0 ilość wyświetleń: 1342 wróć do listy

Zobacz również

artykuł-Poznaj odkurzacze dla właścicieli zwierząt!
Poznaj odkurzacze dla właścicieli zwierząt!

Pogryzione kapcie, błoto po...

artykuł-Od odkurzacza do czworonoga
Od odkurzacza do czworonoga

2020 to rok bez precedensu, wiadomo… w naszym...

artykuł-Jak sprzątamy po naszych pupilach?
Jak sprzątamy po naszych pupilach?

Posiadacze zwierząt wiedzą doskonale, ile...

2015-11-10
artykuł-Włosy nie tylko na dywanie

Włosy nie tylko na dywanie

Ci, którzy planują posiadanie zwierzaka, pewnie myślą o tym, że będą musieli częściej odkurzać. To prawda. Na dywanie włosy przyklejają się tworząc efektowne wzory, po kątach zbierają się koty, które od czasu do czasu, w wyniku ruchów powietrza przemieszczają się i przyczepiają do kapci i skarpetek. Ale pies i jego sierść to nie tylko dywan i podłoga. To też kanapy, fotele w aucie, pościel, koce, ubrania. 

Dywany, podłogi i meble
W obecnej chwili nie jest to dla mnie żaden problem, o czym możecie się przekonać czytając inne moje artykuły. Jak się ma odpowiedni sprzęt odkurzanie może być szybkie i o ile to w ogóle możliwe - przyjemne. 

Łóżko
Właściciele psów dzielą się na tych, którzy śpią ze swoimi psami i tych, którzy się do tego nie przyznają. Ja się przyznaję, ale robię to tylko czasem. Jak już wspominałam, działam w fundacji jako dom tymczasowy, psy które do mnie trafiają są dość spore, są to amstaffy, pitbulle, bulteriery - spanie z takimi bestiami, które na dodatek bezpardonowo się rozpychają to nie dla mnie. Ale kiedy ktoś taki był u mnie na trzytygodniowych wakacjach - no sami powiedzcie, czy byście to wytrzymali? [załączone zdjęcie]


W kwestii sprzątania łóżka po psie, sierść nie stanowi głównego problemu, raczej piach przyniesiony na łapkach, czy w ogóle to, że pościel się szybciej brudzi. Ale co to za problem zmieniać częściej poszewki, wobec cudowności bycia budzonym mopsim pyskiem rano?

Samochód
Zacznę od tego jak powinno się przewozić psa w aucie. Niedopuszczalne jest swobodne bieganie psa. Stwarza to niebezpieczeństwo z oczywistych względów. Aby było bezpiecznie psa należy: 
•    umieścić w bagażniku w specjalnej klatce, jeśli mamy samochód typu kombi
•    w klatce lub transporterze, którą umieszcza się na tylnym siedzeniu i przymocowuje pasami
•    w szelkach, które podpina się do pasa.

W internecie znajdziecie dużo porad na ten temat. Ci, którzy są mniej ortodoksyjni w kwestiach bezpieczeństwa (ja do nich należę) przewożą swoje psy w bagażniku auta bez specjalnej klatki. Wtedy pojawia się problem brudu i sierści. Do zabezpieczenia można już od pewnego czasu kupić specjalne maty, które wyścielają bagażnik ze wszystkich stron i są łatwe do czyszczenia.

Ubrania
Wiecie, że są już pralki ze specjalnymi programami do usuwania sierści z ubrań? O ile ubrania można przejechać rolką z taśmą klejącą, czy od biedy wyczesać szczotką do ubrań, to już dla takich rzeczy jak psie legowiska czy koce taki program to wybawienie. Są też kule do prania, które wrzucone do pralki zbierają z ubrań wszelkie paproszki. Słyszałam, że w podobny sposób działają piłeczki tenisowe.

Niestety, posiadanie psa oznacza więcej sprzątania, czasochłonne obowiązki, spore wydatki, ale czy są przyjemne rzeczy, które nic nie kosztują? Nagrodami są m.in wspominana już poranna kochana, puszysta mordka, ale nie tylko. Oprócz korzystnego działania zdrowotnego pod wieloma względami (spadek masy, odstresowanie), pies działa też na przykład jako “towarzyski klej”. Naukowcy udowodnili, że człowiek spacerujący z  psem doświadcza co najmniej 3 razy więcej społecznych interakcji, niż człowiek bez psa! Zatem kto by się przejmował sierścią na kanapie?

Komentarze (0)

Napisz komentarz