8 ilość wyświetleń: 424 wróć do listy

POLECANE PRODUKTY:

Zobacz również

artykuł-Jak sprzątamy po naszych pupilach?
Jak sprzątamy po naszych pupilach?

Posiadacze zwierząt wiedzą doskonale, ile...

artykuł-JAK ODKURZACZ AMFIBIA PET ZMIENIŁ MOJE ŻYCIE
JAK ODKURZACZ AMFIBIA PET ZMIENIŁ MOJE ŻYCIE

Raz na jakiś czas w naszym domu...

artykuł-Porządek w domu pełnym zwierząt
Porządek w domu pełnym zwierząt

Zasady i porady związane z utrzymaniem...

2019-01-23
artykuł-Psi hotel

Psi hotel

Jeszcze do niedawna, właściciele psów wyjeżdżający na zasłużony urlop lub długi weekend, mieli niemały kłopot z zapewnieniem opieki pupilowi podczas swojego wyjazdu. Zaufany członek rodziny, zaprzyjaźniona sąsiadka czy niezastąpiona przyjaciółka byli tak naprawdę jedynym sensownym rozwiązaniem.

Czasy jednak poszły naprzód. Dziś, możemy zarówno zabrać psa ze sobą, korzystając z oferty psiolubnych pensjonatów, jak i skorzystać z oferty hoteli dla psów. Czym one tak naprawdę są i jak przygotować psa na taką sytuację?

Hotele i ich rodzaje

Hotel to pojęcie względne. Są takie, które dysponują kojcami zewnętrznymi połączonymi z wybiegami. Pies ma kontakt z człowiekiem głównie podczas karmienia, jak i spacerów. Są takie, które w wydzielonej części domu, mają pomieszczenie z oddzielnymi boksami dla gości. W zależności od temperamentu czworonogów, psy mogą bawić się ze sobą lub być izolowane z racji na ich lękliwy bądź nieufny charakter lub dolegliwości zdrowotne. Jest tez wreszcie opcja trzecia, moja ulubiona, ponieważ sama oferuję tego typu usługi. Hotel domowy.

Podczas takiej formy opieki, psy towarzyszą człowiekowi przez cały dzień. Mają swobodny dostęp do pomieszczeń w których przebywa człowiek, mogą zmieniać miejsce leżenia, czy też pilnować krzątającego się w kuchni opiekuna. Pies pozostaje pod stałym nadzorem zarówno w dzień, jak i w nocy, co nie tylko jest bezpieczniejsze ale przede wszystkim pomaga psu lepiej znieść rozłąkę z prawowitym właścicielem.

Przeciwwskazania

Niestety nie każdy pies odnajdzie się w takim hotelu. Psy na co dzień przebywające w kojcach, mające stały dostęp do ogródka, czy też wykazujące zachowania agresywne względem innych psów, mogą mieć problem w odnalezieniu się w hotelu domowym. Należy zdawać sobie sprawę, że pies atakujący inne czworonogi, mający tendencje do niszczenia sprzętów, mocno szczekliwy albo i przyjazny ale mocno nachalny, może nie zostać przyjęty do hotelu. Wszystko zależy od doświadczenia, wiedzy i możliwości osoby, pod opiekę której oddajemy naszego pupila.

Wiele hoteli wymaga również aktualnych szczepień, odrobaczenia, jak i zabezpieczenia przed kleszczami a także, uwaga – szczepienia na kaszel kennelowy. Chorobę nie tyle groźną (choć zdarzają się komplikacje) , co bardzo zaraźliwą. Jest więc to warunek podyktowany dbałością o zdrowie pozostałych gości.

Szczegóły warte uwagi

Poza doświadczeniem i odpowiednimi kwalifikacjami, a przede wszystkim zaangażowaniem do tego typu pracy osoby, która zajmuje się taką opieką, warto zwrócić uwagę na inne rzeczy.

Warto dopytać o to czy pies podczas spacerów będzie zabezpieczony smyczą, ile dokładnie będzie innych gości podczas pobytu naszego psa, gdzie znajduje się najbliższy lekarz weterynarii, czy psy jedzą wspólnie a także, czy są zachowane odpowiednie warunki sanitarne.

Czy kontakt będzie stały i czy można liczyć na zdjęcia swojeo pupila podczas odpoczynku a także codzienne informacje o jego samopoczuciu.

Higiena, czystość i porządek

Odpowiednio czyszczone miski czy też legowiska a także pilnowanie porządku w domu tuż po spacerze, minimalizują ryzyko zarażenia się psów między sobą, na przykład jakimś pasożytem.

Odkurzanie to czynność, która w takim miejscu odbywa się kilkukrotnie. Głównym powodem jest wszechobecna sierść (dużo sierści) ale chodzi również o to, co gołym okiem nie jest widoczne. Psy lubią roznosić zabawki po całym mieszkaniu, przy okazji je żując, tarmosząc i ciągnąc po podłodze. Przysmaki bądź suszone gryzaki również często chowają się po kanapą, psi  legowiskiem, pod poduszką na fotelu...

Z perspektywy osoby, która takie odkurzanie ma na głowie, potrzebny jest sprzęt wielofunkcyjny. Odkurzacz, który poradzi sobie z sierścią na tapczanie, w samochodzie i na dywanie. Który ma dobrą moc ssania i końcówki, umożliwiające różne manewry, często w niedostępnych zakamarkach. Który szybko zaradzi w przypadku wylania przez psa wody ze swojej miski, jak i dobrze oczyści przestrzeń z roztoczy, grzybów czy mikroorganizmów, nie wysuszając przy tym powietrza (psy bardzo źle znoszą suche powietrze).

Takim właśnie odkurzaczem jest Thomas Cycloon Hybrid Pet&Friends. Prosty w obsłudze, cichy i do tego szybki w działaniu. Różnorodność końcówek a także opcje pojemników (z filtrem wodnym, z filtrem cyklonowym, lub zwyczajnym workiem) sprawiają, że można go stosować w sposób, który najlepiej będzie odpowiadał naszym aktualnym potrzebom. Niezależnie od wybranej opcji, za każdym razem efekt będzie cieszył nasze oczy, jak i zdrowie.

Komentarze (8)

Natalia, 2019-01-25 11:47:38

Ja chyba w najbliższe wakacje będę stać przed takim wyborem gdzie oddać psiaka ...


to-ka2, 2019-01-31 11:43:51

Ważne aby dobrze sprawdzić takie miejsce zanim się odda zwierzaka.


maciek-, 2019-02-23 03:33:40

A ja wolę chyba szukać jednak hoteli dla ludzi gdzie jest zezwolenie aby zabrać psy. Wydaje mi sie ze coraz wiecej jest takich miejsc.


tcha-tcha, 2019-02-19 11:40:56

mogłaby powstać taka mapa zaufanych hoteli dla psow


Lucia, 2019-03-17 00:19:03

Ja korzystam z psich hoteli tylko wtedy, kiedy lecę gdzieś samolotem, bo uważam, że dla zwierzaka cała ta procedura związana z lataniem jest bardziej stresująca, niż tydzień w zaufanym miejscu z dobrą opieką. Ale w kraju, obojętnie czy jadę autem, czy pociągiem, to zawsze wybieram takie noclegi, gdzie pies jest mile widziany :)


sierściuszki, 2019-03-28 00:53:03

mi przy dwóch psach z długim włosiem, które po prostu co chwilę jest wszędzie, ten odkurzacz bardzo fajnie się sprawdza :)


Podróżniczka, 2019-04-12 00:11:23

Bardzo kocham swoje psy i najchętniej nigdy bym się z nimi nie rozstawała... Moje pupilki jednak bardzo źle znoszą podróże dlatego od pewnego czasu korzystamy z hoteli dla psów. Zwierzaki miło spędzają tam czas wraz z innymi futrzakami.


Basia, 2019-05-19 10:10:27

Mój psiak trzykrotnie był już w takim hotelu i za pierwszym razem były problemy, ciężko znosił rozłąkę ze mną, za drugim i trzecim razem było już spokojnie. Dużo zależy od pracowników i atmosfery w takim miejscu. Ważne jest indywidualne podejście, każdy piesek jest inny i trzeba być wyrozumiałym. Ja sobie bardzo chwalę ten hotel, z którego korzystałam. Bardzo fajne miejsce, widać, że dba się tam zarówno o psiaki jak i o czystość.


Napisz komentarz