0 ilość wyświetleń: 5526 wróć do listy

POLECANE PRODUKTY:

Zobacz również

Hybrydowy domownik na medal

Odkurzacz ze świecącą szczotką, dwoma...

Thomas DryBox Amfibia – nowość w domu

Każdy nowy sprzęt w domu to oczywiście...

2015-10-14
artykuł-Odkurzacze bezworkowe

Odkurzacze bezworkowe

Na rynku dostępnych jest wiele modeli odkurzaczy. W najprostszym ujęciu wszystkie dostępne modele można podzielić na: odkurzacze workowe oraz odkurzacze bezworkowe. Każdy rodzaj ma swoich zwolenników oraz przeciwników.

Najczęściej na odkurzacze bezworkowe, decydują się te osoby, które w przeszłości miały problem z kupnem odpowiednich worków do swojego odkurzacza, bo np. ich sprzęt miał nietypowy rozmiar,  jego producentem była mało znana firma. Wówczas rzeczywiście dość uciążliwe jest poszukiwanie odpowiednich worków. Fakt, zawsze można zdecydować się na worki uniwersalne, ale w przypadku takich, zawsze będzie coś do przycięcia, skrócenia, tak aby dopasować worek do konkretnego odkurzacza. Zdecydowanie lepiej sytuacja wygląda w przypadku odkurzaczy workowych znanych marek, gdyż ze względu na rozbudowaną sieć dystrybucji, kupno odpowiednich worków nie powinno stanowić problemu. Jeśli oczywiście nie liczyć samego faktu, potrzeby pójścia do sklepu, gdzie oferowane są akcesoria do naszego modelu lub poszukania i zakupu worków w sklepie internetowym. Jednak nie zawsze to może wydawać się takie proste, ponieważ najczęściej zdarza się tak, że nie myślimy o zapasowych workach, dopóki ich nie potrzebujemy. Bardzo często kiedy konieczna jest wymiana worka, bo obecny jest przepełniony, odkurzacz słabiej zasysa, to odkrywamy, że właśnie wszystkie zapasowe worki się już skończyły. Oczywiste jest, że zestaw worków to dodatkowy koszt, który trzeba wliczyć w cenę użytkowania odkurzacza.

Takich problemów nie przysparza odkurzacz bezworkowy, zawsze jest on gotowy do użytku, ponieważ kurz i brudy zbierają się w specjalnym pojemniku. Kiedy pojemnik napełni się najogólniej mówiąc „brudem” (co można łatwo zaobserwować, gdyż najczęściej jest on tak zbudowany, że widać wszystko to co się w nim gromadzi), wystarczy jedynie go opróżnić i wyczyścić filtry. Jednak nie dla wszystkich komfortowe może być jego opróżnianie, ponieważ wymaga ono wyrzucenia (a często wyciągania ręką)  zbitki kurzu i brudów. Trzeba być bardzo dokładnym, aby „zbitka kurzu” nie rozsypała się i jednocześnie  zrobić to na tyle sprawnie, aby jak najmniej kurzu przedostało się do powietrza i osiadło na przedmiotach. Drugim problemem może być zmniejszenie mocy ssania wraz ze stopniem napełniania pojemnika. Dlatego aby utrzymać odpowiednią moc odkurzacza, a tym samym komfort jego użytkowania, należy systematycznie oczyszczać i wymywać pojemnik. Jeśli to są najczęściej wskazywane minusy odkurzaczy bezworkowych, idealnym rozwiązaniem byłoby zaoferowanie takiego produktu, który wyeliminowałby lub zminimalizował te cechy.

Z taką inicjatywną wychodzi do swoich klientów firma THOMAS. Każdy oferowany przez nich odkurzacz bezworkowy to jednocześnie odkurzacz z filtrem wodnym, gdzie zassane przez odkurzacz brud i kurz trafiają nie do pustego pojemnika, ale bezpośrednio do zbiornika wypełnionego wodą. Odkurzacze bezworkowe marki THOMAS to: THOMAS PERFECT AIR ALLERGY PURE, THOMAS PERFECT AIR ANIMAL PURE, THOMAS AQUA+ PET & FAMILY, THOMAS AQUA+ MULTICLEAN X10 PARQUET, THOMAS AQUA+ ANTI-ALLERGY.

Dzięki temu, że brud trafia do wody, opróżnianie i czyszczenie takich odkurzaczy jest dużo łatwiejsze i bardziej komfortowe, ponieważ wymaga jedynie wylania brudnej wody bezpośrednio do toalety. Po każdym użyciu zbiornik odkurzacza można bardzo szybko oczyścić i wypłukać jego pojemnik. Dodatkowo producent gwarantuje, że odkurzacze mają niezmienną moc ssania, niezależnie od stopnia zapełnienia pojemnika. Co warto podkreślić, przy opróżnieniu modułu filtra wodnego do powietrza nie dostaje się ani kurz, ani zapachy.

Jednak jak przekonać osoby, które rozważają zakup odkurzacza bezworkowego, jednak mimo wielu zalet, mają pewne obawy przed jego nabyciem i nie są do końca przekonane co do słuszności swojego wyboru? Dodatkowo, jak w przypadku każdej grupy produktowej, tak i w przypadku odkurzaczy jest wśród konsumentów pewna grupa tradycjonalistów, która bez względu na opinie i wymieniane zalety będzie miała pewne wątpliwości „czy aby na pewno odkurzacz bez worka, będzie tak samo dobrze działał”? THOMAS pomyślał również o takiej grupie osób, dla nich idealną propozycją są modele: THOMAS AQUA+ PET & FAMILY lub THOMAS AQUA+ MULTICLEAN X10 PARQUET. Mają one tę dodatkową zaletę, że można je stosować również z workiem na kurz, wówczas pracują na zasadzie tradycyjnych odkurzaczy workowych. Także kupując jedno urządzenie, łączymy w sobie odkurzacz bezworkowy oraz workowy i możemy sprawdzić jakość jego pracy w tych dwóch wariantach. Wybrać taki sposób odkurzania, który jest dla nas wygodniejszy i ze względu na różne czynniki, w danej sytuacji bardziej efektywny – a największą zaletą jest możliwości wyboru.

Podsumowując, odkurzacze bezworkowe marki THOMAS to: odkurzanie bez worka, brak dodatkowych kosztów, brak nieprzyjemnego usuwania worków z kurzem, a jednocześnie wysoka moc ssania.

Komentarze (0)

Napisz komentarz