1 ilość wyświetleń: 2224 wróć do listy

Zobacz również

artykuł-Poznaj odkurzacze dla właścicieli zwierząt!
Poznaj odkurzacze dla właścicieli zwierząt!

Pogryzione kapcie, błoto po...

artykuł-Od odkurzacza do czworonoga
Od odkurzacza do czworonoga

2020 to rok bez precedensu, wiadomo… w naszym...

artykuł-Jak sprzątamy po naszych pupilach?
Jak sprzątamy po naszych pupilach?

Posiadacze zwierząt wiedzą doskonale, ile...

2015-10-23
artykuł-Sierść kontra komputer

Sierść kontra komputer

Mój poprzedni odkurzacz nie zachęcał mnie do eksperymentowania. Sprzątanie było zmorą, a myśl o skorzystaniu z dodatkowych możliwości odkurzacza kończyła się dla mnie zawsze źle. Weźmy na przykład czyszczenie klawiatury laptopa...pomimo największej ostrożności, kiedyś jeden z klawiszy wylądował w czeluściach mojej maszyny. Przeszukanie worka (co jak wiemy, nie jest przyjemnością) okazało się bezskuteczne - przycisku nigdy nie znalazłam. Ale wbrew składanym sobie obietnicom „nigdy więcej!” z Thomasem postanowiłam spróbować jeszcze raz.


Niestety tak laptop każdego miłośnika zwierząt, w tym mój, zbiera kurz i sierść. W efekcie komputer pracuje dość głośno, a konieczność jego czyszczenia jest o wiele częstsza. O drobinach gromadzących się pomiędzy klawiszami aż strach wspominać, a także o kocim czy psim kłaczku wystającym spod przycisku „enter”. No ale co zrobić? Zacisnąć zęby i się z tym pogodzić...albo wyjąć z pudła odpowiednią końcówkę, podłączyć do odkurzacza i zadziałać.


Ssawko-szczotka jest wykonana z włosa końskiego. Sam włos jest dość długi i twardy, a więc bez problemu dostanie się w każdy zakamarek klawiatury, poruszając zalegające warstwy kurzu. Siła ssąca, choć duża, nie jest na tyle szalona, aby cokolwiek wyrwać lub uszkodzić. Czyste przestrzenie pomiędzy literkami to był mój główny cel. Przejechałam szczotką również w okolicach wentylatora i wszelkich otworów. Rewolucji się nie spodziewałam. Dlatego ogromnym zaskoczeniem było dla mnie włączenie komputera. Laptop pracował równie cicho, co zaraz po czyszczeniu w serwisie! 

Jeśli zastanawiasz się, jak przedłużyć żywotność laptopa w mieszkaniu okupowanym przez zwierzęta, mam dla Ciebie parę prostych porad.

1.    Myjąc ekran komputera płynem antystatycznym, przemyj również obudowę, klawiaturę i całe urządzenie. Dzięki temu sierść nie będzie tak mocno przyciągana przez urządzenie.


2.    Nigdy nie pozwalaj kotu kłaść się na zasilaczu! 


3.    Staraj się nie jeść i nie pić przy komputerze. Nawet jeśli nie masz w zwyczaju czegoś upuścić lub wylać, nie zapominaj, że Twoje zwierzaki mogą narobić kłopotu zupełnie przypadkiem.


4.    Jeśli komputer zaczyna pracować głośno lub się przegrzewać (gorąca podstawa komputera), oddaj komputer do serwisu lub porządnie go przeczyść. Długo gromadzona sierść i kurz mogą doprowadzić nawet do spalenia urządzenia!


5.    Po zakończonej pracy, chowaj laptop do pokrowca lub przykrywaj folią, dzięki której ochronisz go przed unoszącym się kurzem.

Komentarze (1)

janka33, 2015-11-08 21:24:11

A co tu zrobić kiedy ulubionym miejscem kota jest leżenie obok laptopa rozkoszować się ciepełkiem ;)


Napisz komentarz