2 ilość wyświetleń: 2267 wróć do listy

POLECANE PRODUKTY:

Zobacz również

artykuł-Poznaj odkurzacze dla właścicieli zwierząt!
Poznaj odkurzacze dla właścicieli zwierząt!

Pogryzione kapcie, błoto po...

artykuł-Od odkurzacza do czworonoga
Od odkurzacza do czworonoga

2020 to rok bez precedensu, wiadomo… w naszym...

artykuł-Jak sprzątamy po naszych pupilach?
Jak sprzątamy po naszych pupilach?

Posiadacze zwierząt wiedzą doskonale, ile...

2016-08-30

Odkurzanie pościeli? Czemu nie!

Każdy posiadacz psa, wie ile wysiłku potrzeba włożyć w jego wychowanie. Dodatkowo ten kto posiada psa o sierści średniej długości lub – o zgrozo! – długiej, ten doskonale wie, ile wysiłku trzeba włożyć w to … aby mieszkanie nie wyglądało jak jeden wielki dywan, którego elementy fruwają wszędzie, gdzie tylko mogą … 

Nasz kundelek ma czarną sierść – nie braliśmy tego, pod uwagę urządzając mieszkanie, które jest całe w bieli … Tak, to był błąd! Remont powoli (po niemal roku) dobiega końca, ale latająca czarna sierść – osadzająca się na wszystkim, co jest tylko możliwe – nie przestaje denerwować. 

Najgorszym błędem było urządzenie sypialni jedynie w różnych odcieniach bieli. Oskar (nasz sierściuch) jest przyzwyczajony do tego, aby z nami spać. A my? Jakoś nie za bardzo chcemy go od tego odzwyczajać (przecież to frajda, gdy pies grzeje Twoje zmarznięte zimą stopy!). Niestety już po dwóch dniach od prania pościeli – śpi się w niej mało przyjemnie, pościel jest po prostu pełna czarnych kłaczków … Prać co dwa dni pościel? Nie, to nie dla nas – żyjemy za bardzo intensywnie. Ale odkurzyć? Czemu nie? Przecież to tylko 5 minut! A 5 minut to tyle, co nic! Przyznam szczerze, że przy zakupie odkurzacza nie myślałem o tym, aby odkurzać nim materac i pościel. Ale w sumie – czemu nie spróbować? Czarna sierść jest wszędzie – na pościeli, na ramie łóżka, na poduszkach. Na szczęście z pomocą przychodzi dobrze wyposażony odkurzacz Thomas Perfect Air Animal Pure  ;)

Ważnym dla mnie atutem Thomas Perfect Air Animal Pure  jest zestaw dużej ilości szczotek o różnej wielkości. Nasze łóżko ma minimalistyczny design, więc odkurzenie jego ram szczotką szczelinową zajmuje średnio 3 minuty. Materac i pościel odkurzam końcówką płaską (dedykowaną do materacy). Bardzo przydatny jest wówczas guzik zdalnego sterowania, dzięki któremu mogę regulować moc ssania odkurzacza. W momencie kiedy odkurzam miękkie rzeczy, które mogłyby się łatwo wciągnąć, zdalnie zmniejszam moc ssania, dzięki czemu pościel nie zostaje pociągnięta (zassana), a odkurzona.  

Przy okazji odkurzania łóżka, zajmuję się również odkurzaniem posłania naszego psa. Jest to średnich rozmiarów dywanik, ale o długim i gęstym włosiu, stąd wyciągnięcie z niego kurzu, piasku i resztek karmy jest dość trudne. Z pomocą przychodzi tutaj końcówka o nazwie turboszczotka, która ma w sobie szczotki, które obracają się z dużą prędkością, czego efektem jest wyczesanie brudu i wciągnięcie go do odkurzacza.

Dla niektórych moich znajomych odkurzanie co drugi dzień jest postrzegane jako wątpliwa przyjemność – ale ja się z nimi nie zgadzam. Zauważyłem, że największa niechęć do odkurzania pojawia się wtedy, gdy odkurzacz schowamy jest w mało funkcjonalnym miejscu i jego wyjmowanie i składanie zajmuje nam więcej czasu, niż samo użycie.  Ja tego problemu nie mam – odkurzacz wyjmuję ze  schowka w przedpokoju, w przedpokoju podłączam go do prądu. Dzięki temu, że mój model ma bardzo długi kabel – mogę „śmigać” po całym mieszkaniu bez zbędnego przepinania! A rezultaty? Natychmiastowe!

Czy mogę być bardziej zadowolony z tego odkurzacza? Wątpię. ;)

Komentarze (2)

Sylwka, 2016-09-10 08:56:56

sierść jest wszędzie grrrrr .... czasem to bym chętnie samego kota odkurzyła ;)


moje zoo, 2016-09-15 12:38:33

ja jak już nie mam siły na sierść do odkłaczam taśmą szarą


Napisz komentarz