4 ilość wyświetleń: 1239 wróć do listy

POLECANE PRODUKTY:

Zobacz również

artykuł-Podstępne alergeny - jak sobie z nimi radzić?
Podstępne alergeny - jak sobie z nimi radzić?

Większość alergików zna...

artykuł-Jak przygotować samochód alergika na wakacje?
Jak przygotować samochód alergika na wakacje?

Zbliża się czas wakacyjnych...

2016-12-17

Test alergika - funkcja piorąca Aqua+ Allergy&Family

Odkurzacz z dobrym filtrem jest podstawowym wyposażeniem domu alergika. Odkurzacz Aqua+ Family and Allergy jest z nami już od niemal dwóch tygodni i wciąż świetnie się sprawuje. O moich wrażeniach z testowania odkurzacza pisałam już w poprzednim artykule. Regularnie odkurzamy, a wylewanie „błotka” po każdym odkurzaniu za każdym razem sprawia mi sporo satysfakcji - wiem, że pozbywam się uczulającego mnie kurzu :) Ilość tego kurzu w zbiorniku odkurzacza za każdym razem mnie zaskakuje, przy odkurzaczu workowym efekty odkurzania nie są takie widoczne. W każdym razie, ta spora ilość kurzu w zbiorniku utwierdza mnie w przekonaniu, że regularne odkurzanie w domu alergika to czynność absolutnie niezbędna.  

Dodatkowo wreszcie udało mi się porządnie odkurzyć dywan, który jest bardzo kłopotliwy w czyszczeniu, bo ma dość długie frędzle. Powinnam się go właściwie pozbyć, ale niestety nasz kot uwielbia się na nim bawić...Na pewno do skutecznego odkurzenia przyczyniła się duża siła ssąca tego odkurzacza, mój obecny odkurzacz jest dość dobry, ale jednak wciąga kurz z mniejszą siłą. W każdym razie dywan odzyskał idealną czystość i może jednak go zostawię jeszcze na jakiś czas, kot będzie na pewno zadowolony.

Jednak oprócz perfekcyjnego odkurzania, ten odkurzacz ma jeszcze jedną zaletę - funkcję piorącą. Zapewne nie raz zdarzało się Wam zamawiać pranie tapicerki lub dywanu. Jak się ma w domu małe dzieci, to kanapy brudzą się znacznie szybciej. Może nie jest to dla mnie najważniejsza funkcja odkurzacza, ale na pewno przydatna i stanowi dodatkowy atut.

Mamy w domu jedną kanapę, która niestety jest jasna (nie wiem czym się kierowałam zamawiając ją ;). W każdym razie brudzi się bardzo często, a czyszczenie jej gąbką jest mało skuteczne, bo brud szybko wnika głębiej. Raz na jakiś czas zamawiamy pranie, ale jest to dość uciążliwe, wiadomo - wszyscy są zabiegani i umówienie się z fachowcem jest zwykle kłopotliwe. Natomiast z odkurzaczem piorącym takie plamy można usunąć w dowolnej chwili, wystarczy poświęcić chwilę na przygotowanie odkurzacza (trzeba  przypiąć specjalny przewód, wlać wodę z płynem do zbiornika i włożyć dodatkowy element do filtra - więc nie jest to dużo pracy). Wyczyściliśmy plamy na narożniku i efekt był całkiem dobry. Odkurzacz można używać też do prania dywanu lub czyszczenia podłogi na mokro, więc możliwości jest dużo.

Podsumowując, odkurzacz Aqua+ Allergy and Family świetnie się u nas spisał. Skorzystałam z możliwości jego przetestowania i zrobiliśmy naprawdę porządne odkurzanie.

Mam wrażenie, że kicham nieco mniej, co może być efektem gruntownych porządków do jakich skłonił mnie test odkurzacza. Niewątpliwie warto regularnie, przynajmniej raz 2-3 tygodnie odkurzyć WSZYSTKO co się da. Na co dzień niestety nie da się odkurzać tak dokładnie, ale trzeba zaplanować przynajmniej jeden taki dzień raz na jakiś czas, to zdecydowanie pomoże ograniczyć ilość alergenów.

Komentarze (4)

Haneczka, 2016-12-19 23:06:52

no własnie wygodne to jest to, że jak tylko plama się pojawi to można wyprać na świeżo, a nie trzeć gąbką, bo tak można sobie uszkodzić materiał.


olek, 2016-12-26 12:10:55

piorący odkurzacz fajnie mieć w domu


fyola, 2017-01-21 22:53:17

w sumie nie wygląda na taki duzy


zuza, 2017-01-31 12:43:02

dość prosty sposob działania ale pomocne jest to zasysanie od razu z pewnoscia;


Napisz komentarz