2 ilość wyświetleń: 1372 wróć do listy
2016-08-23

Allergy and family - czyli dla każdego

Nowy Thomas z serii Aqua + ze względu na różową obudowę z pewnością przypadnie do gustu płci pięknej. „Allergy and Family” swoją kolorystyką mocno odbiega od sztampowych odkurzaczy, dzięki czemu od samego początku zdobywa kobiece serca, ale to przecież nie jego główna funkcja.

W nowym Thomasie znajdziemy wszystko co najlepsze dla serii Aqua +. Po pierwsze, filtr wodny dzięki któremu jesteśmy w stanie oczyścić powietrze w 99,9% z pyłków, kurzu, czy sierści. Ten flagowy atut pozostaje nie bez znaczenia dla alergików, stąd nazwa modelu. Wciągane pyłki, roztocza czy sierść już na wlocie do pojemnika z filtrem są „spryskiwane” wodą, aby wilgotne zlepiły się i nie wydostawały się już na zewnątrz.

Po drugie, ssawka do odkurzania na mokro. Ta prosta końcówka ma wiele zastosowań, gdyż możemy nią odświeżyć praktycznie każdą powierzchnię materiałową. To dzięki niej nie musimy  już więcej czekać na ciepłe dni, aby wyprać kanapę. Producent wskazuje, że ssawka idealnie nadaje się do prania tapicerki w aucie. Warto dodać jeszcze: obicia kanap, foteli, czy materace. Jak to działa? Dysza rozpyla wodę z środkiem czyszczącym pod dużym ciśnieniem. W ten sposób materiał mięknie, a brud, który na nim pozostaje zaczyna się rozpuszczać. Następnie moc silnika zasysa całą wilgoć pod dużym ciśnieniem do odkurzacza, dzięki czemu powierzchnia jest niemalże od razu sucha. Ten atut zakładam szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom zwierząt i rodzicom z dziećmi, gdzie o zabrudzenia na tym meblu specjalnie nie trudno.

Oprócz tego wśród akcesoriów od producenta znajdziemy jeszcze kilka pomocnych zakończeń. Ssawka szczelinowa o długości 36 cm - usprawnia czyszczenie w narożnikach przy suficie, za kaloryferem i innych trudno dostępnych miejscach. Uniwersalna szczotka parkiet/ dywan - odkurzając dywan końcówka prowadzona jest nisko, przy powierzchni materiału. Przełączając stopą przycisk zamieszczony na szczotce wysuwamy dodatkowe włosie, dzięki czemu szczotka prowadzona będzie nieco wyżej, a my unikniemy rysowania parkietu. Co wiecej, nowy Thomas proponuje jeszcze dwa rozwiązania dla właścicieli zwierząt. Pierwszy to turbo szczotka - wyposażona w specjalny obrotowy wałek z twardym włosiem, który lepiej wciągnie długą sierść. Drugi to szczotka do odkurzania obić mebli (na sucho) - wyposażona w haczykowaty materiał, który precyzyjniej ściągnie włosy i sierść z kanapy, czy fotela.

Co nowego?

Wzorując się na poprzednim modelu Aqua+ („Multiclean Parquet x10”) producent wyposażył „Allergy and Family” w szczotkę Aqua Stealth z mikrofibrą. Ta końcówka odkurzacza pozwala na równoczesne odkurzanie, mycie i suszenie podłogi - ale po kolei…

Mop jest czysty tylko raz - wtedy kiedy go kupujemy. Po pierwszym użyciu zabarwia się od brudu i jeśli nie mamy w zwyczaju prać szczotki od mopa, to każde kolejne użycie prędzej pogorszy sprawę, niż zaprowadzi z powrotem czystość na naszym parkiecie. Końcówka Aqua Stealth ma od spodu zamieszczoną mikrofibrę, którą z łatwością można zdjąć i wyprać po użyciu. „Allergy and Family” ma w wyposażeniu standardowym dwa rodzaje mikrofibry! Biała (miękka), która służy do mopowania podłogi drewnianej oraz niebieska (twarda), do czyszczenia kamienia, czy glazury.

Mechanizm działa w prosty sposób. Odkurzając ruchem od siebie wciągamy brudy, równocześnie myjąc powierzchnię. Następnie po mokrym śladzie przejeżdżamy szczotką w drugą stronę, czyli do siebie. Wtedy to czyścimy podłogę po raz drugi i wciągamy całą wilgoć do odkurzacza. Efekt? Podłoga jest czysta i sucha zaraz po zakończonym sprzątaniu, a my nie musimy się więcej martwić, że jakaś mała stopa (lub łapa) stanie, pozostawiając ślad.

Nie łączyć z wodą!

Kolejną nowością na wyposażeniu standardowym tego modelu jest 6 litrowy worek. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, kiedy wciąganie brudu do filtra wodnego mogłoby dać niepożądane efekty. Przykład? Rozsypany proszek do prania, czy mąka w połączeniu z wodą mogłyby zniszczyć nasz odkurzacz. Z tego względu producent daje bardzo pojemny (do wielokrotnego użytku) worek, który montujemy zamiast filtra wodnego. Następnie możemy już przechodzić do sprzątania.

Niespodzianka na koniec

Jakby tego było mało, producent w tym różowym modelu zaskakuje jeszcze jedną rzeczą. Jak każdy model Thomasa, „Allergy and Family” jest objęty dwuletnią gwarancję. Ale! Każdy, kto po zakupie tego odkurzacza zarejestruje się na stronie http://www.thomas-register.net/ otrzyma kolejne 12 miesięcy gwarancji. Efektem czego nasz nowy odkurzacz będzie na trzy letniej gwarancji od producenta. Tak, firma Thomas pewna jakości swoich produktów, jest w stanie wyposażyć swoich klientów w takie zabezpieczenie. Brzmi zachęcająco, prawda?

Komentarze (2)

Dorota, 2016-08-29 21:05:08

ładnie wygląda , nie widziałam jeszcze różowego odkurzacza


Ania, 2016-08-30 09:53:39

nie wygląda wcale na taki duży


Napisz komentarz