4 ilość wyświetleń: 1486 wróć do listy
2018-06-20

Odkurzacz hybrydowy Cycloon Hybrid Pet&Friends

Lubimy nowości nie ma co ukrywać? Na wiadomość o możliwości sprawdzenia jak poradzi sobie z porządkami odkurzacz cyklonowy Thomas, bardzo się ucieszyłam, na zdjęciu prezentował się wspaniale… a jak w realu? Na pierwszy rzut oka po otwarciu pudełka okazał się o wiele drobniejszy od naszej domowej supermaszyny Thomas Aqua + Pet&Family. Od razu w głowie tworzyłam porównania odkurzacza Thomas Cylkonowego z Aqua + Pet&Family, nie da się chyba tego pominąć?

Jak się sprawdził Cycloon Hybrid i jakie są różnice z modelem Aqua+?

Podczas odkurzania nie widzę żadnych, podczas opróżniania ogromne. Z pewnością pojemnik cyklonowy jest dla osób, które nie lubią mokrych i zimnych brudków, bo przecież pojemnik wodny po każdym użyciu trzeba umyć, żeby nie zaczęło  nieprzyjemnie pachnieć. Przy pojemniku cyklonowym wystarczy go opróżnić i gotowe. 

Chociaż przez chwilkę zajmę się tylko cyklonowym. W pudełku znalazłam odkurzacz, dwa zbiorniki na brud, jeden do odkurzania na sucho, a drugi  do odkurzania z wodą, rurę teleskopową, rurę giętką, trzy końcówki w tym turboszczotkę. Prawie  od razu zabrałam się za testowanie. Oczywiście na pierwszy ogień zainstalowałam w środku zbiornik na nieczystości cyklonowy, jego kosmiczna konstrukcja przyciąga uwagę. 

Na czym polega odkurzanie bezworkowe cyklonowe?

Odkurzacz zasysając powietrze, wprowadza je w wir dzięki czemu bez problemu oddziela cząsteczki zanieczyszczeń od wydmuchiwanego powietrza. Wszystkie zanieczyszczenia pozostają w środku, a my możemy się cieszyć czystym powietrzem. Kabel samozwijający wyciągnięty i podłączony, rury zainstalowane, prosta szczotka również. Po włączeniu bez problemu możemy ustawić trzy prędkości.

Odkurzacz nie jest głośny… Okazało się, że jest bardzo zwrotny, zajrzałam pod spód, a tam tylko jedno kółko i to obrotowe, pociągając za rurę bez problemu możemy zmienić kierunek odkurzacza. Głowica szczotki również bardzo gładko i płynie podążała za moim jej ukierunkowaniem. W tym modelu wywiew nie jest skierowany całkiem go góry, a bardziej w bok.

Prosta konstrukcja pozwala bez problemu założyć zbiornik na brudki, wymienić filtr i odkurzać. To co jest fajne w tym modelu to standardowa wielkość, nie potrzeba dużo miejsca, żeby go schować. Teleskopowa rura bardzo płynnie się rozkłada, a szczotka gładko sunie po odkurzanej powierzchni. Ten model nie posiada zbiornika do prania na mokro, ale czy musi? Odkurzacz bardzo dobrze radzi sobie zarówno z dywanami, terakotą czy odkurzeniem mebli tapicerowanych jak i legowisk zwierzaków. 

To ze względu na nie odkurzamy w domu codziennie, najwyżej co dwa dni. Odkurzacz ma nam ułatwić codzienne porządki, ma sprawić, że odkurzanie nie będzie ciężkie… I tak właśnie jest z Thomasem… Nie ma co ukrywać odkurzacz jest porządny i spełnia wszystkie moje założenia.

Moje spostrzeżenia:

  • wielkość odkurzacza standardowa (mniejszy od Pet&Aqua)
  • ​posiada dwa zbiorniki, wodny i cyklonowy
  • posiada trzy końcówki w tym turboszczotkę, szczotkę i końcówkę do odkurzania szczelin
  • bardzo zwrotny
  • łatwy w utrzymaniu czystości
  • samochowający kabel
  • regulowana moc ssania

 

Serię odkurzaczy Cycloon Hybrid testowała Pani Gadżet - przejdź do nagrań.

 

Komentarze (4)

bolka-a, 2018-06-25 11:48:35

Co by nie robić, to sierść zawsze będzie. Jak się ma zwierzaka, to trzeba sierść sprzątać, odkurzać. Moim zdaniem raz w tygodniu trzeba odkurzyć dokładnie razem z meblami, i codziennie choć przez parę minut odkurzyć podłogę. Czyli kluczem jest systematyczność. To do tych porządków codziennych przydałby się ten model z pojemnikiem na brud, bo chyba nie chciałoby mi się wodnego na co dzień używać. Taki chyba byłby dobry na weekendowe porządki.


tamara, 2018-06-29 14:23:31

ja bym wybrała raczej ten z dwoma pojemnikami


Gadka, 2018-07-12 19:43:45

Wo ile siersci sie zebralo! Jak sie wyrzuca caly worek to tak nie widac ile tego sie zbiera.


kona, 2019-04-08 01:18:30

Turboszczotka sprawdza mi się rewelacyjnie przy dwóch kotach!


Napisz komentarz