3 ilość wyświetleń: 829 wróć do listy
2018-09-20

Mój mały Koci Świat II

Miałam przyjemność testować odkurzacza Thomas AQUA Multi Clean X10 Parquet

Ten piękny miętowy  potwór zdał egzamin w naszym domu jeżeli chodzi o odkurzanie, teraz przyszedł czas na sprawdzenie jak sobie poradzi z praniem dywanów, ponieważ posiada on również funkcję prania. Byłam bardzo ciekawa tego testu, gdyż miałam już styczność z odkurzaczami piorącymi. Nasze piękne lato, które jeszcze trwało, pozwoliło nam przetestować  sprzęt i ssawki piorące na wolnym powietrzu . Na wyposażeniu są dwie, duża zakończona szczotką i ściągaczką do wody. Oraz mała, na widok której pomyślałam o fotelu stojącym od jakiegoś czasu cichutko w kąciku, ponieważ pewna piękna pani koteczka bezczelnie zaznaczyła swój teren i po prostu osikała go pozostawiając niezbyt przyjemny zapach i mało estetyczną plamę. 

Do tej pracy „zachęciłam” swojego męża. Ponieważ dywany są ciężkie i grube z naturalnej wełny, koloru kość słoniowa. Dywany te to zmora naszego mieszkania jeżeli chodzi o odkurzanie i pranie, ale dają ciepło i przyjemny klimat. Wytargał chłopina dywany na świeże powietrze i do dzieła. Jego zadaniem było obskoczyć dwa „grubasy” z czystej wełny, oraz jeden syntetyk, no i ów fotel.

Powiem tak...poszło sprawnie i szybko. Gdy mnie zawołał moim oczom ukazały się piękne pierwotne kolory, z jednego zeszły nawet stare plamy po kocich wymiocinach, które przytrafiły się naszej koteczce w czasie choroby. Pan fotel też odzyskał swój blask

Mąż stwierdził, że poszło szybko i lekko, a to między innymi dzięki dobrze wyprofilowanej rurze i końcówce co pozwala pracować w pozycji niemalże wyprostowanej, oszczędzając jego kręgosłup. Dzięki temu, że duża ssawka zakończona jest szczotką , pozwoliła  na zebranie pozostałości sierści w czasie prania. Wielkim zaskoczeniem było też to, że na koniec dnia dywany były suche mimo swojej grubości. Miętowy olbrzym zdał kolejny egzamin, ponieważ nie dość, że dobrze pierze to jeszcze super wciąga wodę dzięki czemu dywany nie zostały zbyt mocno przemoczone, co z kolei skróciło czas ich schnięcia. Wieczorem były czyściutkie i suchutkie. Co bardzo nas ucieszyło.

Mojemu „panu” tak bardzo się spodobało pranie, że pozwolił sobie na wykorzystanie sprzętu i postanowił wyprać wnętrze naszego auta. Tu przydała się mniejsza ssawka, którą prany był fotel. Rewelacyjnie zdała egzamin,  jej małe gabaryty dotarły do każdego zakamarka tapicerki samochodowej, z siedzeń zniknęły wszystkie plamy i nieczystości, oraz sierść, której jest zawsze pełno również w naszym samochodzie. Wieczorem samochód był gotowy do użytkowania bez konieczności podkładania ręczników na fotele samochodowe.

Jednym słowem dzięki temu potworowi sprzątanie kociego domu to sama radość i przyjemność. Obsługa odkurzacza jest bardzo prosta i intuicyjna, podłączenie wężyków od wody odbywa się w sposób łatwy i szybki za pomoc szybkozłączek,które łączą je z rurę i dzięki temu nic nie plącze się nam między palcami. Każda ssawka ma swoje zastosowanie i w stu procentach zostanie  wykorzystana w każdym domu i  również w samochodzie.

Komentarze (3)

Duśka, 2018-10-03 17:08:39

funkcja piorąca oj to by i mojej kanapie się przydało.


luk, 2018-10-17 15:57:52

trochę jak takie combo wyglądają te odkurzacze


kociara, 2018-11-21 12:40:24

słodkie te Pani kotki ;) cudne


Napisz komentarz