2 ilość wyświetleń: 343 wróć do listy
2021-01-19
artykuł-Thomas Cycloon Led Parquet – dziecinnie proste porządki

Thomas Cycloon Led Parquet – dziecinnie proste porządki

Zawsze odkładałam na później plan zaangażowania dzieci w codzienne, domowe obowiązki. Wydawało mi się, że jeszcze przyjdzie na to idealny czas, że „samo się zrobi”, że może to za wcześnie. Właśnie dlatego dopiero niedawno najmłodsi przyłączyli się do weekendowego sprzątania i – jak się okazało –  moje obawy nie miały podstaw.

Potrzebowaliśmy pretekstu, żeby zachęcić dzieci do pracy. Nie brak im energii, wręcz przeciwnie, ale jak tę energię skierować na właściwe tory, i jak sprawić, żeby najmłodsi na dłużej skupili swoją uwagę na powierzonych zadaniach? Z pomocą przyszedł nam… odkurzacz. No, nie taki zupełnie zwyczajny, bo wyposażony w dwa rodzaje filtra i funkcję odkurzania na mokro Thomas Cycloon Led Parquet.

Test nowego pomocnika

Pierwszym testem był ten na naszą cierpliwość. Dzieci bowiem zainteresowały się nowym sprzętem, nawet bardziej, niż się spodziewaliśmy, ale przegląd dołączonych do zestawu różnorakich ssawek i akcesoriów trwał dość długo. Kiedy już udało się rozpracować wszystkie elementy, a każda część znalazła swoje miejsce, przyszedł czas na obsługę urządzenia. Poszło gładko – wybraliśmy odpowiednią końcówkę i tryb tradycyjnego odkurzania. W tej opcji zanieczyszczenia, które dostają się do odkurzacza, trafiają do pojemnika z filtrem cyklonowym, co pozwala jeszcze skuteczniej oddzielić kurz i brud. W efekcie znika bałagan, a powietrze wydostające się z odkurzacza jest dodatkowo oczyszczone. Doceniamy takie rozwiązanie, bo mamy w domu małego alergika, który teraz może oddychać spokojnie nawet w trakcie sprzątania. Przy wyborze modelu Thomasa zwróciliśmy też uwagę na filtr Hepa 13 – to rozwiązanie jeszcze dobrze zatrzymuje niebezpieczne dla alergików zanieczyszczenia.

Obsługa

Uruchomienie i obsługa Thomasa nie sprawiły dzieciom żadnych kłopotów. Teleskopowa rura płynnie się reguluje, kabel można zwinąć automatycznie, ssawki montują się bardzo łatwo. Odkurzacz jest stosunkowo lekki i zdecydowanie należy do tych zgrabnych modeli, które nie zajmują zbyt wiele miejsca.

Przy okazji odkurzania parkietów, z czym dzieci świetnie sobie poradziły, postanowiliśmy wypróbować filtr wodny. Odkurzanie na mokro to największa oszczędność czasu, jaką dotąd udało nam się wprowadzić w kwestii sprzątania. To naprawdę potężne ułatwienie – równie wygodnie korzysta się z Thomasa, gdy jednocześnie zmywa podłogę, jak wtedy, kiedy tylko odkurza, a podłogi są jednak wyraźnie czystsze. Przy tym jeszcze dodatkowo odświeża powietrze i wiąże cząsteczki kurzu w wodzie, więc korzystamy z niego często, żeby mieć pewność, że dom jest naprawdę bezpieczny dla najmłodszego alergika.

Sprzątamy razem – szybciej i lepiej

Pojawienie się Thomasa było dla nas idealnym momentem na to, żeby zachęcić dzieci do sprzątania, i chyba nam się udało. Na jak długo – nie wiem, ale doceniamy, że dzięki funkcji odkurzania na mokro regularne porządki idą nam sprawniej i pozostawiają dom czysty na dłużej. Cieszymy się też pewnością, że możemy ograniczyć ilość szkodliwych alergenów i kurzu, bez dodatkowej pracy i konieczności korzystania ze skomplikowanych sprzętów. Porządki wspólnie z dziećmi? Tak, kiedy pomaga nam Thomas!

Komentarze (2)

Lilla, 2021-02-02 15:38:51

Moje dzieciaki są dość oporne na sprzątanie ale może takim odkurzaczem też by się zainteresowały, przynajmniej na jakiś czas. Dbania o porządek powinno się uczyć dzieci od najmłodszych lat, żeby wypracować dobre nawyki, z tym się w zupełności zgadzam.


Elwira, 2021-03-01 07:48:33

O ile łatwo się taki odkurzacz skręca i nie ma miliona części to jak najbardziej może to zagrać. U mnie mój syn pewnie by zaczął od przeglądnięcia wszystkich części osobno a potem ewentualnie zacząłby sprzątać-ale to i tak zawsze jakaś zachęta;)


Napisz komentarz