0 ilość wyświetleń: 663 wróć do listy
2015-06-23
artykuł-Slalom w trakcie odkurzania - co za wspaniała zabawa!

Slalom w trakcie odkurzania - co za wspaniała zabawa!

Co najbardziej denerwuje mnie podczas odkurzania? Urządzenie, które trzeba ciągnąć przez całe mieszkanie jak upartego osła i które przy tym cały czas się przewraca. Z tego powodu przeprowadziłem „jazdę próbną” odkurzaczem crooSer firmy THOMAS. Co za niespodzianka! Ten mały odkurzacz śmiga po wszystkich kątach bez zawahania.

CrooSer jest prawdziwą niespodzianką. Podczas testu w pokoju dziennym szybko mogłem się o tym przekonać. Odkurzacz reaguje natychmiast na każdy ruch, toczy się super lekko i jest także bardzo zwrotny, gdy przesuwam go naokoło stołu lub krzeseł. Nie ma porównania do starych, zwykłych modeli, które uparcie toczą się swoimi szlakami, przy czym trzeba im jeszcze pomagać, podnosząc je przez cały czas. Gdyby był samochodem byłby starym samochodem Mini Cooper, który w slalomie pozostawia wszystkich z tyłu za sobą. Tak samo zachowuje się crooSer, gdy manewruje się go po pokoju.

Spoglądając pod obudowę, szybko widzimy co jest tego powodem: to te specjalne 360-stopniowe rolki sterownicze easy-drive (tak je nazywają), pozwalają na osiągnięcie takiego „zachowania za kierownicą”. Po parkiecie odkurzacz toczy się całkowicie swobodnie, z zakrętami radzi sobie w sposób delikatny i spokojny. Dzięki temu crooSer pewnie objeżdża wszystkie meble i nie uderza, pozostawiając przy tym wgniecenia. A jeżeli pomimo tego dojdzie do małego zderzenia, zderzak chroniący – który przy okazji dostępny jest w świetnych kolorach – amortyzuje podczas takiego wydarzenia.

Firma THOMAS ma rację, gdy twierdzi, że odkurzanie może być dobrą zabawą. A crooSer sprawia, że świetnie się to udaje.

Komentarze (0)

Napisz komentarz