0 ilość wyświetleń: 1055 wróć do listy
2015-06-23
artykuł-71 – 74 – 71

71 – 74 – 71

Nie, to nie są wymiary kolejnej top modelki z Niemiec. 71 -74-71 to najwyższe wartości osiągane przez super ciche odkurzacze THOMAS. Tym samym wszystkie trzy odkurzacze serii crooSer powodują mniej hałasu niż wiosenne trele słowika. Słowik osiąga 78 db.

Ciche odkurzacze: Zasady

Od 2017 roku najwięksi „krzykacze” wśród odkurzaczy będą mieli ciężkie życie. Dyrektywa UE mówi, że przeciętny maksymalny poziom hałasu nie może przekraczać 80 decybeli. Zalecenie TÜV idzie jeszcze krok dalej: tutaj jako maksymalny poziom podaje się 75 decybeli.

Tak zwany „poziom mocy akustycznej“ odkurzacza mierzy dźwięk zasysania w momencie, gdy urządzenie osiąga maksymalną moc. Modele crooSer już dzisiaj spełniają obecne i przyszłe wymogi dyrektyw: poziom mocy akustycznej crooSer turbooz wynosi 74 dB(A), eco, care, smart i parquet ze swoimi 71 dB(A) są jeszcze odrobinę cichsze – tym samym ich głośność jest znacznie poniżej wymaganych wartości granicznych.

Współczynnik nerwowości

Bądźmy szczerzy: dźwięk pracjącego odkurzacza potrafi nieźle dać się we znaki. Czyż nie byłoby pięknie, gdyby można było normalnie rozmawiać jednocześnie odkurzając? Gdyby sąsiedzi już się nie skarżyli, gdy wieczorem trzeba jeszcze trochę poodkurzać? Natężenie dźwięku pracującego z pełną mocą odkurzacza crooSer jest mniej więcej takie samo jak włączonego telewizora – nie ma więc powodów do narzekań. A jeśli ktoś odkurza wykorzystując tylko połowę mocy, crooSer jest praktycznie niesłyszalny na parkiecie czy wykładzinie.

Szczególnie zadowalające jest to, że tak niski poziom dźwięku nie odbija się negatywnie na sile ssącej: mocny i cichy, taki według nas powinien być odkurzacz, którego używanie sprawia jeszcze dodatkowo przyjemność!

Komentarze (0)

Napisz komentarz