1 ilość wyświetleń: 3979 wróć do listy

Zobacz również

artykuł-Poznaj odkurzacze dla właścicieli zwierząt!
Poznaj odkurzacze dla właścicieli zwierząt!

Pogryzione kapcie, błoto po...

artykuł-Od odkurzacza do czworonoga
Od odkurzacza do czworonoga

2020 to rok bez precedensu, wiadomo… w naszym...

artykuł-Jak sprzątamy po naszych pupilach?
Jak sprzątamy po naszych pupilach?

Posiadacze zwierząt wiedzą doskonale, ile...

2015-08-25
artykuł-Pierwsze uruchomienie odkurzacza Pet Aqua Family

Pierwsze uruchomienie odkurzacza Pet Aqua Family

Nie ukrywam, że na początku miałam małe obawy związane z poprawnym zmontowaniem odkurzacza, jak i jego pierwszym uruchomieniem. Do tej pory korzystałam z dość starego już modelu, który wymagał worka. Tak więc Thomas to mój pierwszy odkurzacz z filtrem wodnym. W dzisiejszym artykule skupię się na tym, czy Aqua Pet Family pod względem obsługi to odkurzacz dla każdego i czy wyróżnia się czymś spośród innych odkurzaczy.

 

Zastosowanie

Aqua Pet family, jak nazwa wskazuje, powstał z myślą o rodzinach i właścicielach czworonogów. Słysząc słowo „odkurzacz” każdemu z nas jawi się wizja szorowania szczotką po dywanie. Jak się jednak okazuje, wielozadaniowość testowanego przeze mnie odkurzacza, może wprawić w zdziwienie i zachwyt jednocześnie. Dlaczego?

Oto kilka funkcji, które może spełniać Aqua Pet Family:

  • Odkurzanie na sucho
  • Pranie dywanów
  • Czyszczenie tapicerki
  • Zbieranie płynów

Wyposażenie i akcesoria

Dzięki różnym końcówkom, nakładkom, workom, rurkom i całym pudle dodatkowych gadżetów, kurz, sierść i brud nie mają szans. Wiem, brzmi jak tekst wyuczonej na pamięć reklamy. Ale co zrobić, jeśli taka właśnie jest prawda?
Turboszczotka wciągnie każdy, zabłąkany kłaczek, długi kabel (11 m!) nie utrudni nam poruszania się z odkurzaczem po całym domu, a duża siła ssania (oczywiście z możliwością regulowania) bez problemu poradzi sobie ze stawiającymi często opór wbitymi w dywan włosami czy też sierścią. 

Ogromnym plusem jest również to, że oprócz wciągania zanieczyszczeń (nie tylko tych widocznych gołym okiem, ale również komórek grzybów, pierwotniaków i bakterii a nawet wirusów) i rozpuszczania ich w wodzie, co ogranicza przedostawanie się kurzu z powrotem do powietrza, odkurzacz nawilża powietrze. Dzięki temu jest to odkurzacz polecany dla alergików.

Instrukcja obsługi

Instrukcja jest banalnie prosta. Kilka obrazków prezentujących sposób uruchomienia nie pozostawia żadnych wątpliwości co do kolejnych działań. Można nawet powiedzieć, że jest ona wręcz intuicyjna. Aby odkurzacz był gotowy do działania wystarczy niespełna parę minut. I drugie tyle, aby pozbyć się nieczystości z pojemnika wraz z opłukaniem filtra pod bieżącą wodą. Nic więcej? No właśnie nic więcej. Małe cudo na czterech kółkach!

Pierwszy raz z Thomasem

Poziom hałasu uznałabym za normalny, choć myślałam, że być może będzie pracował ciszej niż jego poprzednik. Szczotka idealnie wpasowywała się we wszystkie rogi i zakamarki korytarza a sierść znikała w czeluściach odkurzacza.
Długość kabla wystarczyła abym dosięgnęła do każdego punktu w domu, bez konieczności przepinania kabla w bliższe mnie gniazdka. Brak charakterystycznego zapachu a także samoistnego mrugania oczami spowodowanego przesuszonym powietrzem, potwierdziły moje przypuszczenia o tym, że polubię ten odkurzacz nie tylko za wygląd ale i za jego zdolności. Największe zdziwienie wywołała we mnie jednak zawartość pojemnika z wodą, po zakończeniu sprzątania.

Widziałam ilość sierści, którą odkurzacz wsysał, była to jednak ilość o połowę mniejsza, niż ta widoczna po rozpuszczeniu w wodzie. Gdy pomyślę, że właśnie tym oddychamy, gdy używamy odkurzacza słabej jakości, nie dziwi mnie drapanie w gardle, szczypiące oczy czy też swędzenie w nosie. A przecież było to raptem pobieżne przejechanie szczotką po podłodze, żeby zobaczyć, jak mi się współpracuje z nowym odkurzaczem...aż strach się bać, co będzie dalej!

     

Komentarze (1)

Pani domu :), 2015-09-11 00:37:34

O rany ! woda wygląda przerażająco, ale z drugiej strony, aż żałuję, że sama nie mogę takim sposobem pozbyć się sierści u siebie.


Napisz komentarz