3 ilość wyświetleń: 383 wróć do listy

POLECANE PRODUKTY:

Zobacz również

artykuł-Domowe porządki z Thomas Amfibia PET
Domowe porządki z Thomas Amfibia PET

Utrzymanie porządku w domu pełnym dzieci...

2019-04-16
artykuł-Odkurzacz dla domu ze zwierzętami, szczególnie na wiosnę!

Odkurzacz dla domu ze zwierzętami, szczególnie na wiosnę!

Wiosną w moim domu jest jakby więcej słońca, więcej świeżego powietrza i więcej... sierści. Psia sierść potrafi pojawić się wszędzie, a problem nasila się szczególnie w czasie wiosny i jesieni, kiedy rozpoczyna się okresowa zmiana futra u moich czworonogów. To doskonały moment, żeby przetestować nowe urządzenie. Tym razem przyszedł mi z pomocą odkurzacz Thomas Cycloon Hybrid Pet&Friends. Jak sprawdził się hybrydowy model?

 

Odkurzacz nawiązuje do czworonogów nie tylko z nazwy i to jego ogromna zaleta. W okresie wzmożonej utraty sierści u psich domowników dbanie o czystość jest szczególnie trudne, a odkurzanie to podstawa w walce o utrzymanie porządku. Wśród akcesoriów odkurzacza znajdują się wymienne szczotki przeznaczone do usuwania sierści z różnych miejsc. Specjalna szczotka parkiet/dywan pomaga okiełznać większe powierzchnie i do tego łatwo ją w trakcie oczyścić, a do zadań specjalnych dostajemy turboszczotkę: idealną do pozbycia się sierści z dywanów i wykładzin. Dzięki niej łatwo można też zadbać o psie posłania i dywaniki, na których zwierzaki uwielbiają się wylegiwać. Największym ratunkiem okazała się natomiast szczotka do usuwania sierści z tapicerki. Najpewniej jeszcze lepiej sprawdzi się w aucie, dla mnie natomiast najważniejsze było, że doskonale poradziła sobie z sierścią zalegającą na tapicerowanych meblach. Dzięki obrotowej głowicy szczotka cały czas dopasowuje się do czyszczonej powierzchni, a to ułatwia skuteczne odkurzanie nawet trudno dostępnych miejsc. Tam, gdzie nie sięga wzrok, sięgnie na pewno długa ssawka szczelinowa, która wyposażona jest w dodatkową nakładkę do odkurzania mebli. Mogę ją szczególnie polecić także jako ratunek dla wszystkich "zaginionych" psich zabawek, ukrytych w niedostępnych szczelinach za kanapą czy pod ciężkim regałem.

 

Hybrydowy odkurzacz wyposażony w dwa rodzaje filtrów pozostawia wybór użytkownikowi: codzienne odkurzanie bez konieczności czyszczenia zbiornika za każdym razem, lub dokładne-  z wykorzystaniem zbiornika Aqua Fresh Air Box, który odpowiada jednocześnie za oczyszczenie i nawilżenie powietrza. Filtr cyklonowy zapewnia komfort sprzątania bez konieczności wymiany worków, za to z wygodnym systemem higienicznego opróżniania. Filtr wodny umożliwia natomiast dokładne czyszczenie z równoczesnym odświeżeniem powietrza. 

 

Oprócz możliwości, które docenią szczególnie właściciele zwierząt, odkurzacz posiada funkcje przydatne w każdym domu. Filtr wodny pozwala na zbieranie płynów i świetnie sprawdza się w awaryjnych sytuacjach, a wszystko bez użycia dodatkowych sprzętów. Ten sam filtr w trakcie odkurzania odpowiada za skuteczne wiązanie zanieczyszczeń. Warto też wspomnieć o innych higienicznych rozwiązaniach- w odkurzaczu cyklonowym zanieczyszczenia przechodzą przez 12. filtrów, rozdzielane są według wielkości i lądują w szczelnych pojemnikach. Dzięki temu nawet najdrobniejszy pył nie wydostaje się na zewnątrz i nie ma konieczności ciągłego mycia zbiorników. W praktyce oznacza to, że odkurzacz sprawdzi się nie tylko ze względu na łatwe usuwanie z otoczenia sierści, ale też przez skuteczne zatrzymywanie pyłów, które mogą uczulać.

 

Co jeszcze doceniłam? Przede wszystkim przemyślany design i niewielkie gabaryty, skrywające sprzęt o dużych możliwościach i mocy. Rozwiązania są komfortowe i spełniły oczekiwania właścicielki czworonogów- z powodzeniem sprawdzą się więc wśród osób, które o porządek dbają w towarzystwie swoich futrzastych przyjaciół.

Komentarze (3)

Weronika, 2019-05-28 20:51:24

Kupiliśmy ten odkurzacz po zakupie dywanów. Nie byliśmy przygotowani na to, że dywany będą zatrzymywać dwa razy więcej sierści naszych dwóch spanielków i kota. Odkurzacz całkiem fajnie się nam sprawdza, wystarczy, że raz na jakiś czas odkurzę z filtrem wodnym. Jest dosyć łatwy w użyciu mimo swojej wagi, a efekty widać i czuć w powietrzu. Nie tylko sierść i kłaczki kurzu znikają ale powietrze jest wyraźnie czystsze więc w pełni zgadzam się z artykułem.


Iwona_M, 2019-05-17 10:23:05

Mój kot gubi sierść praktycznie przez cały rok i nawet wyczesywanie nie pomaga. Na szczęście kolor sierści jest w kolorze dywanu więc tego nie widać na pierwszy rzut oka ale odkurzać trzeba praktycznie codziennie nie mówiąc już o praniu bo to mnóstwo zarazków.


Zośka, 2019-06-24 14:00:49

Perspektywa szybkiego, dokładnego i kompleksowego sprzątania jest dosyć kusząca dla mnie, mam dwa koty i psa więc czasem mamy sierść nawet w jedzeniu mimo częstego sprzątania. Chyba czas pomyśleć o takim odkurzaczu


Napisz komentarz