0 ilość wyświetleń: 12826 wróć do listy

Zobacz również

Hybrydowy domownik na medal

Odkurzacz ze świecącą szczotką, dwoma...

Thomas DryBox Amfibia – nowość w domu

Każdy nowy sprzęt w domu to oczywiście...

2015-10-14
artykuł-Odkurzacze z filtrem wodnym

Odkurzacze z filtrem wodnym

Ciągłe udoskonalenia, prace nad poprawą jakości oraz efektywności działania dotyczą większości sprzętów elektronicznych, w tym również grupy sprzętów codziennego użytku małego AGD. Producenci prześcigają się ze swoimi pomysłami i rozwiązaniami, proponując klientom coraz to nowsze urządzenia i technologie. W swoich laboratoriach poszukują coraz to lepszych materiałów, elementów składowych, które przełożą się na podniesienie jakości i funkcjonalności sprzętu. Czasem jednak okazuje się, że stworzenie czegoś, co idealnie spełnia swoje zadanie, może opierać się na wykorzystaniu bardzo prostych rozwiązań. Przykładem takich produktów, które stanowią połączenie nowoczesności z prostotą pomysłu są odkurzacze wodne.

Czym charakteryzuje się ten model odkurzacza? Zebrane przez rurę ssącą kurz i brud trafiają nie do pustego pojemnika (jak w przypadku odkurzaczy bezworkowych), nie do worka (jak w odkurzaczach workowych), ale bezpośrednio do wody, którą wcześniej został napełniony specjalny pojemnik. Proste, a jakie przydatne!

Dlaczego często mówi się o tym rodzaju - odkurzacz w filtrem wodnym? Z bardzo prostej przyczyny, woda w tym urządzeniu pełni rolę filtra i świetnie sprawdza się w tej funkcji, gdyż woda stanowi dokonały naturalny filtr dla pyłów, roztoczy, kurzu czy sierści. Wszystko co zostaje wessane do odkurzacza, trafia do wody i w niej zostaje.

Z tego również względu, że wszystkie nazwijmy to najogólniej „brudy” zostają w wodzie, odkurzacz wodny musi być każdorazowo po użyciu dokładnie wyczyszczony. Pojemnik z brudną wodą trzeba opróżnić i przemyć. Z jakiego względu jest to tak ważne ? Roztocza i wszelkie brudy pozostawione na dłużej w środowisku wodnym, zaczną się rozwijać, a woda zacznie brzydko pachnieć. Przede wszystkim nie jest to przyjemne, a co oczywiste, nie po to inwestuje się w odkurzacz wodny, który pomaga w walce z roztoczami i kurzem, aby potem on sam stał się miejscem rozwoju dla pleśni czy grzybów. Samo czyszczenie nie jest uciążliwe, gdyż wystarczy wylać brudną wodę bezpośrednio do toalety. Jednak to, co dla jednych może wydawać się niczym trudnym i mało czasochłonnym, dla innych mniej zdyscyplinowanych osób, może stanowić barierę. Oczywiście wszystko zależy od podejścia oraz potrzeb jakie reprezentuje dana osoba. Jednak z reguły jeśli ktoś decyduje się na odkurzacz z filtrem wodnym, ma on silną potrzebę posiadania czystego domu i wówczas konieczność regularnego czyszczenia sprzętu, nie będzie stanowić dla niego żadnego problemu.  

To co najczęściej przemawia do osób, które zastanawiają się nad tym, czy odkurzacz wodny jest im potrzeby, jest widok wody po skończonym odkurzaniu. Trudno wówczas uwierzyć, że jeszcze kilka chwil temu, pojemnik wypełniony był przeźroczystą wodą, gdyż obraz szaro-burej wody z pływającymi włosami, sierścią, pyłem wręcz szokuje! Pierwsza myśl jaka przychodzi to głowy, to wątpliwość, czy aby na pewno sprzątana była tylko powierzchnia naszego mieszkania? Dopiero po chwili uświadamiamy sobie, że to wszystko co już teraz pływa spokojnie w wodzie, było jeszcze jakiś czas temu na naszej podłodze, a kurzem, który zabarwił wodę na szaro, jeszcze nie tak dawno oddychaliśmy. Sam widok wody sprawia, że od razu chcemy jej się pozbyć. Nawet jeśli przed rozpoczęciem odkurzania, pomyśleliśmy o tym, że nie będzie nam się chciało opróżniać pojemnika, to po jego otworzeniu, kiedy zobaczymy jego zawartość, nie będziemy sobie mogli wyobrazić pozostawienia tej brudnej wody w odkurzaczu.

Technologia wykorzystywania wody w odkurzaczach jest już dość popularna, gdyż odkurzacze wodne oferuje już większość najpopularniejszych producentów. Specjalistą w tym względzie jest bez wątpienia firma THOMAS, która w swojej ofercie posiada trzy różne odkurzacze wodne, każdy dedykowany określonej grupie odbiorców. THOMAS AQUA+ PET & FAMILY to model dedykowany właścicielom zwierząt, głównie psów lub kotów, gdyż doskonale zbiera on sierść, która osadza się w pojemniku z wodą. THOMAS AQUA+ MULTICLEAN X10 PARQUET to model skierowany do osób, które oczekują tego, aby ich odkurzacz wyręczał ich w jak największej liczbie domowych obowiązków, nie tylko odkurzaniu, ale również myciu podłóg (z szczególnym naciskiem na parkiet) czy praniu dywanów lub tapicerki. THOMAS AQUA+ ANTI-ALLERGY to tak zwany specjalista w wychwytywaniu kurzu i pyłków, polecany wszystkim alergikom i osobom, dla których ważne jest  aby powietrze w ich domu było czyste i odpowiednio nawilżone.

Komentarze (0)

Napisz komentarz