0 ilość wyświetleń: 11914 wróć do listy

POLECANE PRODUKTY:

Zobacz również

Hybrydowy domownik na medal

Odkurzacz ze świecącą szczotką, dwoma...

Thomas DryBox Amfibia – nowość w domu

Każdy nowy sprzęt w domu to oczywiście...

2015-10-14
artykuł-Odkurzacze piorące

Odkurzacze piorące

Jak  w praktyce sprawdzają się odkurzacze piorące?

Bez jakich sprzętów elektrycznych mających za zadanie ułatwić nam utrzymanie porządku, trudno byłoby sobie wyobrazić przeciętne gospodarstwo domowe? Do grupy podstawowych urządzeń z pewnością większość zaliczyłaby pralkę oraz odkurzacz. Zadaniem pierwszej jest utrzymanie ubrań w higienicznej czystości, z kolei odkurzacz, siłą swojego ssania ma przyspieszyć oraz uczynić bardziej efektywnym proces usuwania brudu i kurzu z podłóg i przedmiotów. Skoro pranie oraz odkurzanie są jednymi z podstawowych czynności czyszczących, to czy nie byłaby idealnym rozwiązaniem możliwość połączenia tych dwóch funkcji w jednym urządzeniu? Oczywiście nie dotyczy to ubrań, ale wszystkich innych materiałowych przedmiotów, których nie można uprać w pralce jak np. tapicerki samochodowej czy obicia sofy. Tutaj właśnie dochodzą do głosu odkurzacze piorące!

Stanowią one doskonałe uzupełnienie domowych sprzętów ułatwiających utrzymanie czystości w domu. Odkurzacz piorący to najczęściej odkurzacz, w którym zastosowano filtr wodny wraz z funkcją prania. Takim odkurzaczem jest właśnie THOMAS AQUA+ MULTI CLEAN X10 PARQUET. Jego przewaga wynika nie tylko  z tego, że łączy w sobie funkcję odkurzania i prania, ale dodatkowo mycia na mokro czyszczonych powierzchni. Dzięki specjalnie opatentowanej ssawce, odkurzacz wydajnie i łagodnie odkurza i ściera na mokro czyszczoną powierzchnię (parkiet, kafelki). Oznacza to, że za jednym razem wykonywane są dwie czynności: odkurzania oraz mycia. Zapewnia to bardzo dużą oszczędność czasu, gdyż nie jest już konieczne wyciąganie wiadra, mopa, nalewanie wody itp. Wszystko robi jedno urządzenie – odkurzacz. Świetnie sprawdza się na kafelkach o wysokim połysku, gdyż woda czyszcząca jest od razu zasysana, powierzchnia jest niemal od razu sucha i dzięki temu nie tworzą się na niej smugi i zacieki. THOMAS AQUA+ MULTI CLEAN X10 PARQUET świetnie sprawdzi się również w codziennej pielęgnacji dywanów, doskonale usuwa z nich wszelkie zabrudzenia i kurz.  Innowacyjna technologia filtra wodnego powoduje, że cząsteczki brudu, bakterie, pyłki, drobny kurz są w stu procentach wiązane w wodzie. Przechodząc jednak do sedna, jak działa i sprawdza się w praktyce funkcja prania? Warto poznać opinie tych, którzy mieli okazję testować produkt we własnym domu.

Odkurzacz piorący AQUA+ MULTI CLEAN X10 PARQUET był bohaterem wielu testów przeprowadzanych przez autorów portali, blogów czy programów telewizyjnych np. Anna Nowak-Ibisz testowała go w swoim programie „Pani Gadżet. Jakie opinie wystawili odkurzaczowi autorzy portalu http://testujemy.mamadu.pl/ ?

W publikowanym na stronach portalu artykule zostały podkreślone zalety odkurzacza piorącego AQUA+ MULTI CLEAN X10 PARQUET. Wśród podstawowych plusów, na szczególną uwagę zasługuje ergonomiczność i prostota użytkowania funkcji odkurzacza. Autorka recenzji podkreśliła, że bardzo przemawia do niej funkcja odkurzania z filtrem wodnym, gdyż widok brudnej wody, w dość obrazowy sposób prezentuje efekty pracy odkurzacza. A jakie opinie zostały wystawione funkcji prania dywanów czy tapicerki ?

Jak wskazuje autorka, w pierwszym odczuciu przygotowanie urządzenia do tej funkcji wydaje się być skomplikowane, choć  cytując słowa autorki  „jest bajecznie łatwo”. W pierwszym kroku wystarczy tylko napełnić zbiornik wodą, dodać w odpowiedniej proporcji płyn do prania dywanów/tapicerki. Spust do dozowania wody znajduje się w uchwycie rury, a włącznik pompy na urządzeniu. Odkurzacz piorący nie wymaga od nas dodatkowego czasu poświęconego na suszenie czyszczonych dywanów czy tapicerki, ponieważ wyczyszczone powierzchnie nie są przemoczone. Podobnie jak w przypadku czyszczenia na mokro powierzchni, nadmiar wody jest od razu wysysany przez urządzenie. Jest to szczególnie przydatne podczas czyszczenia samochodu, gdyż nie trzeba zostawiać otwartych szyb i czekać aż tapicerska dobrze wyschnie. Dzięki swojej funkcji „wysysania wody” odkurzacze piorące mogą nie tylko „prać”, ale również w razie potrzeby, dobrze osuszyć wyprany właśnie dywan czy wykładzinę.

Czy odkurzacz piorący sprawdzi się w każdym domu ? Pokutują opinie dotyczące wielkości takiego rodzaju odkurzaczy. Tego, że nie są one przydatne w małych mieszkaniach, ponieważ zajmują sporo miejsca. Czy zatem warto polecić go głównie osobom mieszkającym  w domach o dużej powierzchni, które mają sporo miejsca do przechowywania odkurzacza i jego wszystkich końcówek. Zdecydowanie nie, gdyż model AQUA+ MULTI CLEAN X10 PARQUET ma wymiary: 486 mm, 318 mm, 306 mm oraz ważny 8,2 kg, co nie odbiega znacznie od wymiarów oraz wagi przeciętnych tradycyjnych odkurzaczy workowych. Taki sprzęt warto polecić każdemu, kto w jednym sprzęcie chce doskonale połączyć funkcję: odkurzania, mycia i prania.

Komentarze (0)

Napisz komentarz