1 ilość wyświetleń: 1755 wróć do listy

Zobacz również

artykuł-Poznaj odkurzacze dla właścicieli zwierząt!
Poznaj odkurzacze dla właścicieli zwierząt!

Pogryzione kapcie, błoto po...

artykuł-Od odkurzacza do czworonoga
Od odkurzacza do czworonoga

2020 to rok bez precedensu, wiadomo… w naszym...

artykuł-Jak sprzątamy po naszych pupilach?
Jak sprzątamy po naszych pupilach?

Posiadacze zwierząt wiedzą doskonale, ile...

2015-11-20

Ulubiony dywan psa kontra Thomas

Mówią, że dywan i pies to samobójstwo. I dobrze mówią. Regularne odkurzanie, okrywanie dywanu kocem (w ramach ochrony przed psią sierścią) i zwijanie dywanu nie dają żadnych rezultatów. Dlatego szybko po pojawieniu się w domu mojej Emki, zrezygnowaliśmy z dywanu. Zrolowany i zapomniany, w opłakanym stanie, zajął miejsce w piwnicy. Postanowiłam jednak spróbować z odkurzaczem wodnym. Może jest jakaś nadzieja?

Choć dywan nie ma dużych rozmiarów, ilość sierści, jaką był w stanie przyjąć, zadziwiała. Poprzedni odkurzacz potrafił jedynie wciągnąć piasek obsypujący się z psich łap, lub pojedyncze włosy. Końcówka odkurzacza powodowała, że sierść zbijała się w kupki, i te albo trzeba było zbierać ręcznie albo z pomocą szczoteczki do mycia rąk...mozolna praca, która szybko obrzydziła mi posiadanie dywanu. 

Zaczęłam od użycia turboszczotki. Czarne miejsca, które tworzyła zbita sierść powoli zaczęły znikać a ziarenka piasku przestawały się odbijać od obudowy szczotki. Gdy dywan został porządnie odkurzony, przyszedł czas na pierwsze odkurzanie na mokro, bowiem do tej pory obawiałam się tej funkcji, wydawała mi się skomplikowana. Niepotrzebnie. Odrobina płynu do prania dywanów załączona do wyposażenia odkurzacza, woda i sam Thomas. Dywan wyglądał jak nowy.
Jest na tyle czysty, że nawet pies tym razem nie odważył się na nim położyć. Zdjęcia tego nie oddadzą, ale wystarczą, aby zobaczyć różnicę. Kolejny test, w którym nie mogę powiedzieć złego słowa o Thomasie. Wręcz przeciwnie!

Komentarze (1)

kino, 2015-11-30 22:03:46

przekonuję się co raz bardziej do odkurzacza z funkcją prania, lubię odkurzacza ale są fajnie głównie jak są nowe, a szybko się brudzą, no i kurzą, a takie pranie raz na jakiś czas to nawet może być fajna zabawa ;)


Napisz komentarz