3 ilość wyświetleń: 868 wróć do listy

POLECANE PRODUKTY:

Zobacz również

artykuł-Podstępne alergeny - jak sobie z nimi radzić?
Podstępne alergeny - jak sobie z nimi radzić?

Większość alergików zna...

artykuł-Jak przygotować samochód alergika na wakacje?
Jak przygotować samochód alergika na wakacje?

Zbliża się czas wakacyjnych...

2017-10-12

Czysty samochód w kilka minut

Samochody, którymi podróżują osoby z alergią, powinny być szczególnie zadbane. Trzeba regularnie odgrzybiać klimatyzację, sprzątać i odkurzać. Kurz w samochodzie zbiera się bowiem tak samo, jak w mieszaniu, wbija się w tapicerkę, osiada na desce rozdzielczej. Podróż zakurzonym samochodem u kierowcy z alergią na roztocza może skończyć się atakiem kichania i łzawieniem oczu - co nie tylko jest nieprzyjemne, ale może też stwarzać zagrożenie na drodze. Także pasażerowie alergicy, jeśli będą narażeni przez kilka godzin na alergeny roztoczy, będą mieć gorsze samopoczucie, a podróż będzie dla nich bardziej męcząca. Dlatego o wnętrze samochodu trzeba odpowiednio zadbać.

Ogólne sprzątanie
Im mniej rzeczy przewozimy w samochodzie tym lepiej - rozrzucone ubrania, stare reklamówki, gazetki czy ulotki, to wszystko nie tylko nie wygląda estetycznie, ale też sprzyja gromadzeniu się kurzu. Poza tym w trakcie stłuczki wszelkie tego typu przedmioty mogą stanowić dodatkowe zagrożenie, szczególnie jeśli są dość ciężkie. Jeśli przewozimy jakieś rzeczy w samochodzie, to najlepiej włożyć je do jednego zamykanego pudełka, wtedy nie będą się kurzyć, będą też łatwiej dostępne.

Odkurzanie
Wnętrze samochodu powinno być regularnie odkurzane, nawet jeśli sam samochód jest rzadko używany. W przypadku alergików nie chodzi tylko o widoczny brud na dywanikach czy okruszki, ale przede wszystkim o kurz, który wnika w zakamarki i jest niewidoczny. Odkurzanie samochodu, którym podróżują alergicy, powinno być prowadzone przynajmniej raz na tydzień. Do tego celu świetnie sprawdza się podręczny odkurzacz Thomas Quickstick Tempo. Lista zalet tego niewielkiego urządzenia jest bardzo długa, ale w przypadku odkurzania samochodu najważniejsze są jego trzy cechy:

  • niewielki rozmiar i kilka końcówek do wyboru - umożliwia bezproblemowe dotarcie do wszystkich zakamarków w samochodzie, z łatwością można odkurzyć szczeliny między fotelami, przestrzeń pod nimi oraz schowki. Ponieważ zajmuje niewiele miejsca, można go także zabrać na podróż, szczególnie jeśli w samochodzie jadą dzieci, które w czasie podróży jedzą różne przekąski. Po podróży łatwo będzie można odkurzyć fotelik dziecka oraz jego okolice, które zapewne będą pokryte warstwą okruszków.
  • brak kabla - bezprzewodowy odkurzacz jest idealny do samochodu - nie trzeba się martwić gdzie podłączyć zwykły odkurzacz. Pamiętam że wiele razy rezygnowałam z odkurzania samochodu, gdyż wiązało się to ze sporym wysiłkiem - znalezienie przedłużacza, zniesienie do samochodu ciężkiego odkurzacza, potem przyniesienie go z powrotem do domu... Natomiast taki mały bezprzewodowy sprzęt wystarczy wziąć w rękę, zejść do samochodu i odkurzyć - zarówno na parkingu, jak i w garażu.
  • łatwe czyszczenie - po odkurzaniu wystarczy wysypać z pojemnika wciągnięty kurz i brud do najbliższego kosza na śmieci.

Cała procedura zajmuje dosłownie kilka minut, co w przypadku korzystania z dużego domowego odkurzacza jest niemożliwe do wykonania. Także dojazd na myjnię, żeby skorzystać z odkurzacza, jest dość czasochłonny.

Dlatego taki mały odkurzacz jest bardzo przydatny, a czystym samochodem jeździ się znacznie przyjemniej. Alergicy dodatkowo raz na miesiąc powinni dokładnie odkurzać samochód odkurzaczem z filtrem wodnym, tak żeby pozbyć się wszelkich alergenów, które mogłyby zostać niewychwycone przez mniejszy odkurzacz. Dbając o samochód, którym podróżuje alergik, warto też regularnie przecierać deskę rozdzielczą wilgotną szmatką. Ostrożnie trzeba używać wszelkich “kosmetyków” samochodowych - mogą zawierać uczulające chemiczne składniki o właściwościach uczulających. Lepiej zrezygnować też z zapachowych drzewek - nie są dobre dla alergików, można zaopatrzyć się w naturalne odświeżacze i po prostu utrzymywać wnętrze samochodu w czystości.

Komentarze (3)

sarka, 2017-10-28 08:08:05

a jaką to ma moc, i ile można używać na jednym ładowaniu?


Redakcja Idealny Odkurzacz, 2017-10-30 08:26:13

Moc silnika (W): 130-150; Siła ssania: 17 W; Czas pracy: 15-18 min Czas ładowania: 3 h; Bateria: Li-Ion 2000 mAh http://www.idealnyodkurzacz.pl/odkurzacze-thomas/92/thomas-quickstick-tempo


lula1, 2017-11-07 21:47:51

fajny taki maluszek do sprzątania samochodu.


Napisz komentarz