1 ilość wyświetleń: 1306 wróć do listy

Zobacz również

artykuł-Podstępne alergeny - jak sobie z nimi radzić?
Podstępne alergeny - jak sobie z nimi radzić?

Większość alergików zna...

artykuł-Jak przygotować samochód alergika na wakacje?
Jak przygotować samochód alergika na wakacje?

Zbliża się czas wakacyjnych...

2016-01-11

Jak właściwie dbać o odkurzacz wodny?

Gdy odkurzacze tego typu dopiero wchodziły na rynek, najczęściej krążącą plotką była ta o trudności utrzymania takiego odkurzacza w czystości. Niby przydatny i się sprawdza, ale ile potem mycia, płukania i podobnych cudów! Kiedy po raz pierwszy zetknęłam się z Thomasem, zasłyszane dawno temu obawy nadal gdzieś się we mnie kłębiły. Ale prawda okazała się zupełnie inna.

Tak naprawdę najważniejszą rzeczą o której należy pamiętać to ta, aby nie zamykać w odkurzaczu nie do końca wysuszonych filtrów. Jeśli zaraz po wykonanej pracy zamkniemy je w szczelnej obudowie odkurzacza, zatęchną, o czym na pewno poinformuje nas ich zapach...

Co więc należy zrobić, aby odkurzacz cieszył nas długą żywotnością?

1. Przede wszystkim należy dbać o filtry. Po każdym odkurzaniu wystarczy je opłukać pod letnią (nie gorącą!) wodą a następnie odcisnąć na ręczniku i poczekać aż dobrze wyschną. 

Lepiej dłużej, niż krócej. Samo płukanie zajmie nam minutę, albo i mniej. Po jakimś czasie dobrze przewrócić je na drugą stronę. Jeśli po odciśnięciu ich w dłoni nie czujemy wilgoci, oznacza to, że są już suche.

2. Zawartość pojemnika na wodę wylewamy do toalety, żegnając się z wyssanym brudem na zawsze (a przynajmniej do następnego odkurzania). Jeśli odkurzanie nie było wymagające, wystarczy kilkukrotne przepłukanie pojemnika letnią wodą. Jeśli odkurzaliśmy cały dom, i prócz sierści i kurzu znalazł się też piasek, warto zdjąć plastikową obwódkę wewnątrz pojemnika, pod którą lubi się on gromadzić (co widać na zdjęciu). Wypłukany pojemnik stawiamy do góry dnem i również kładziemy na ręczniku.

Nic więcej. Pięć minut wystarczy. I zdecydowanie nie jest to zmarnowane pięć minut. W przypadku  sprzątania zwykłym odkurzaczem, choć nie trzeba nic płukać, trzeba się naprawdę napracować, żeby osiągnąć podobny efekt czystości. I będzie to efekt podobny jedynie z wyglądu.

Komentarze (1)

Goska, 2016-01-17 10:16:45

Niektórych przeraza to ze takie odkurzacze trzeba za kazdym razem od razu wyczyścić, ale mi sie wydaje ze to chyba nie jest takie uciążliwe.


Napisz komentarz