2 ilość wyświetleń: 721 wróć do listy

POLECANE PRODUKTY:

Zobacz również

artykuł-Domowe porządki z Thomas Amfibia PET
Domowe porządki z Thomas Amfibia PET

Utrzymanie porządku w domu pełnym dzieci...

2018-05-14

Odkurzacz Cycloon Hybrid Led Parquet - moje wrażenia

Marka Thomas po raz kolejny utwierdziła mnie w przekonaniu, że ich sprzęty są bez wątpienia bardzo dobrze wykonane. Odkurzacz cyklonowy hybrydowy Cycloon Hybrid Led Parquet, który miałam okazję przetestować, jest nie tylko skuteczny i wygodny w użyciu, ale też bardzo estetycznie wykonany. Z takim odkurzaczem regularne odkurzanie przestaje być nieprzyjemnym obowiązkiem.

Co najbardziej spodobało mi się w tym modelu?

1. Wygodna obsługa

Moją uwagę zwróciła niezwykła łatwość prowadzenia - odkurzacz posiada z przodu jedno koło, dzięki czemu bardzo łatwo się nim manewruje, wyjątkowo łatwo się nim skręca. W mieszkaniu, gdzie znajduje się kilka pokoi i dużo przeszkód do ominięcia jest to ogromna zaleta.

2. Akcesoria i szczotka z podświetleniem LED 

Główna szczotka odkurzacza jest wyposażona w latarkę. Początkowo pomyślałam, że to zbędny gadżet, który nie będzie miał większego wpływu na moją opinię. Jednak po uruchomieniu okazało się, że taka szczotka powinna być standardowym wyposażeniem każdego odkurzacza. Latarka w trakcie odkurzania oświetla ciemne zakamarki, kąty, miejsca pod szafkami - już nie trzeba domyślać się, czy pod szafką leżą zagubione klocki lego - zauważysz je bez żadnego problemu.

Urządzenie zaopatrzone jest także w specjalną końcówkę do parkietów, dzięki temu nie musicie obawiać się, że jakieś elementy szczotki porysują drewnianą podłogę. U nas na panelach szczotki sprawdziły się bardzo dobrze, po odkurzaniu podłoga była idealnie czysta. Dodatkowo w wyposażeniu jest długa ssawka szczelinowa z nakładką do mebli, która jest bardzo przydatna chociażby do odkurzenia regału.

3. Filtry

Najważniejsza część odkurzacza (z punktu widzenia alergika). Ten model posiada aż 2 systemy filtrujące do wyboru - jest to odkurzacz, który można nazwać "2 w 1".

Pierwszy to jest filtr cyklonowy, który nie wymaga żadnych przygotowań, po prostu włącza się odkurzacz. Pojemnik ten bardzo łatwo się opróżnia - kurz wysypuje się przez okienko. Niewątpliwie jest to bardzo wygodne, szczególnie jeśli musimy często odkurzać, bo np. posiadamy psa gubiącego sierść. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie dla alergików, bo opróżnianie pojemnika z suchym kurzem, powoduje narażenie na alergeny kurzu, czyli w tym przypadku podobnie jak w odkurzaczach workowych. Jest to jednak dobra opcja, jeśli w domu odkurza także "nie alergik", którego trudno namówić na używanie filtra wodnego.

Drugi filtr, który można montować zamiennie z filtrem cyklonowymi to mój ulubiony filtr wodny - bardzo wygodny i intuicyjny w użyciu, wystarczy wlać litr wody do pojemnika i odkurzać - usuwamy wtedy praktycznie wszystkie alergeny z naszego mieszkania. Filtr wodny jest niezwykle skuteczny, ale dodatkowo producent zaopatrzył odkurzacz jeszcze w dodatkowe filtry wylatującego powietrza. Tak więc powietrze wydmuchiwane z odkurzacza jest nieskazitelnie czyste. Ja po takim odkurzaniu od razu czuję różnicę, nie mam kataru, a powietrze w pomieszczeniach jest bardzo świeże. Po odkurzaniu, w pojemniku woda zamienia się płynne błotko, które po prostu trzeba wylać do muszli klozetowej. Nie wzbija się wtedy kurz, więc nawet osoba uczulona na roztocza może bez problemu zająć się obsługą i czyszczeniem pojemnika. Zresztą czyszczenie, którego obawiałam się najbardziej, jest bardzo proste i zajmuje niecałą minutę.

Każdy może poświęcić tyle czasu, żeby cieszyć się czystym powietrzem w mieszkaniu. Bez alergenów!

 

Serię odkurzaczy Cycloon Hybrid testowała Pani Gadżet - przejdź do nagrań.

 

Komentarze (2)

Małgosi_a, 2018-05-20 20:59:25

Nawet nie wiedziałam, że takie odkurzacze robią. Że dwa pojemniki na brudy można wymiennie stosować.


Aśuńka, 2018-05-29 16:40:30

Wodne to trzeba czyścić, ja bym używała częściej tego pojemnika.


Napisz komentarz