5 ilość wyświetleń: 1470 wróć do listy

Zobacz również

artykuł-Poznaj odkurzacze dla właścicieli zwierząt!
Poznaj odkurzacze dla właścicieli zwierząt!

Pogryzione kapcie, błoto po...

artykuł-Od odkurzacza do czworonoga
Od odkurzacza do czworonoga

2020 to rok bez precedensu, wiadomo… w naszym...

artykuł-Jak sprzątamy po naszych pupilach?
Jak sprzątamy po naszych pupilach?

Posiadacze zwierząt wiedzą doskonale, ile...

2019-08-27
artykuł-Kocie porządki – 3 niezbędne sprzęty

Kocie porządki – 3 niezbędne sprzęty

 

Mówi się, że „dom bez kota to głupota” i coś w tym jest… Należy jednak pamiętać, że kot to nie tylko „przytulanka”, ale też sporo obowiązków i bałaganu. Jak zadbać o perfekcyjną czystość w domu z futrzakiem?


Od początku było dla nas jasne, że dzieci powinny wychowywać się ze zwierzętami. Uczy to odpowiedzialności, wrażliwości, empatii, ale też daje sporo ciepła i zabawy. Dlatego, gdy urodziła się nasza córka, od razu z żoną zaczęliśmy zastanawiać się nad kolejnym członkiem rodziny – tym razem futrzanym. Kochamy wszystkie czworonogi i z pewnością za jakiś czas w domowym stadku wymienimy „więcej niż jedno zwierzę”, ale na początek zdecydowaliśmy się przygarnąć ze schroniska kotkę. W pierwszych dniach była ona nieśmiała i powolutku przekonywała się do nowego otoczenia. Jednak z biegiem czasu nabrała pewności siebie, jest skora do zabawy i… robienia bałaganu. 

Jak zadbać o dom z kotem? Może wydawać się to proste i trywialne, ale wcale tak łatwo nie jest – szczególnie jeśli wszyscy domownicy cenią sobie porządek. Po pierwsze – rolka do ubrań. Nasza kotka rasy europejskiej zostawia niezliczone ilości futra dosłownie wszędzie. Kłaczki osiadają nawet na ciuchach dopiero co wyciągniętych z pralki. Zamykane szafki też nie są dla niej problemem, dlatego rolka jest koniecznością! Druga rzecz to furminator, czyli taki terminator na kocią sierść. Regularne wyczesywanie nadmiaru sierści sprawa, że kotki gubią jej mniej, a co za tym idzie – mamy mniej sprzątania. Jednak podobno nie wszystkie koty takie czesanie lubią. Furminatory znacznie różnią się od zwykłych szczotek, są zwykle też nieco mniej przyjemne. Zwykle mają długie, metalowe i niekiedy ostre grzebyczki. Na szczęście występują w wielu wariantach i należy pamiętać, aby wybrać ten, który najlepiej nada się do sierści naszych milusińskich, ponieważ furminatory dla kotów o długiej i gęstej sierści są inne niż te przeznaczone dla krótkowłosych. Źle dobrane urządzenie może nie przynosić oczekiwanych efektów a nawet sprawiać ból naszym podopiecznym. Trzecią, najważniejszą chyba, kwestią są regularne i bardzo dokładne porządki. Nawet jeśli wyczeszemy kotka i pozbędziemy się kłaczków z ubrań, nie unikniemy osiadania sierści na dywanach, podłogach czy meblach. Jak temu zaradzić w najprostszy sposób? Razem z żoną głowiliśmy się przez dłuższy czas. Kończyło się na zwykłym odkurzaniu, ścieraniu kurzy z mebli oraz podłóg oraz zamawianiu ekipy sprzątającej do prania tapicerek z mebli raz na jakiś czas. Jednak takie rozwiązania nie do końca nas satysfakcjonowały – wizyta takiej ekipy to spory wydatek, a my potrzebowaliśmy takie „ekipy” na miejscu. Z pomocą przyszedł Thomas.

Już wcześniej znaliśmy tę markę, korzystając z przenośnego, lekkigo odkurzacza Thomas Quickstick Tempo. Tym razem potrzebowaliśmy czegoś o większej „sile rażenia”. JZa namową znajomych postanowiliśmy spróbować z modelem Thomas DryBox Amfibia PET, który stworzony został z myślą o miłośnikach zwierząt. Odkurzacz posiada genialną funkcję piorącą, dzięki której w dowolnym czasie i bez dodatkowych opłat możemy wyczyścić kanapę czy dywany. To bardzo duży plus, który sprawdza się również w domu bez zwierząt – dzieci potrafią zrobić jeszcze większy bałagan. Jednak co najważniejsze, sprzęt ten zmiata nawet najdrobniejsze kocie kłaczki z mikroskopijną dokładnością. Sprzątanie stało się łatwiejsze, szybsze, dokładne i nie obciąża dodatkowo kieszeni!
 

Komentarze (5)

Lech, 2019-08-29 08:18:18

Ja mam specjalną gumową rękawicę do wyczesywania sierści u mojego kota i to w sumie działa, a kot myśli, że go po prostu głaszczę. Ale niestety jak zacznę go wyczesywać to końca nie widać i tak czy siak w domu jest dużo sierści. Mamy znajomych uczulonych na kocią sierść więc chyba jedynym rozwiązaniem na pozbycie się sierści z domu jest porządny odkurzacz.


Wiktoria, 2019-08-29 10:16:07

Fajny artykuł, zamierzam sobie kupić futrzaka jak przeprowadzę się do mojego mieszkania i z niektórych rzeczy nie zdawałam sobie sprawy.


Paul.aa, 2019-09-18 16:01:22

Zawsze czyściłam kłaczki na mokro szmatką ale to jest za długa i żmudna robota. W tym przypadku taki odkurzacz to chyba idealne rozwiązanie.


Marcel, 2019-10-30 17:16:27

Brzmi zachęcająco, zwłaszcza jeśli chodzi o szybkość i wielozadaniowość odkurzacza. Zastanawiam się też nad jego czyszczeniem po takim sprzątaniu, ale znając tą firmę raczej i do tego się przyłożyli.


Igi, 2020-01-12 09:31:57

Na początku jak przygarnęłam mojego kocurka jak miał 2 miesiące to jego ulubionym miejscem załatwiania się była kanapa. Jakaś masakra, ale w końcu nauczyliśmy go korzystania z kuwety. W tamtym okresie odkurzacz z funkcją piorącą był dla nas wybawieniem


Napisz komentarz