2 ilość wyświetleń: 355 wróć do listy

Zobacz również

2021-02-24
artykuł-Pies, zima, i odkurzacz – lektura obowiązkowa dla właścicieli czworonogów

Pies, zima, i odkurzacz – lektura obowiązkowa dla właścicieli czworonogów

Pies, zima, spacer… widzicie to? Biały puch i biegnąca po nim radość… na zewnątrz :). A po powrocie do domu woda i błoto… i to nie raz na jakiś czas, tylko kilka razy dziennie. Ach, czworonogi! Życie bez nich byłoby na pewno mniej ciekawe, a my nigdy nie poznalibyśmy sprzętów, które tak wspaniale pomagają w codziennym życiu i współpracy z nimi.

 

Jednym z pierwszych wspomagaczy zakupionych w naszym domu po adopcji psa okazał się odkurzacz Cycloon Hybrid Pet & Friends. Ten sprzęt ma moc! Przekonaliśmy się o tym po pierwszych kilku odkurzaniach na sucho. Filtr cyklonowy (a w zasadzie 12! filtrów cyklonowych) i trzy komory na kurz, w tym jedna na większe zanieczyszczenia, pozwalają na dokładne pozbywanie się części zabawek, jedzenia i sierści naszego pupila. Pojemniki bezworkowe okazały się rozwiązaniem ekologicznym i praktycznym, bo używając ich, nie trzeba pamiętać o wymianie i zakupie worków. Komory opróżnia się po prostu do kosza lub do toalety. Pojemnik na drobne zanieczyszczenia jest przy tym tak ekonomiczny, że wystarczy go czyścić mniej więcej raz na dwa miesiące.

W wyposażeniu podstawowym tego modelu poza szczotką do parkietu/dywanu i ssawką szczelinową znajduje się to, co właściciele czworonogów lubią najbardziej – duża szczotka do zbierania sierści zwierząt, nasz hit!

 

Od początku jesiennej chlapy, jak i teraz podczas śnieżnej zimy, testujemy też z powodzeniem drugi filtr tego samego odkurzacza – wodny. Co najmniej raz w tygodniu praktykujemy odkurzanie połączone z nawilżaniem powietrza. Bardzo cenimy sobie tę możliwość, podczas której zanieczyszczenia wiązane są w wodzie, a powietrze w mieszkaniu jest odczuwalnie nawilżone.

Filtr wodny ma jeszcze jedną interesującą opcję – zbieranie rozlanych płynów. Nie mówimy tu o okazjonalnych wypadkach w kuchni, bo choć oczywiście i takie się zdarzają, opcję tę doceniamy głównie po powrocie ze spacerów w mokre dni. Odkurzacz radzi sobie z zbieraniem płynnych pamiątek ze spaceru. Prawda, że brzmi jak zbawienie? :)

 

Podsumowując:

- filtr cyklonowy i bezworkowe pojemniki,

- filtr wodny,

- turboszczotka z wałkiem do sierści,

- szczotka do usuwania sierści z tapicerki,

..i kilka innych gadżetów z zestawu Thomasa sprawiają, że dom, w którym mieszka pies, bardzo łatwo jest utrzymać w czystości, a sprzątanie po spacerze jest szybkie i efektywne. Polecamy to sprawdzone rozwiązanie wszystkim właścicielom czworonogów.

 

Odkurzacz Thomas kupiliśmy z 3-letnią gwarancją i mam nadzieję, że będziemy cieszyć się jego sprawnością jak najdłużej.

Komentarze (2)

P.Natalia, 2021-03-01 07:44:25

Mam dużego psa, w dodatku labradora, który uwielbia się ubrudzić na spacerach i staramy się przed wejściem do domu czyścić mu przynajmniej łapy. Ostatnimi czasy, jedna stwierdził, że chce sobie zażyć kąpieli w jeziorku i po powrocie nie zdążyliśmy go wykąpać i Diego postanowił się nagle otrzepać w domu. Woda z błotem była wszędzie i sprzątaliśmy dobrą godzinę. Taki odkurzacz to faktycznie byłoby zbawienie;P


Zyta, 2021-03-01 07:45:08

Odkurzacz z taką właśnie szczotką do sierści mi się marzy. Aktualnie mój futrzak traci jej mnóstwo i żeby się jej pozbyć z podłogi to odkurzam parę razy w tygodniu, a z tapicerki i dywanu męczę się z rolką do ubrań. Pomaga ale trzeba mimo wszystko się strasznie omachać.


Napisz komentarz