0 ilość wyświetleń: 951 wróć do listy

POLECANE PRODUKTY:

Zobacz również

artykuł-Poznaj odkurzacze dla właścicieli zwierząt!
Poznaj odkurzacze dla właścicieli zwierząt!

Pogryzione kapcie, błoto po...

artykuł-Od odkurzacza do czworonoga
Od odkurzacza do czworonoga

2020 to rok bez precedensu, wiadomo… w naszym...

artykuł-Jak sprzątamy po naszych pupilach?
Jak sprzątamy po naszych pupilach?

Posiadacze zwierząt wiedzą doskonale, ile...

2017-08-24

Letnie zabawy z psem

Pod wieloma względami lato to wspaniała pora roku. Przepyszne owoce i warzywa. Duża dawka słońca i przyroda, która jest w pełnym rozkwicie. Wypady nad rzekę, grill na działce i wycieczki poza miasto. Ciepłe i długie dni zachęcające nas do aktywności – koniecznie z psem przy boku.
 
A co takiego możemy zaproponować naszemu pupilowi? Ilość dyscyplin oraz akcesoriów, jakie nam oferuje rynek a przede wszystkim wszechstronność naszych czworonogów daje ogromne pole do popisu:
 
Dogtrekking i Canicross to spacer lub bieg z psem przy użyciu specjalnej uprzęży. Nasze ręce pozostają wolne, podczas wspólnego pokonywania kilometrów. Oczywiście należy pamiętać o odpowiedniej trasie (nigdy po asfalcie!) i temperaturze w ciągu dnia.
 
Frisbee i Agility przypadną do gustu psom zwinnym i szybkim oraz wysportowanym właścicielom. Koordynacja ruchowa, wyczucie czasu, a przede wszystkim wcześniejsza rozgrzewka z pewnością wpłynie na jakość i bezpieczeństwo wspólnej zabawy.
 
Mantrailing to nic innego jak tropienie, a dokładniej poszukiwanie ludzkiego zapachu po wcześniej zostawionym śladzie. Osoba chowająca się psu, z pewnością chętniej spędzi godzinę oczekiwania w lesie w ciepły, sierpniowy dzień, niż jesienią czy zimą. Ważna jest komunikacja między psem a przewodnikiem a także pogoda. W gorące i parne dni, ten rodzaj aktywności wykonujemy jedynie wczesnym rankiem lub późnym wieczorem.
 
Pasienie owiec i Treibball to sport wciąż mało popularny choć dostępny również i w naszym kraju. Polecany psom o zacięciu pasterskim, z pasją do zaganiania i niespożytkowaną energią. Jest to również ciekawa forma spędzenia czasu z rodziną. Kontakt ze zwierzętami i przebywanie na świeżym powietrzu są bezcenne zwłaszcza dla najmłodszych członków rodziny.
 
Praca wodna nie jest sportem dla każdego psa. Mimo wszystko jest to wspaniała okazja do ochłody podczas gorących dni. Aport zabawki na sprawdzonym wcześniej kąpielisku, przejażdżka łódką lub jachtem (ale tylko w specjalnej kamizelce, również dla psa!), lub spacer nad brzegiem morza to gwarancja pięknie spędzonych chwil.
 
Jakikolwiek rodzaj aktywności z psem, na świeżym powietrzu, to ogromna radość. Radość jednak chwilowo znika z naszej twarzy, gdy zmęczeni i nierzadko umorusani wracamy do samochodu. Mokra sierść, upiaszczony grzbiet, liniejąca sierść, ogon z kawałkiem znaleziska z łąki, gdzie pasły się krowy...Lato to wyzwanie nie tylko dla naszej kondycji, ale i samochodu.  
 

Co więc robić, aby utrzymanie porządku w aucie, nie stało się uciążliwym elementem dnia codziennego? Oto kilka propozycji.

1. Mata ochronna. Z zaczepami na zagłówki tylnych siedzeń, a także wyciętymi miejscami na pasy bezpieczeństwa. Przydatna również wtedy, gdy psa przewozimy w bagażniku. Wodoodporna, łatwa w demontażu, nie chłonie brudu ani nie przyciąga sierści. Chroni wnętrze naszego samochodu nie tylko przed brudem, ale również zniszczeniem (psie pazury jej nie straszne).
 
2. Siatka samochodowa. Dzieli przestrzeń pomiędzy kierowcą a psem zasiadającym z tyłu. Ogranicza tym samym przestrzeń, w jakiej przebywa pies. Sierść, piach i wilgoć pozostają tam, gdzie pies, nie rozpraszając tym samym kierowcy.
 
3. Odkurzacz z funkcją prania. Nie tylko zbierze wpierw pozostawioną przez psa sierść ale i oczyści fotele z brudu, likwidując nieprzyjemny zapach w zamian za przejrzyste i nawilżone powietrze. Odpowiednie końcówki i długa teleskopowa rura dotrą w każdy kąt, nie mając litości dla zabrudzeń. W przypadku zakupu niektórych urządzeń jak np. tych z linii Pet Aqua Family,  środki piorące otrzymujemy w zestawie. Pojemność takiego płynu starcza na wiele użyć, a stan samochodu prezentuje się równie dobrze, jak po wizycie u specjalisty. 
 
Tak więc, nie traćcie czasu. Wystarczy odpowiednio przygotować samochód, siebie i psa...i korzystać w pełni z uroków lata!

Komentarze (0)

Napisz komentarz