1 ilość wyświetleń: 970 wróć do listy
2016-09-16

Feel Fresh - więcej niż obietnica

Feel Fresh x3 to nowy model odkurzaczy Perfect Air niemieckiego producenta Thomas. Warto w tym miejscu przypomnieć o głównych atutach tej serii - przede wszystkim jest to zespół filtra AQUA-Pure. To dzięki jego unikatowej budowie wszelkie zanieczyszczenia, takie jak kurz, pył, sierść, roztocza, od razu przy wlocie do odkurzacza są spryskiwane wodą, aby zlepione wpadły dalej do głównego pojemnika z wodą. W ten sposób mamy pewność, że żaden brud nie wydostanie się przypadkiem na zewnątrz.

Nowy Thomas, podobnie jak poprzedzające go modele z tej samej serii (Allergy Pure oraz Animal Pure), to odkurzacz bezworkowy, który gromadzi wszelkie zanieczyszczenia w filtrze wodnym. Wystarczy jedynie 1 litr wody, aby móc przekonać się o skuteczności modelu Feel Fresh x3. To bardzo oszczędna ilość wody, która wyróżnia filtry wodne Thomasa od podobnych rozwiązań wśród konkurencji.

Taka budowa odkurzacza umożliwia wykorzystanie go również do wciągania przypadkowo rozlanych cieczy. Herbata, woda z pralki, czy roztwór sody, którym czyściliśmy dywan, lub materiałowe obicie zostaną skutecznie zassane przez nowego Thomasa bez uszkadzania silnika.

Dodatkowym rozwiązaniem, które umożliwia jeszcze bardziej precyzyjne oczyszczenie powietrza, jest filtr HEPA 13. Pozwala on na filtrację powietrza do 99%. Oczywiście znajdziemy go w standardowym wyposażeniu Feel Fresh x3. Efekt odkurzania przy wykorzystaniu obu ww. filtrów jest odczuwalny natychmiast. Nie doświadczamy przykrej, zatęchłej woni, jaka potrafi towarzyszyć odkurzaczom workowym. Powietrze wydostające się z nowego Thomasa jest oczyszczone przez zespół filtra AQUA-Pure i przyjemne w zapachu.

Powiew świeżości

Nową opcją, który zapewne przypadnie do gustu użytkownikom Feel Fresh x3, jest możliwość skorzystania z zapachowego odświeżacza powietrza w płynie. Producent zaleca dolewać 5 ml odświeżacza na 1 litr wody znajdujący się w zespole filtra AQUA-Pure, jednakże jak zawsze w podobnych sytuacjach, jest to kwestia indywidualnych upodobań. Zatem oprócz perfekcyjnie oczyszczonego powietrza, każdy, kto sięgnie po nowego Thomasa, będzie mógł poczuć realną świeżość w swoim mieszkaniu po zakończonym odkurzaniu.

Dostosowany do potrzeb

Feel Fresh x3 w swoim asortymencie ma rozwiązanie niemalże dla każdego. Uniwersalna szczotka parkiet/ dywan to końcówka, która pozwala nam na odkurzanie materiału, by po jednym przełączeniu być gotową na czyszczenie powierzchni drewnianej. Dodatkowo, dla posiadaczy wyjątkowo delikatnych paneli Thomas wyposażył model Feel Fresh x3 w dodatkową szczotkę do parkietu z końskim włosiem. Miękka budowa włosów w tym zakończeniu skutecznie zabezpieczy drewno przed rysowaniem w trakcie sprzątania. Dzięki szczotce do tapicerki, przy pomocy nowego Perfect Air’em można z powodzeniem odkurzyć również samochód. Oprócz tego, Feel Fresh wyposażony jest jeszcze w poręczną ssawkę szczelinową o długości 22 cm, dzięki której odkurzymy miejsca trudno dostępne, oraz okrągłą szczotkę do mebli z obrotowym przegubem. W trakcie odkurzania całego mieszkania przychodzi moment na wymianę końcówki. Thomas zadbał, by użytkownicy Feel Fresh x3 najpotrzebniejsze szczotki mieli zawsze przy sobie, dzięki uchwytowi na akcesoria Vario Clip. Możemy przyczepić go do rury odkurzacza albo do obudowy - jak komu wygodniej, bo w kategorii komfortu i skuteczności Feel Fresh x3 nie ma sobie równych. 

Komentarze (1)

Tereska, 2016-09-27 10:37:31

Jestem bardzo ciekawa działania odkurzacza z tym odświeżaczem. Dobry pomysł na dodatkowy gadżet dla odkurzacza.


Napisz komentarz