...

Thomas DryBox Amfibia – nowość w domu

Każdy nowy sprzęt w domu to oczywiście...

2015-10-14
artykuł-Ciche odkurzacze

Ciche odkurzacze

Każdy elektroniczny sprzęt, który na co dzień ułatwia nam wykonywanie rozmaitych czynności np. ekspres parzący kawę, pralka piorąca ubrania, pracująca zmywarka, ma w sobie jedną i tą samą cechę, która może stanowić jego plus lub minus. Cechę, którą musi posiadać każdy pracujący sprzęt, czyli „wydawanie dźwięków”. Wiele rozmaitych czynników decyduje o tym, jakie odgłosy będzie wydawało konkretne urządzenie i czy będą one przyjazne dla naszych uszu, czy wręcz przeciwnie, będą denerwować i powodować ból głowy. Jaki jest dla nas akceptowalny poziom dzięków wydawanych przez urządzenia AGD? Od ekspresu ciśnieniowego oczekujemy, że nie będzie dudnił w trakcie przygotowywania kawy, tak aby rano nie budzić wszystkich domowników. Pralka będzie tak pracowała, aby spokojnie można było wstawić wcześnie rano pranie, kiedy wszyscy jeszcze śpią.

A jak to wygląda jeśli mówimy o odkurzaczu? W przypadku tego sprzętu, z reguły nie mamy takiej swobody w wyborze pory dnia, kiedy chcemy sprzęt stosować. Odkurzanie stanowi jedną z tych czynności, której najczęściej właśnie z powodu wydawanych przez urządzenie dźwięków, nie wykonujemy we wczesnych godzinach porannych czy późnych wieczornych. Stało się dość oczywiste, że nie będziemy odkurzać mieszkania w nocy, w trakcie kiedy jeden z domowników ogląda swój ulubiony film w telewizji lub przeprowadza ważną rozmowę przez telefon. Odgłos wydawany przez odkurzacz będzie zwyczajnie zagłuszał dźwięk telewizora, a tym bardziej ludzki głos podczas rozmowy. Nawet jeśli odłożyć na bok sprzęt, skupiając się na samej czynności odkurzania, to czy możemy mówić o czymś takim jak „ciche odkurzanie”? Odkurzanie to cała seria dźwięków! To nie tylko dźwięk wydawany przez urządzenie, to przejeżdżanie (a niekiedy wręcz przeciąganie) odkurzacza po panelach, kafelkach, obijanie odkurzacza o kanty mebli, framugi, przemieszczanie się aby wypiąć kabel odkurzacza z gniazdka i wpiąć je do kolejnego miejsca.

Jeśli większość osób przyzwyczaiła się do brzmienia odkurzacza oraz dźwięków jemu towarzyszących, to w takim razie do jakiej grupy konsumentów skierowane są ciche odkurzacze ? Jakie ciche odkurzacze mają zalety i komu mogą być przydatne?  Co przede wszystkim sprawia, że odkurzacz możemy nazwać „cichym”?

Ciche odkurzacze swoją właściwość zawdzięczają przede wszystkim precyzyjnie zbudowanemu silnikowi, całemu układowi mechanicznemu, który został tak zaprojektowany, aby eliminować jak najwięcej dźwięków wydawanych podczas pracy.

Co jednak z wspomnianymi wcześniej efektami dźwiękowymi towarzyszącymi procesowi odkurzania. Co oprócz dobrego układu mechanicznego powinny mieć ciche odkurzacze, tak aby w jak największym stopniu wyciszyć również samą czynność odkurzania? Najlepiej dodatkowe cechy wpływające na komfort użytkowy cichych odkurzaczy warto opisać na przykładzie odkurzaczy THOMAS CROOSER. Jest to seria trzech modeli odkurzaczy, które łączy kilka istotnych atrybutów, sprawiających że odkurzanie przestaje już być głośne i uciążliwe, a zaczyna być przyjemne.

Niestandardowym, a jednocześnie dość prostym rozwiązaniem zastosowanym w modelach tych odkurzaczy są ochronne gumowe zderzaki, które amortyzują zderzenie odkurzacza np. z narożnikiem mebla czy ściany. Dzięki temu nie tylko nie słyszymy nieprzyjemnego dźwięku towarzyszącemu uderzeniu, ale co ważne chronimy meble przed uszkodzeniem. Odkurzacze te są bardzo zwinne i zwrotne, dzięki zastosowaniu kółek skrętnych o 360 stopni. Pozwala to na bardzo wygodne prowadzenie odkurzacza po powierzchni podłogi bez konieczności wkładania w to dużego wysiłku. Kółka delikatnie suną po powierzchni, nie wydając przy tym nieprzyjemnego stukotu.  Bardzo ważną zaletą podkreślaną przez użytkowników modeli CROOSER jest długi, bo mierzący 13 m kabel, który minimalizuje potrzebę zmiany gniazdka z trakcie odkurzania.

Ciche odkurzacze są doceniane przez rodziców małych dzieci, kiedy czas snu dziecka rodzice mogą wykorzystać nam spokojne wykonanie domowych porządków. Zadowoleni są właściciele zwierząt, które to bardzo często nerwowo reagują lub zwyczajnie boją się dźwięków wydawanych przez odkurzacz. Wszystkie osoby, które ze względu na swój tryb pracy wracają do domu „już po ciszy nocnej” i nie mają czasu lub możliwości na włączanie odkurzacza w godzinach 7-22.

Nie oznacza to oczywiście tego, że ciche odkurzacze CROOSER skierowane są tylko do pewnej grupy konsumentów, dedykowane są wszystkim tym, którzy nie chcą czuć się ograniczani, którzy do tej pory mieli raczej negatywne skojarzenia związane z odkurzaniem, gdyż odkurzanie w towarzystwie CROOSER’A przestaje być obowiązkiem, a zaczyna być przyjemnością i zabawą.  

Komentarze (1)

Nie-fanka odkurzania, 2016-01-12 10:11:47

mi się najbardziej podoba to, że odkurzacz ma długi kabel, nic tak nie utrudnia odkurzania jak konieczność przełączania kabla z gniazdka do gniazdka, niby nic strasznego i uciążliwego, ale jednak ....;)


Napisz komentarz