4 ilość wyświetleń: 901 wróć do listy

POLECANE PRODUKTY:

Zobacz również

artykuł-Podstępne alergeny - jak sobie z nimi radzić?
Podstępne alergeny - jak sobie z nimi radzić?

Większość alergików zna...

artykuł-Jak przygotować samochód alergika na wakacje?
Jak przygotować samochód alergika na wakacje?

Zbliża się czas wakacyjnych...

2018-06-07

Odkurzaczem w pyłki

Osoby uczulone na pyłki drzew i traw przeżywają obecnie ciężki okres - katar, łzawiące oczy, ataki astmy i inne dolegliwości nie zawsze są do opanowania przy pomocy standardowych leków. Piękna, słoneczna pogoda i brak opadów to niestety zwiększone stężenie alergenów w powietrzu. Azylem jest wtedy mieszkanie alergika - żeby mu ulżyć, trzeba zadbać o ograniczenie ilości pyłków, które znajdują się w pomieszczeniu mieszkalnym, tak, żeby jego organizm mógł przynajmniej przez kilka godzin odpocząć od kontaktu z alergenami. Z pomocą w sezonie pylenia może przyjść Odkurzacz hybrydowy Cycloon Hybrid Led Parquet, który z ogromną skutecznością filtruje wszelkie zanieczyszczenia, w tym także alergeny unoszące się w powietrzu.

Złote standardy w okresie pylenia, które ograniczają stężenie pyłków w mieszkaniu

  • codzienne odkurzanie
  • ograniczenie wietrzenia do minimum (okna otwierać najlepiej po deszczu)
  • zostawianie wierzchnich okryć w zamknięciu
  • szybki prysznic od razu po powrocie do domu, który umożliwi spłukanie pyłków z włosów i ciała

Te działania pozwalają w dużym stopniu ograniczyć ilość pyłków, które dostają się do domu.

Jednak kluczowe jest codzienne odkurzanie w okresie pylenia. Odkurzacz ze skutecznym filtrem wodnym, który posiada Odkurzacz hybrydowy Cycloon Hybrid Led Parquet, umożliwia niemal 100% skuteczność filtracji. Trzeba odkurzać wszystkie miejsca, na których mogą osiadać pyłki, nie tylko podłogę, ale też meble tapicerowane, materace, narzuty. Odkurzacz ten, dzięki różnym końcówkom poradzi sobie bez problemu z usunięciem alergenów w całym domu.

Podłoga i dywany

Do odkurzania podłogi (szczególnie parkietu) idealnie sprawdzi się specjalna końcówka, która delikatnie, ale skutecznie czyści drewniane podłogi. Końcówka ze światłem LED dobrze oświetla ciemniejsze kąty, więc bez problemu zauważymy kurz w każdym zakamarku.

Szczotka posiada też oczywiście możliwość przełączenia na odkurzanie dywanów, dzięki czemu łatwo (naciśnięcie stopą) przełączymy z opcji parkiet na opcję dywan. Odkurzanie dywanów jest obowiązkowe, ponieważ osiada na nich duża ilość kurzu, zawierającego różne alergeny.

Meble tapicerowane

Kolejna szczotka przeznaczona jest do czyszczenia tapicerki, więc można nią łatwo i skutecznie odkurzyć wszelkie tapicerowane powierzchnie, przy okazji usunie też sierść naszego pupila. Trzeba pamiętać, że meble tapicerowane, mimo że nadają domowi przytulny wygląd i są bardzo wygodne, stanowią zwykle skupisko alergenów - drobinki kurzu, pyłu, w tym pyłków roślin wnikają między tkaninę. Dlatego regularne odkurzanie tego typu mebli jest absolutnie konieczne w domu alergików.

Bardzo ważny jest fakt, że użycie tego odkurzacza jest niekłopotliwe dla alergików, ponieważ oczyszczone powietrze jest pozbawione alergenów, a dodatkowo czyszczenie odkurzacza polega tylko na wylaniu brudnej wody - w związku z tym alergik nie ma kontaktu z kurzem i innymi alergenam.

Komentarze (4)

AgaM, 2018-06-12 09:06:26

tak mega dużo kurzu osadza się na meblach z materiałem i tego nie widzimy, mialam kiedyś narożnik z ekoskóry i naprawdę wycierałam jego górną część co tydzień, bo widać było na nim kurz. Na materiale osadza się tak samo, ale tego nie widzimy.


Lora2, 2018-07-16 07:50:24

Ciekawa jestem jak dziala to swiatelko led?


Redakcja Idealny Odkurzacz, 2018-07-18 10:51:13

Światełko w szczotce zapala się automatycznie podczas ruchu szczotką kiedy wjedziesz nią w ciemniejsze miejsce (półmrok itp.)


Re.nia, 2019-05-16 10:49:14

Najczęściej używam ssawki do tapicerki. Bez tego ciężko by mi było wyczyścić sofę czy materac, a to jest chyba największe siedlisko kurzu i alergenów.


Napisz komentarz