3 ilość wyświetleń: 310 wróć do listy

POLECANE PRODUKTY:

Zobacz również

artykuł-Domowe porządki z Thomas Amfibia PET
Domowe porządki z Thomas Amfibia PET

Utrzymanie porządku w domu pełnym dzieci...

2019-04-06
artykuł-Wiosenne porządki bez ekipy sprzątającej

Wiosenne porządki bez ekipy sprzątającej

Wiosenne porządki często wiążą się z wzywaniem pomocy w postaci ekipy specjalnej, zajmującej się choćby praniem dywanów czy tapicerki. Parkiety również wymagają porządnego odświeżenia, nie tylko odkurzenia. Do tego dochodzi gruntowne czyszczenie wnętrza samochodu, któremu po zimowym sezonie daleko do ideału i w ten sposób wyzwania piętrzą się. Jeśli dołożymy do tego codzienne porządki w domu zamieszkiwanym przez zwierzęta, to mamy przed sobą sporo pracy.

 

Wszystkie te zadania wymagają zachodu, ale testując odkurzacz Thomas postanowiłam sprawdzić, czy z wykorzystaniem odpowiedniego urządzenia uda mi się zaoszczędzić sobie pomocy specjalistów i uzyskać zadowalający efekt w pojedynkę. Czym zaskoczyło mnie to urządzenie?

 

Odkurzaniem... na mokro

Odkurzanie z Thomas Aqua może odbywać się na dwa sposoby: przy użyciu filtra wodnego lub pojemnika na kurz. W pierwszym przypadku możemy odkurzać i myć parkiet jednocześnie. Pojemnik na czystą wodę, do którego dolewamy środka myjącego, załatwia sprawę. Szczotka z funkcją odkurzania, mycia i osuszania sprawia, że parkiet nie musi schnąć w nieskończoność. Pozbywamy się nie tylko kurzu, piasku i innych zalegających drobiazgów, ale też dokładnie czyścimy podłogi z plam i wszelkich zanieczyszczeń. Udało mi się dzięki tej funkcji zaoszczędzić sporo czasu oraz pozbyć się piasku przynoszonego na łapach przez czworonogi, a także pyłów wpadających do mieszkania z zanieczyszczonych ulic.  

 

Praniem... do sucha

Jak dotąd z tym zadaniem radziłam sobie dzięki pomocy specjalistów, zmienił to dopiero odkurzacz piorący. W pierwszej kolejności funkcję prania wykorzystałam na najbardziej eksploatowanej wykładzinie i dywaniku, który leżąc tuż przy drzwiach wejściowych znosi największe trudy. Zadanie wcale nie okazało się trudne- podłączenie węży poszło sprawnie, a cała obsługa odkurzacza jest intuicyjna i prosta. Dzięki dużej sile ssącej odkurzacza, wykładzina po wypraniu była jedynie wilgotna, nie mokra, wyschła błyskawicznie i nie wymagała żadnych dodatkowych zabiegów. Z dywanika zniknęły natomiast nawet skutecznie wtarte zabrudzenia.

 

Efektem...

Intensywnie użytkowane kanapy i fotele szybko tracą swój pierwotny, wyrazisty kolor. Często przytrafiają się także trudne do usunięcia zabrudzenia, jak plamy po kawie czy ślady zwierząt. Zużywany materiał obić matowieje i brudzi się, a odświeżenie mebli jest trudne: jak poradzić sobie z usunięciem plam tak, by wszystko szybko wyschło, a brud zniknął zamiast rozmazywać się po całej powierzchni? Zamiast wzywać na pomoc fachowców, wykorzystałam piorącą funkcję odkurzacza i w prosty sposób pożegnałam uporczywe ślady na kanapie, a dzięki ssawce szczelinowej pozbyłam się nagromadzonego przez miesiące kurzu w trudno dostępnych miejscach. Mebel jest nie tylko czysty, ale też przyjemnie odświeżony wizualnie.

 

Profesjonalny efekt został osiągnięty dzięki jednemu urządzeniu, które rzeczywiście jest MULTIfunkcyjne. Odkurzacz piorący posiada też wszystkie niezbędne zalety klasycznego pomocnika: wygodną, teleskopową rurę z wysokiej jakości materiałów, miękkie, komfortowe w użytkowaniu przyciski i komplet wymiennych nakładek, które ułatwiają dbanie o czystość różnych powierzchni. Urządzenie na co dzień i do zadań specjalnych!  

Komentarze (3)

Magda, 2019-05-04 09:21:17

Jestem fanką wielofunkcyjnych rozwiązań, tymbardziej, że mam dość małe mieszkanie więc wolę mieć jedno urządzenie, którym mogę wyprać dywany, odkurzyć i wyczyścić np materac czy sofę. Mam co prawda inny model (Thomas Orca) ale praktycznie wszystko się zgadza, zwłaszcza jeśli dla kogoś priorytetem są wygoda i praktyczne rozwiązania.


Valeria, 2019-06-18 13:43:42

Przy dużej ilości dywanów i materiałowych mebli w domu nie opłaca się angażować firmy sprzątającej bo porządnie wyprać dywany trzeba conajmniej raz do roku, a w razie potrzeby to nawet częściej. Jak zaczęłam to wszystko sobie kalkulować wyszło mi, że koszt okdkurzacza piorącego zwróci mi się po trzech taki praniach wszystkich moich dywanów i tapicerek więc zakup był tylko kwestią czasu.


Bogna, 2019-08-26 16:59:58

Pranie do sucha wcześniej to była dla mnie abstrakcja, fajnie, że jest coraz więcej rozwiązań ułatwiających życie;)


Napisz komentarz