6 ilość wyświetleń: 512 wróć do listy
2019-10-23
artykuł-Pieskie Życie z Thomas Cycloon Hybrid Pet&Friends

Pieskie Życie z Thomas Cycloon Hybrid Pet&Friends

Jakiś czas temu relacjonowałam swoje wrażenia po testowaniu odkurzacza Thomas Cycloon Hybrid Pet&Friends. Kolejne miesiące z tym modelem uświadomiły mnie jeszcze mocniej w przekonaniu, że to po prostu MUST HAVE w każdym domu, w którym znajdują się psiaki.

Z reguły nie zachwalam się czymś bez podstaw. „Odkurzacz jak odkurzacz – nie wyeliminuje całkowicie sierści z mieszkania” – ta myśl towarzyszyła mi przy otwieraniu po raz pierwszy pudła z odkurzaczem marki Thomas. Szybko przekonałam się, że nie jest to „tylko” odkurzacz.

Sam fakt, że psom nie przeszkadza jego dźwięk był moim pierwszym zaskoczeniem. Kolejnym – turboszczotka. Jest naprawdę turbo, bo nie zostawia sierści na jasnym dywanie, na którym bez odkurzania widać dosłownie każdy paproch. Biały dywan jest nowością w moim domu, gdyby nie Cycloon Hybrid Pet&Friends nie zdecydowałabym się na jego zakup. Wcześniejsza satysfakcja z używania tego odkurzacza utwierdziła mnie w przekonaniu, by zaryzykować i kupić dywan, o którym zawsze marzyłam. Udało się! Teraz mam idealny dywan i idealny odkurzacz. :)

Psy także polubiły biały dywan, ponieważ jest mięciutki i chętnie się na nim wylegują. Na razie nie mam z tym żadnego problemu, ponieważ moc odkurzacza tkwi w tym, że na sprzątanej powierzchni nie zostawia niczego. Można więc powiedzieć, że z Cycloon Hybrid Pet&Friends wszyscy mamy pieskie życie. 

Na przykładzie tego dywanu odkryłam także plusy filtra cyklonowego. Wcześniej częściej wybierałam filtr wodny - na większe porządki, a teraz przy tym dywanie sięgam częściej po filtr cyklonowy z pojemnikiem Easy Box. Dzięki temu pojemnikowi odkurzanie jest dokładne, a opróżnianie bardzo szybkie i higieniczne. Dzięki komorom separującym kurz/pył pozostaje szczelnie zamknięty w specjalnych pojemnikach, które szybko można opróżnić do kosza. Szybko i wszyscy są zadowoleni!

 

Komentarze (6)

EwelinA, 2019-10-28 11:46:19

Kurczę, ja swój dywan w kolorze 'ecru' musiałam zamienić na ciemny, bo mając czarnego labradora ciężko było utrzymać wrażenie tego koloru. Ale wtedy posiłkowałam się jakąś szczotką, która tylko połowicznie radziła sobie z problemem. Mój odkurzacz też tylko przenosił sierść z miejsca na miejsce. Taki sprzęt jak ten by mi się wtedy przydał;)


Darek, 2019-10-29 14:43:32

Też mam od niedawna odkurzacz z filrem cyklonowym i widzę ogromną różnicę jeśli chodzi o czystkośc, szybkośc i łatwość czyszczenia.


Darek, 2019-10-29 15:07:42

Też mam od niedawna odkurzacz z filtrem cyklonowym i widzę ogromną różnicę jeśli chodzi o czystość, szybkość i łatwość czyszczenia.


Irwinka, 2019-11-20 17:24:39

Ciekawe czy takie odkurzacze radzą sobie z dywanami, które mają delikatne włosie. Nie mam wypasionego odkurzacza i szczerze mówiąc nawet zabardzo nie próbuję nim odkurzać tego dywanu, po prostu go ręcznie wyczesuje specjalną szczotką ale to strasznie długotrwałe i nie ma efektu WOW, sierść dalej jest, tylko w mniejszej ilości. Muszę się rozeznać w temacie bo ten odkurzacz jest obiecujący ale nie chcę zniszczyć mojego dywanu, choć z drugiej strony nie chce mi się raz w miesiącu poświęcać 5 godzin na jego czyszczenie.


RozAlka, 2019-12-30 14:11:23

Ja myślałam do tej pory, że jasny, futrzasty dywan + pieski i kotki to połączenie niemożliwe, a tu proszę! Jeśli rzeczywiście to tak działa to może i ja za takim dywanem zacznę się rozglądać;)


Geralt, 2020-01-10 09:13:13

Fajne jest to rozwiązanie separujące duże zanieczyszczenia od drobniejszego pyłu/kurzu w filtrze cyklonowym. Przynajmniej przy wywalaniu tego większego brudu nie muszę mieć kontaktu z drobnym alergicznym pyłkiem, a dla alergika to i wygodne i mniej problematyczne.


Napisz komentarz