3 ilość wyświetleń: 1777 wróć do listy
2018-05-29

Cyklonowa hybryda - test odkurzacza Thomas

Niedawno zdałam sobie sprawę z tego, jak niewiele wiem o świecie, a już na pewno o odkurzaczach. Niedawno testowałam Quickstick Tempo, czyli najszybszy odkurzacz na świecie. Wtedy się nie przyznałam, ale teraz mogę powiedzieć, że w ogóle nie zdawałam sobie sprawy, że tego typu odkurzacze w ogóle istnieją. Tym razem testuję kolejny model Thomasa: Cycloon Hybrid. Znów zostałam zaskoczona. Od razu uprzedzę ewentualne pytania: nie, to nie jest odkurzacz z napędem hybrydowym, działa na prąd jak każdy normalny odkurzacz. Ma za to dwa, a ja bym powiedziała, że nawet trzy tryby działania. Przebrnięcie przez instrukcję obsługi zajęło mi chwilę, chętnie się teraz nabytą wiedzą podzielę.

Co potrafi ten odkurzacz?

  • odkurzać na sucho - jest to standardowa funkcja, normalne odkurzanie;
  • odkurzać na sucho, ale z filtrem wodnym - zamiast pojemnika na odpady do odkurzacza wkładamy specjalny filtr wodny (Aqua Pure), do którego nalewamy wody. Dzięki czemu z odkurzacza nie wydostaje się żaden pyłek. A co więcej, powietrze w całym mieszkaniu jest odświeżone i nawilżone;
  • odkurzać na mokro - czyli wsysać płyny, służy do tego zespół Aqua Pure (tak jak w poprzednim punkcie). Muszą to być płyny na bazie wody. Ta funkcja wydaje się niejako poboczna, jeśli coś się wyleje to raczej odruchowo łapię za szmatkę, ale gdyby tej akurat pod ręką nie było?

Początkowo obsługa może nastręczać pewne trudności, ze względu na dość liczne elementy odkurzacza w zestawie, ale jak się już raz ogarnie, co jest do czego, to staje się to łatwizną. W skrócie powiem, że raz wkładamy pojemnik na zabrudzenia, a raz pojemnik z filtrem wodnym. Oba przypominają małe przezroczyste walizeczki, zamiana jednego na drugi zajmuje dosłownie 2 sekundy.

Cycloon Hybrid pierwszy człon swojej nazwy zawdzięcza cyklonowemu filtrowi. To ten używany do odkurzania na sucho. Odkurzacz nie ma worka, śmieci wyrzucamy prosto do kosza, opróżnianie pojemnika na kurz jest łatwe i higieniczne. W razie potrzeby można też pojemnik umyć i wypłukać drobny pył.

Rzecz ma się odrobinę inaczej podczas używania filtra wodnego (albo wciągania płynów) - tutaj czyszczenie i mycie pojemnika wraz z wszystkimi elementami jest koniecznością po każdym użyciu. W brudnej stojącej wodzie chętnie namnażają się drobnoustroje (bakterie, grzyby). Przy ponownym uruchomieniu nieumytego sprzętu, zamiast odświeżającej mgiełki z odkurzacza wydobyłby się chorobotwórczy koktajl. Odkurzanie z systemem Aqua Pure wymaga zatem trochę więcej zachodu, ale dla alergików czy astmatyków będzie to opłacalny trud. Czasem w domu po odkurzaniu roznosi się specyficzny zapach, tutaj tego nie ma.

Do odkurzacza dołączone są rozliczne końcówki

Mnie szczególnie interesowały te przeznaczone do sprzątania sierści zwierząt. Z radością odkryłam, że są to znane mi już z modelu Crooser Animal Plus, szczotka do podłóg (która odpowiada mi idealnie, ze względu na niewielkie rozmiary i uniwersalność) oraz do mebli (doskonale zbiera sierść).

Podsumowując: do dużych plusów zaliczam świeże powietrze wydostające się z odkurzacza i wielką wygodę w wyrzucaniu śmieci z pojemnika. Myślę, że pozbycie się z domu alergenów, takich jak kurz i roztocza rekompensuje w zupełności pewien wysiłek związany z myciem odkurzacza po każdym użyciu filtra wodnego. W miejscu minusów miałam napisać, że Thomas Cycloon Hybrid jest dość sporych rozmiarów (jak widać na zdjęciu jest większy od buldożka francuskiego), ale dowiedziałam się, że wśród odkurzaczy z filtrem wodnym jest w sumie jednym z najmniejszych. Zatem wychodzą same plusy. :)

 

Serię odkurzaczy Cycloon Hybrid testowała Pani Gadżet - przejdź do nagrań.

 

Komentarze (3)

kaśla6, 2018-06-13 10:02:09

no porównując rozmiar odkurzacza do pieska, to rozmiar przyzwoity wydaje się być, na większy odkurzacz trudno znalesc miejsce w małym domu.


Teresa, 2018-07-16 10:52:46

Mały niepozorny odkurzacz, ale sporo funkcji.


Roman, 2019-04-17 00:21:14

Jak na takiego "maluszka" to niezła bestia z tego odkurzacza :) Dużo przydatnych funkcji.


Napisz komentarz